Заняття: «Математичні сліди в народних казках»

Про матеріал
Закріплювати знання дітей про казки та казкових героїв про геометричні фігури, про поняття «один - багато», «високий - низький», «великий - малий». Вчити розрізняти та називати основні кольори. Вдосконалювати вміння орієнтуватись в просторі, розрізняти поняття «вгорі - внизу», «ліворуч - праворуч». Сприяти розвитку логічного мислення та уяви; розвивати математичну мову, вміння відповідати на запитання, виконувати завдання за вказівкою вихователя, зорову пам’ять асоціативне мислення, дрібну моторику рук, мовне дихання, пізнавальну активність, сенсорні здібності. Виховувати такі моральні якості, як уміння прийти на допомогу, доброзичливість, наполегливість, кмітливість, позитивне ставлення до заняття. Формувати вміння показувати своє емоційне ставлення до завдань та оточуючих.
Перегляд файлу

Відділ освіти культури, молоді та спорту Бобринецької міської ради

Бобринецький дошкільний навчальний заклад №1 «Сонечко»

 

 

 

 

 

 

Заняття:

«Математичні сліди в народних казках»

 

 

 

 

                            Вихователь: Усік Л. І.

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про казки та казкових героїв про геометричні фігури, про поняття «один - багато», «високий - низький», «великий - малий». Вчити розрізняти та називати основні кольори. Вдосконалювати вміння орієнтуватись в просторі, розрізняти поняття «вгорі - внизу», «ліворуч - праворуч». Сприяти розвитку логічного мислення та уяви; розвивати математичну мову, вміння відповідати на запитання, виконувати завдання за вказівкою вихователя, зорову пам’ять асоціативне мислення, дрібну моторику рук, мовне дихання, пізнавальну активність, сенсорні здібності. Виховувати такі моральні якості, як уміння прийти на допомогу, доброзичливість, наполегливість, кмітливість, позитивне ставлення до заняття. Формувати вміння показувати своє емоційне ставлення до завдань та оточуючих.

Матеріал: ілюстрації до казок, макети дерев, хатинки,казкові герої (в’язані, фетрові, паперові), LEGO- цеглинки, трубочки, м’ячики, ложечки, манна крупа, геометричні фігури, «килим- літак », геометричні фігури, загадки, схеми до казок, картки, фарби, штампи, серветки.

Попередня робота: читання казок та бесіди за їх змістом, ігри з LEGO цеглинками, пересипання манної крупи ложечками, малювання штампами.

Хід заняття

  •          Діти, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємось.
  •          Сьогодні ми побуваємо на цікавому і незвичайному занятті.
  •          Перш ніж розпочати, скажіть, будь ласка, якими ви будете на занятті?
  •          Які частини тіла вам допомагатимуть?
  •          Давайте нагадаємо нашим помічникам, що вони повинні робити і як вам допомагати?

(Діти говорять всі разом: очі бачать вуха чують, ручки за вказівкою працюють)

  •          У нас є ще один великий помічник. Але він може бути і пустунчиком. Це язичок.
  •          Давайте і йому нагадаємо наші правила.

(Діти разом говорять: «Язичок не пустуй, перш за все – поміркуй!»)

  •          Перед мандрівкою пропоную розім’ятися

(Гра з LEGO- цеглинками )

Діти сідають в коло на коліна. У кожного цеглинка. Всі разом говорять слова і виконують рухи.

Пальчик, пальчик тук-тук-тук,

По цеглиночці тук-тук,

Плесь, плесь – раз, два, три,

Ти цеглиночку бери

ЇЇ другу передай, гру спочатку починай.

  •          Поки ми робили розминку, з’явилась скринька.
  •          Що у ній ?(геометричні фігури) ой навіщо вони нам?(припущення дітей).
  •          Я знаю, вони нам для того, щоб полатати наш килим – літак, на якому вирушимо в подорож.

(На підлозі лежить «килим – літак» на якому вирізані доріжки у формі геометричних фігур. Діти повинні підібрати по формі і по кольору )

  •          Ой. Які ж ви молодці . Полатали наш килим – літак. Тож вмощуйтесь зручненько і вирушимо до казкового лісу.

(Діти сидять на ковбику, звучить музика, граємось зі смайликами у воді. Діти ловлять собі смайлика на ручку.)

  •          Ось ми вже і прилетіли.
  •          Подивіться який гарний казковий ліс.
  •          А хто тут живе?

(Діти називають кого побачили)

  •          Так тут живуть казкові герої.
  •          Вони хочуть, щоб ми з ними погрались, приготували для нас цікаві завдання.

I – галявина. Тут живе казка…

 А яка саме ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку

Біля лісу на узліссі

Троє їх живе в хатинці.

Там три стільці і три подушки

Відгадайте без підказки,

Хто герої цієї казки!

(Три ведмеді)

  •          Подивіться уважно тут якась схема .
  •          Це зачакловані казкові герої.
  •          Діти, вам потрібно назвати геометричну фігуру і її колір. Тоді з’явиться казковий герой.
  •          То яка це казка?
  •          Порахуйте скільки тут ведмедів?
  •          Погляньте уважно ведмеді однакового зросту?
  •          А хто найвищій?
  •          Хто середній?
  •          Хто найвищий?
  •          А який є герой ще у цій казці?
  •          Ведмеді – це хто ?
  •          А Маша – це хто?
  •          Діти, погляньте на картки. Наші ведмедики не знають хто з них на якому стільці сидить. Допоможіть їм, будь ласка. (діти проводять лінії відповідно до розміру стільців і ведмедів)
  •          А ще ведмеді хочуть їсти, давайте їх нагодуємо. Татові – ведмедю дамо три ложки каші, мамі – ведмедиці – дві ложки, а ведмежатку – одну ложечку каші. (на столах лежать картинки ведмедів, діти за вказівкою годують їх манкою)

   II галявина , вирушаємо далі.

Виросла собі тай годі,

Прямо в казці на городі.

Дід тягав її за чуба,

Баба, киця, внучка Люба,

Не бур’ян це, не суріпка,

А смачненька диво - … (ріпка)

  •          А тут знову така ж схема. Завдання для вас знайоме – називаємо геометричну фігуру, а з’являються герої казки.
  •          То яка це казка?
  •          А скільки в казці казкових героїв?
  •          А скільки ріпок?
  •          Скільки людей у казці?
  •          Скільки тварин?
  •          Як людей і тварин?
  •          Ще нам потрібно поставити героїв казки на LEGO цеглинки за моєю вказівкою.
  •          Хто з героїв казки найвищий?
  •          А хто найнижчий?

III галявина Слухайте загадку.

Хто від баби втік і діда

Їх залишив без обіду

Підманув ведмедя й зайця

Та від лисиці не сховався.

(Колобок)

  •          Знову ця схема. Називаємо геометричні фігури і розчакловуєм героїв.
  •          Діти. Кого першого зустрів колобок?
  •          Кого колобок зустрів потім?
  •          Хто був наступним?
  •          А кого останнього зустрів колобок?
  •          Що сталося з колобком?
  •          Хоч лисиця і з’їла колобка, але в нашому лісі сталося диво і з’явилося багато маленьких колобочків, але вони заблукали. Допоможіть їм пройти по доріжці (на столах лежать тенісні м’ячики, діти за допомогою трубочки прокочують їх по доріжці)
  •          І останнє наше завдання.
  •          Візьміть по одному казковому герою, розставте їх за інструкцією на дошці (колобка посередині, хатинку біля колобка зайчика – вгорі, діда поруч з колобком, бабу біля хатинки, вовчика внизу, ведмедя праворуч, лисичку під колобком)
  •          Діти ви так гарно попрацювали.
  •          А щоб герої казок про нас пам’ятали, я пропоную вам намалювати їм картину. (діти на дошці малюють штампами)
  •          Дуже гарна картина у нас отрималась. Казкові герої нам дуже вдячні. Ось і ще нам подаруночки.
  •          Заберемо їх із собою та повертаємось до садочка.

(Підсумок на килимі - літаку)

  •          Де ми сьогодні були?
  •          Які казки нас зустрічали?
  •          Що вам найбільше сподобалось?
  •          Ось ми уже і в садочку. Дякую вам за гарну працю і за чудову подорож.  
docx
Додано
30 січня
Переглядів
117
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку