Урок 10. Оформлення презентації
Мета:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання та матеріали: презентація вчителя, роздавальний матеріал (інструкція до практичної частини), файли-заготовки для практичної частини
Програмне забезпечення: програма для демонстрації, створення та редагування презентації Microsoft Power Point, текстовий редактор Word
Хід уроку
І. Організаційний етап (1хв.)
ІІ. Повторення правил поведінки та БЖД у комп’ютерному класі (1 хв.)
ІІІ. Актуалізація опорних знань (7хв.)
Виконання інтерактивної вправи за посиланням https://learningapps.org/2735998
ІV. Мотивація (3хв.)
Вправа «Асоціативний кущ»
Які асоціації у вас зі словом «Макет»?
Повідомлення теми та мети уроку (Слайд 1)
V. Вивчення нового матеріалу (10хв.)
Комп’ютерну презентацію і її слайди кожний автор оформлює залежно від теми, змісту, слухачів, власних уподобань. (Слайд 2)
Шаблони презентації (Слайд 3)
Для прискорення роботи над презентацією можна використовувати готові проекти презентацій – так звані шаблони.
Шаблон - це схема презентації з одного або декількох слайдів, які оформленні з дотриманням певного задуму. Потрібний шаблон можна відшукати у вікні програми. Шаблони і навіть готові презентації можна завантажити безкоштовно з деяких сайтів.
Макети слайдів (Слайд 4)
На слайдах презентації можуть використовуватись різноманітні матеріали, і не завжди вдається швидко дібрати вдалий варіант їхнього взаємного розміщення. Розв’язати цю проблему допоможе використання готових макетів слайдів, вбудованих у Power Point.
Макет слайда – це умовна схема слайда, що визначає спосіб розташування об’єктів на слайді.
Для створення слайду потрібного макету, потрібно розгорнути список Створити слайд на вкладці ОСНОВНЕ у групі Слайди, а потім клацнути вибраний макет.(Слайд 5)
Після створення певного макету слайда, в області відображення слайда з’являться ділянки, обведені прямокутником, так звані контейнери.
Контейнери різних типів призначені для розміщення в них тих чи інших об’єктів слайда: заголовка, тексту, графічних та інших об’єктів для можливості автоматичного їх форматування під час зміни макета та/або оформлення слайда.
Кожен тип контейнерів має налаштовані параметри автоматичного форматування вбудованих об’єктів, що дозволяє уникнути невдалих варіантів оформлення слайдів.
Контейнер можна вилучити, клацнувши прямокутну рамку, а потім натиснувши клавішу Deletе.
Комбінований контейнер дозволяє розміщувати дані різних типів. Для введення тексту достатньо клацнути на вільному місці контейнера і розпочати набирати текст.
Піктограми вибору типу об’єкта розташовані в центрі контейнера.
Теми слайдів (Слайд 6)
Шаблони презентацій можуть мати різні стилі оформлення слайдів, які називаються темами.
Тема слайда – це іменований стиль оформлення об’єктів на слайді: тла, шрифтів, графічних об’єктів тощо.
На вкладці КОНСТРУКТОР доступна стандартна колекція тем оформлення слайдів.
Піктограми в цій колекції ілюструють тло слайда, колірну гаму та стиль тексту кожної з тем оформлення. Достатньо навести вказівник на піктограму, щоб в області відображення слайда одразу побачити відповідне його оформлення.
Налаштування тем (Слайд 7)
Кожна тема презентації чи слайда може бути налаштована добором уподобаних варіантів колірної гами слайда, заповнення тла, шрифту тощо. Для цього потрібно на вкладці КОНСТРУКТОР розгорнути список групи Варіанти та вибрати потрібне. Одна й та сама тема оформлення слайда може мати різний вигляд залежно від налаштувань.
VI. Фізкультхвилинка (2хв.)
VIІ.Засвоєння нових знань, формування вмінь (15хв.)
Практичне завдання. Робота за комп’ютером
VIІІ. Підбиття підсумків уроку (3хв.)
Фронтальне опитування:
ІХ. Рефлексія (2хв.)
Вправа «Мікрофон»
Х. Домашнє завдання (1хв.)
Пройти онлайн-тестування, створити презентацію на вільну тему, використовуючи різноманітні макети і теми оформлення. Посилання на тестування буде знаходитись на сайті Нові знання.