Конспект уроку англійської мови у 5 класі
на тему: «Улюблені заняття»
Практична мета уроку:: ознайомити учнів з новими та активізувати раніше вивчені лексичні одиниці з теми уроку; закріпити нові слова в усному мовленні; удосконалювати навички читання та аудіювання; формувати навички письма.
Освітня мета: розширювати філологічний кругозір учнів шляхом ознайомлення з новою лексикою; розвивати загальний кругозір дітей, знайомити з улюбленими заняттями їхніх ровесників.
Розвиваюча мета: розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію; логічне мислення, уяву учнів; вдосконалювати роботу пам’яті: збільшувати обсяг довготривалої пам’яті (лексичний запас учня), слухової короткочасної пам’яті, оперативної пам’яті (вибір мовних засобів), зорової пам’яті; розвивати готовність до участі у спілкуванні; формувати культуру читання, письма, усного мовлення.
Виховна мета: виховувати розуміння важливості оволодіння англійською мовою і потреби користуватися нею як засобом спілкування; прищеплювати почуття поваги до народу-носія англійської мови та до британської національної культури; виховувати культуру спілкування, прийняту в сучасному цивілізованому світі.
Засоби навчання: підручник з англійської мови для 5 класу під редакцією
Алли Несвіт; презентація, виконана за допомогою програми Microsoft PowerPoint 2010, текст для аудіювання (додаток 1), кольорові олівці.
Хід уроку:
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Привітання (Слайд 1).
Правило трьох «так».
T. Good afternoon, boys and girls. Nice to see you here. |
Ps. Glad to meet you too. |
T. Is everything OK? |
Ps. Yes |
T. Are you ready to start our lesson? |
Ps. Yes |
T. Do you think you’ll learn something new today? |
Ps. Yes, we’ll certainly do! |
2. Мовленнєва розминка (Слайд 2).
Робота з прислів’ями.
There are some English proverbs. Say the Ukrainian equivalents.
(Учні читають англійські прислів’я та пригадують відповідні українські).
1. Work done, have your fun.
2. The most wasted day is that in which we did not laugh.
3. There is no time to lose.
4. Lost time is never found again.
Let’s check. (Учні перевіряють правильність виконання завдання) (Слайд 3).
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
Застосування методу «Корзинка ідей» («A bag of ideas») (Слайд 4).
Завдання для учнів: написати по троє слів (іменник, прикметник, дієслово) з теми «Улюблені заняття», обмінятися між собою інформацією, усі варіанти записати на дошці.
4. Повідомлення теми та завдань уроку.
Today we are going to speak about your hobbies and your after school activities. So, today we are going to learn some new words on the topic of our lesson. We shall read and listen the texts, make dialogues, write a list of questions and play games.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Введення лексики.
а) Ознайомлення з новими лексичними одиницями за темою уроку (Слайди 5-10).
б) Робота в парах (Слайд 11).
And now face to face activity. Turn to each other and work in pairs Talk about your favourite hobbies and activities.
Example:
A: What do you like to do in your free time?
B: I like to listen to music and play games with my friends. And what about you?
A: I like to watch cartoons.
в) Гра «Картинка. Слово. Словосполучення. Речення. Запитання. Відповідь» (Слайд 12).
Play game «Picture – word – word-combination – sentence – question - answer».
Example:
1. Butterflies
2. Collecting butterflies
3. I am found of collecting butterflies.
4. Are you interested in collecting butterflies?
5. Yes, I am/ No, I am not.
2. Розвиток навичок читання.
1. Робота над текстом, впр.3,с.75 (Слайд 13).
a} Listen, read and say what the children like to do.
b} Look through the text of ex.3 again and say who:
… doesn’t listen to pop music. Richard
… likes to spend time with friends. ----------
… likes to read books. ----------
… seldom read books. ----------
… spends some time studying. ----------
… invites his / her friends to his / her place. ----------
… has fun at the parties. ----------
3. Розвиток навичок говоріння.
Play game «Find Your Partner» (Слайд 14).
Find your partner who has the same hobby.
4. Фізкультхвилинка (Слайд 15).
Are you tired? Let's relax
1,2-1,2,3 — I like boxing. Look at me!
1,2-1,2,3 — I enjoy watching TV.
1,2-1,2,3 — I like dancing. Look at me!
1,2-1,2,3 — I like swimming in the sea.
5. Розвиток навичок аудіювання.
Pre-listening.
- Well, tell me please, do you have family hobbies? What are they?
And now we are going to listen to the text about family hobbies. While listening you may pay attention to the hobbies of the members of the family.
Listening. Family`s Hobby (додаток 1).
Post-listening. (Слайд 16).
Now, pupils, name the members of the family. (father, mother, sister, brother).
Match the family members with the books they like to read.
6. Формування навичок письма (Слайд 17).
Напиши перелік запитань для того, щоб дізнатися про улюблені заняття своїх друзів.
Write a list of questions to ask your friends about their free time activities.
ІІІ Заключна частина уроку.
1. Рефлексія (Слайд 18).
Учитель пропонує учням пригадати роботу на уроці та розфарбувати пелюстки квітки у той колір, який відповідає сьогоднішньому уроку. Потім складається букет і визначається основний колір уроку.
Good work, children. I’m proud of you today. You did really very well. That’s my own opinion. So I want you to remember your work during the lesson and colour the petals of our «lesson flower».
2. Домашнє завдання (Слайд 19).
Виконати вправу 6, с. 76. Написати про свої улюблені заняття.
Ex.6. Write 7-8 sentences about the activities you usually do in your free time.
3. Підсумки уроку(Слайд 20).
Підведення підсумків уроку, оцінювання учнів.
Here is the bell. Our lesson is over. Thank you for the lesson. Good bye. Good luck.
Додаток 1
Family`s Hobby.
I enjoy reading books. I am lucky. We`ve got a big library at home. I like to read about sports and sportsmen. I am reading an interesting story about hockey now. My father likes to read about football. He`s got a lot of books about that game.My sister is fond of animals. She likes to read about them. She has got books with funny stories and fables about animals. I gave her a present yesterday, a very big interesting book about animals at the Zoo. There are a lot of funny stories in it.
My mother is interested in history. So she spends her free time with a book in history.
I can say that reading is my family`s hobby.