Конспект нетрадиційного фізкультурного заняття "В пошуках Капітошки"

Про матеріал
Заняття включає нетрадиційні форми роботи на заняттях з фізкультури, використання нетрадиційного фізкультурного обладнання з яким обожнюють працювати діти з ООП.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект заняття на атестацію

Заняття із серії піклуюся про своє здоров’я

Тема: «В пошуках Капітошки»

інструктора із фізкультури

Красноградського ДНЗ (ясел-садка)№17

Лешевої Валентини Миколаївни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета: формувати стопу у дітей, використовуючи нетрадиційне фізкультурне обладнання. Здійснювати профілактику застудних захворювань за допомогою нетрадиційних засобів оздоровлення(самомасаж, аромотерапія, музикотерапія, вітамінізація). Формувати звичку дбати про своє здоров’я. Розвивати  пам'ять, увагу, мязи тулуба, рук, ніг, спритність, поставу, стопу. Виховувати бажання бути здоровими,  красивими.

Обладнання: ширма з фоном моря, лялька-Капітошка, хмара, муляж болота, очерет, жаби, «доріжки здоров’я», атрибути для рухливої гри, відвар шипшини, морські камінчики для самомасажу, 2 столи пластикові, 2 обруча, стіл обідній, презентація заняття, звуки вітру, болота, моря, лісу, музика для масажу, пісня Капітошки, мультфільм, «Капітошка», килимки.

Спосіб організації: поточний, фронтальний.

Хід заняття 

І Підготовча частина

Доброго здоров’я, доброго Вам дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня

Бо здоров’я, любі діти, у світі головне

А здорових і веселих щастя не мине.

(на екрані ноутбука з’являється конверт і звуки sms)

Інструктор з фізкультури: А, що це за звук?

Та це нам електронний лист надійшов з відеофайлом давайте ми його переглянемо.

(Дивляться мультфільм «Капітошка».)

-Діти, а як називається цей мультфільм?

-Яких героїв ви впізнали?

-А, що ж – це за лист?

(читають лист)

Лист від Капітошки

Добрий день, любі діти!

Як ви вже, мабуть здогадалися,  мене звуть Капітошка. 

Я Вас дуже прошу знайдіть мене і допоможіть мені!

Інструктор з фізкультури: діти, що ж нам робити? Відправимося в подорож на пошуки Капітошки? (відповіді дітей)

Тоді вирушаємо в путь. А путь буде нелегким через ліс, де живе багато звірів і щоб з ними потоваришувати треба рухи їхні імітувати.

(презентація: на екрані по-черзі з’являються картинки із музичним супроводом)

1. Різновиди ходьби:

- звичайна ходьба;

- «як лисички»;

- звичайна ходьба;

- «як вовчик»;

- звичайна ходьба;

- «як ведмідь»(на зовнішній стороні стопи)

- звичайна ходьба; звичайна ходьба;

2.Біг (нам треба поспішати)

Інструктор з фізкультури: ось ми звами бігли-бігли і прибігли до моря (на екрані з’являється відео-запис моря)

(Діти підходять до ширми з фоном моря та рибками.)

-діти, а ви любите чаклувати? Тоді  давайте перетворимося на морських мешканців і пошукаємо Капітошку в морі.

Повторюйте за мною: «Раз, два, три морськими мешканцями стали ми»

Комплекс загально-розвивальних вправ

Ігровий стретчинг «У морі»

1. «Морська хвиля»

В.П. Сидячі ноги разом, руки в упорі ззаду.

1,3- ноги вгору

2.4- в.п.

2. «Рибка»

В.П. Лежачі на животі, руки зігнуті в ліктях, долоні лежать на підлозі біля плечей, ноги разом.

1,3- прогнутися, підняти ноги над головою

2,4-в.п.

3. «Дельфін»

В.П. Лежачі на животі, прямі руки  витягнуті вперед,  кисті з’єднані в замок, з’єднані ноги випрямлені.

1,3-підняти руки й ноги над підлогою

2,4-в.п.

 

 

4. «Морська зірка»

В.П. Лежачі на животі, руки і ноги розведені в сторони

1,3-руки та ноги підняти над головою

2,4-в.п.

 5.«Морська змія»

В.П. Лежачі на животі, руками в пертися в підлогу на рівні грудей, ноги зведені разом.

1,3-випрямити руки, підняти голову

6. «Равлик»

В.П. Лежачі на спині; випрямлені руки зведені назад лежать на підлозі, ноги теж випрямлені.

1,3- ноги завести за голову

2,4-в.п.

Інструктор з фізкультури: Ну що, рибки, не має в морі Капітошки?

(відповіді дітей)

Тоді перетворюємося знову на діточок і вирушимо далі.(1,2,3 –дітками стали ми)

ІІ Основна частина

1. Так гарно біля моря, такий приємний морський аромат, давайте разом його відчуємо і подихаємо морським повітрям

 (аромотерапія «Морські аромати»)

2.Скільки тут чудових морських камінчиків, давайте їх назбираємо і зробимо самомасаж «Чарівні камінчики»

(стоун-терапія)

- над бровами колові рухи камінцями;

- біля пазух носа коловими рухами;

- коловими рухами стопи.

3.Відпочили? Вирушаємо далі

Ходьба по «Доріжці здоров’я» (по камінчикам, солі)

4.Ось ми йшли-йшли, а куди це ми прйшли?

(звуки болота)

Та це ж, діти, болото, скільки жабок.

 Може тут Капітошка сховався?

 Давайте перейдемо через болото і пошукаємо Капітошку, перейти його нам допоможуть жабки, вони нам спинки свої підставили.

«Ходьба по жабкам»

- Ну що, діти, і тут не має Капітошки.

Ви певно стомилися, давайте ляжемо відпочинимо і послухаємо звуки природи, може почуємо пісеньку Капітошки (музикотерапія)

5.Відпочили підводьтеся.

Що це за звуки?

Та це ж вітерець-пустунець налетів приніс велику дощову хмару. Давайте голосно покличемо Капітошку може він хмарі сховався

 (діти кличуть Капітошку)

(На ширмі з’являється  сумний Капітошка)

Капітошка: Добрий день, дітки

Інструктор з фізкультури: Добрий день, Капітошко, ми тебе кругом шукали, що в тебе трапилося?

Капітошка: Мені дуже сумно, мені не має з ким гратися та веселитися, бо вовчик вже виріс і не хоче зі мною гратися.

Інструктор з фізкультури: Не сумуй Капітошка.

За  допомогою гри «Склади Капітошку» у тебе з’явиться два нових друга.

6.Рухлива гра «Склади Капітошку»

 ІІІ Заключна частина

Капітошка: Дякую Вам діти. Я хочу вас пригостити цілющою водичкою, щоб ви були здоровими, красивими і ніколи не хворіли. А я піду розважатися зі своїми новими друзями, до побачення. (Вітамінотерапія)

Інструктор з фізкультури: ну що оздоровилися, набралися сили?

Нам  час повертатися до дитячого садочка але путь дуже довгий.

(звук вітру)

-Діти чуєте це знову вітерець-пустунець прилетів, він нас і віднесе до садочка.

Закриваємо оченята і промовляємо 1,2,3 –вітерець додому нас неси.

Відкривайте оченята- ми вже вдома.

Підсумок.

Здоров’я – це сила, здоров’я – це клас! Гарне буде здоров’я у вас і в нас!

 

1

 

doc
Додано
15 січня 2019
Переглядів
4047
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку