Конспект нестандартного уроку математики з теми: " Тренувальні вправи на закріплення таблиці множення та ділення числа 2. Розвязування простих задач"
Нетрадиційний урок математики у 2 класі
Математична кав’ярня
Тема. Тренувальні вправи по закріпленню таблиці множення і ділення числа 2
Розв`язання простих задач
Мета: закріпити знання таблиці множення і ділення числа 2, знання про збільшення і зменшення числа на декілька одиниць та у декілька разів;
відпрацьовувати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; формувати обчислювальні навички;
закріпити вміння знаходити периметр прямокутника;
вчити дітей міркувати і доводити, розвивати мислення, пам'ять, мовлення;
виховувати любов до математики.
Тип уроку: комбінований, нетрадиційний
Обладнання: малюнки із зображенням овочів, загадки про овочі, картки з прикладами та рівнянням, ІКТ, цукерки, печиво, вислови про математику.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1 учень
Ласкаво просимо до математичної кав`ярні, де зможуть задовільнити свої смаки витончені ГУРМАНИ – цінителі вишуканих страв.
2 учень
Знайдуться страви для відвідувачів, котрі дотримуються дієти, тобто вживають у своєму раціоні спеціальні страви, що не шкодять їхньому здоров`ю.
3 учень
Всі сьогодні знайдуть страви за смаком. Адже недаремно говорять, що
« МАТЕМАТИКА – СМАКОЛИКИ ДЛЯ РОЗУМУ!»
1 учень Всіх вітаємо гостей у нашій затишній кав`ярні.
І.1.Зробіть свій заказ, записуючи в зошитах число і « Класну роботу». Пам`ятайте про вишукані манери – як правильно сидіти за столом
Ще писав Гете - « Манери людини – це дзеркало, яке відображає її портрет!»
ІІ. Закріплення таблиці множення і ділення, формування обчислювальних навичок.
ІІІ . Ознайомтесь з меню нашої кав`ярні:
Салат
«Математичний вінегрет»
Перша страва
«Борщ з математичними перегонами»
Друга страва
«Варенички з перчинкою»
Десерт
«Морозиво з ребусів»
Печиво
«Геометричне»
Цукерки
«Асорті»
Починаємо нашу ТРАПЕЗУ ( прийом їжі) із закуски ( тобто страва, котра подається на початку обіда чи вечері)
Це багате мітамінізоване блюдо – ВІНЕГРЕТ. Відгадайте загадки, щоб дізнатися з чого його готують.
Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дуже хвалять.
(Картопля)
* * *
Довгий, зелений,
Добрий і солоний,
Добрий і сирий.
Хто він такий?
(Огірок)
* * *
В полі хороше мені
Зеленіти навесні.
Чим же я — не молодець?
Маю диво-корінець,
Все про нього дбаю,
Цукор відкладаю.
(Буряк)
* * *
Хто хустиночку свою
Влітку покриває?
І по двадцять хустин
На голівці має?
(Капуста)
* * *
Кажуть, щоб хвороб не знати,
Треба всім мене вживати.
Може, ви мене й з’їсте,
Тільки сльози проллєте.
(Цибуля)
Сидить баба у коморі , а коса її надворі?
( Морква)
Повна хата горобців, та нікуди вилетіти?
(Горох)
Вчитель , коли діти відгадали загадку, вивішує малюнки із зображенням овочів. Під овочами записані приклади.
( розв’язання прикладів)
23 + 19 42 + 14 45 – 10: 2 44 – 8: 2 18: 2 -9
Математичний диктант
Відповідь: 10, 8, 6, 12, 18.
Для приготування борщу кухар почистив 8 кг буряка, а картоплі - у 2 рази менше. Скільки кілограмів картоплі потрібно для борщу? Скільки всього буряка і картоплі використали для борщу?
8:2 + 8 = 12( кг) ( Запис задачі записаний на слайді, діти записують розв’язання)
У кав`ярні відвідувачі замовили 5 тарілок борщу по 10 грн, та вінегрет за 4 грн. Скільки грошей заплатили за страви?
10 х 5 + 4= 54 ( кг)
( умова задачі на слайді)
ІV. Фізкультхвилинка пісня « Борщі»
V. Переходимо до другої страви
« Варенички з перчинкою»
Записати числа, знайшовши закономірність
11, 31,51,…, ..,
Задача ( усно)
Мишко, Сашко, Петрик та Юрко замовили 3 порції вареничків та 1 порцію десерту. Мишко і Сашко замовили однакові порції, Петрик і Сашко – різні. Які страви замовили діти? (Сашко, Мишко, Юрко – варенички, а Петрик – десерт.)
VІ. Відгадайте ребуси( що записано: 7’ я, 3 <)
VIІ. Печиво « Геометричне»
(42 + 22 =12 см)
VIІІ. Цукерки « Асорті»
« Дякувати» з німецької мови «danken» і запозичилось із польської мови. Слово « дякувати» розшифровується приблизно так «Ви мені зробили добро, я думаю, що пам’ятаю про це. »
ІХ. Підсумок
25 – 10
12 - 26
9 2 +2
34 + 22
2 9 – 17
77 – 14 : 2
40 + 14 : 2
12 : 2 + 42
10 |
11 |
20 |
22 |
31 |
д |
ю |
к |
у |
я |
17 – 12: 2
25 +10
8 + 2 7
36 – 10 : 2
18 : 2 +1