Конспект уроку 4 клас ЯДС. "Пригода 1. У центрі керування"

Про матеріал
Конспект уроку розроблено за навчальною програмою Шияна та до підручника Волощенко 4 клас.
Перегляд файлу

Тема: Пригода перша. “У центрі керування”.
Навіщо людині потрібна нервова система?

Мета:

     формувати знання про складові нервової системи людини та про їх взаємодію;

     розвивати читацькі навички, вміння аналізувати прочитане, виокремлювати факти в художньому творі;

     активізувати пізнавальну діяльність дітей;

     збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;

     розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;

     виховувати інтерес до вивчення людського організму.

Очікуванні результати навчання:

     учень / учениця поназиває складові нервової системи людини, розуміє їх функції;

     із розумінням читає художній твір, стисло відтворює його зміст;

     виконує математичні обчислення в навчальних і життєвих ситуаціях;

     вітається та звертається до інших, дотримуючись норм мовленнєвого етикету, використовує ввічливі слова;

     об’єднується з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності;

     висловлює та аргументує власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільних рішень;

     підтримує діалоги з тем, пов’язаних із важливими життєвими ситуаціями;

     зіставляє почуте з власним досвідом, висуває власні гіпотези;

     ставить запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою;

     наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами;

     робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно;

     систематизує та узагальнює інформацію природознавчого змісту з різних джерел.

Обладнання:

підручник О. Волощенко, О. Козак, Г. Остапенко “Я досліджую світ” 4 клас (частина 1);

фрагмент робочого зошита   1 “Я досліджую світ”;

роздруківки “Підтримка”, “Хмара слів «Мозок»” «Читання з позначками».

Хід уроку

1.Емоційне налаштування

Вправа «Підтримка»

-Візьміть паперові сердечка. Напишіть на них своїм сусідам / сусідкам слова підтримки: “Ти молодець, бо…”.

2. Вправа «Пригадай»

-А зараз зверніть увагу на екран.(слайд 2)

Прочитайте слова і поміркуйте, як саме вони пов*язані між собою?

3.Вправа «Передбачення»

-Як ви думаєте, чому ці слова з’явились на дошці / екрані?

Чи продовжиться наша мандрівка разом із Максом і Моллі?

Як гадаєте, куди ми мандруватимемо далі?

4.Відгадай загадку

Відгадайте загадку і дізнайтеся назву органу, який керує злагодженою роботою всього організму.

В голові та у хребті
Маю владу я знайти
Роздаю мільйон наказів
І керую всім одразу
Хто тримає в тілі розум,
Здогадалися? Це… (слайд 3)

5.Повідомлення теми уроку

Ми продовжуємо подорож організмом людини. За допомогою  пригоди «У центрі керування» дізнаємося, які ж нові пригоди чекають на Макса і Моллі, які таємниці людського організму вони відкриють.

Як ви думаєте, чому пригода має таку назву?

6.Опрацювання уривку

1.Самостійне читання тексту протягом 3 хв.

2.Вправа “Дай відповідь”(слайд 4)

 ким продовжили свою подорож діти?

-Куди вони потрапили? Підтвердьте свою відповідь словами з тексту.

 ким познайомилися Макс і Моллі?

-Що за спалахи побачили діти?

-Про що розповів мандрівникам нейрон?

-Яку пораду дав нейрон дітям?

-Які факти про нервову систему вас вразили? Прочитайте. Що досі було для вас таємницею?

7.Вправа «Відтвори діалог»

-Супер! Ви уважно читали історію, а зараз спробуйте відновити діалог з тексту. У кожної групи на парті є конверт у якому є наступне завдання. Відкрийте його. Що вам потрібно зробити?

Відтворіть діалог, який відбувся між персонажами твору, пронумерувавши репліки у відповідній послідовності(Слайд 5).

8.Руханка(слайд 6)

А зараз я пропоную всім встати і повторювати за відео.

9.Вправа «Хмара слів «Мозок»»

 чим у вас асоціюється слово “мозок”? Створіть хмару слів.

-У кожної групи є листок на якому написано – мозок. На протязі 2 хв діти записують слова про мозок, а потім зачитують, але щоб слова у кожній групі не повторювалися.

Чи звернули ви увагу на те, що мозок на картинках, які явам роздала поділений на кольори?

Зверніть увагу на екран, ми з вами дізнаємося на які частини поділений наш мозок(Слайд 8).

10.Перегляд відео про мозок

 

Мозок — один із найзагадковіших органів людини. Перегляньте відео і дізнайтеся цікаві факти про мозок. Під час перегляду доповнюйте хмару слів.(Слайд 7)

-                Які   факти вас зацікавили / здивували?

-                Про що захотілося дізнатися більше?

-                Якими словами ви доповнили свою хмару слів?

             Наш головний мозок, спинний мозок, нерви та нервові вузли утворюють нервову систему організму. Чи чули ви про таку систему?

Подивіться на екран і скажіть, які з цих тверджень можуть описувати функції нервової системи?

11.Читання з позначками

-Чи знали ви, що завдяки нервовій системі ми можемо повноцінно взаємодіяти з навколишнім світом? А оскільки медицина постійно рухається вперед, з кожним роком з’являється все більше цікавих відкриттів стосовно нервової системи. Зараз я зачитуватиму вам цікаві факти про нашу нервову систему. А вам потрібно підіймати певні позначки,які є у кожної групи. Зверніть увагу, можна піднімати 2-3 позначки разом. Орієнтуємося на більшість.

+ — інформація, вже відома мені;- — інформація нова для мене;! — інформація, яка здивувала;? — хочу дізнатися про це більше.

12.Вправа «Підбиваємо підсумки»

Пригадайте, про що ви дізналися під час сьогоднішньої подорожі, і заповніть картку.

13.Рефлексія

З яким настроєм ви закінчуєте урок?

Якими фактами про нервову систему людини ви поділитеся зі своїми друзями / подругами?

 Виберіть слова, які характеризують вашу роботу на сьогоднішньому уроці.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
337
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку