контрольного уроку з дітьми молодшого шкільного віку з ТПМ
Урок з «Математики» для дітей з ТПМ
Тема: Повторення чисел 1-3
Мета уроку:
Повторити числа від 1 до 3.
Розвивати навички лічби.
Закріпити вміння розпізнавати та писати числа.
Залучити дітей до активної участі в уроці.
Обладнання:
Картки з числами 1-3,
дидактичний метеріал.
Хід уроку:
Введення:
Привітання дітей із уроком.
Підготовка до уроку: пояснення правил і очікувань.
Розпізнавання чисел:
Показ карток з числами 1-3. Разом з дітьми рахуємо у прямому та зворотньому напрямку.
Гра з овочами:
Вчитель роздає дітям по одному помідору та запитує скільки в них є помідорів?
1. Діти відповідають: 1 помідор.
Вчитель роздає дітям по дві морквитнки та запитує, а скільки у вас є морквинок?
Діти відповідають: 2 морквинки.
Вчитель запитує, а скільки у вас всього і морквинок, і помідорів?
Діти відповідають : 3.
2. Вчитель роздає дітям по 3 картоплинки, а давайте порахуємо скільки у вас картоплинок ?
Діти відповідають: 3.
Вчитель забирає 2 картоплинки і запитує, а якщо я забрала у вас дві картоплинки, то скільки картоплинок у вас залишилось?
Діти відповідають: 1
Пальчикова гімнастика:
Дві долоньки зустрічались,
І з малятами навчались,
Скільки пальців маєш? П’ять!
Ми вчимося рахувать.
Перший товстий та лінивий,
Другий вказівний красивий,
Третій файний парубок,
А четвертий козачок,
П’ятий малюк кирпатий.
Отакі, у нас хлоп’ята!
Розв’язування задачі:
Вчитель читає умови задачі та запрошує учня розв’язати задачу біля дошки.
Умови задачі:
Одного разу вовчик та лисиця пішли ловити рибу. Вовк зловив 3 риби, а лисиця на 1 менше. Скільки риб зловила лисиця ?
Розв’язування прикладів:
Вчитель запрошує учня до дошки розв’язати приклади з допомогою наочного матеріалу.
Завершення уроку:
Звернення до дітей, щоб вони назвали та показали числа 1-3.
Похвала за активну участь і старанність.
Проведення фізкультхвилинки.