Тема : Щаслива дитина – квітуча Україна.
Практичне завдання: створення власної композиції (малюнок, картина, аплікація) «Це моя Україна»
Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших; громадянської – знати свої обов’язки як громадянина; предметних компетентностей: вчити створювати святковий настрій за допомогою кольору в багатоплановій композиції, розвивати конструктивні здібності, уяву, фантазію; вдосконалювати навички роботи з відповідними матеріалами та інструментами при виконанні композиції з використанням змішаних технік; розвивати мислення, спостережливість, самостійність; виховувати почуття прекрасного, любов до Батьківщини.
Обладнання: проектор, комп’ютер, схеми виконання роботи, фарби, папір, приладдя для малювання.
Матеріали та інструменти: ватман, кольорові олівці та ручки, вирізки, ножиці, клей, фарби. маркер.
Техніка виконання: малювання гуашшю, фарбами
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організація класу. Створення емоційного настрою
Привітання,
1.1 Покликав знову на урок дзвінок.
Будьте всі уважні, діти,
Домовляємось працювати.
Попрацюємо старанно
Щоб у 4 класі були
просто молодці!
1.2 Перевірка готовності до уроку
Чи в усіх на партах є пензлики, альбом, фарби, клей…?
2. Актуалізація опорних знань учнів
Літературна сторінка
- Сьогодні ми з вами поведемо мову про найдорожче серцю кожної людини... Нехай тему нашої розмови вам підкажуть рядки вірша Ліни Костенко.
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
Оці степи, це небо, ці ліси
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе, як є дорога, явори.
Усе моє все зветься....(Україна).
- Давайте послухаємо вірш нашої краянки, поетеси Ірини Тупочко
Я з того краю, де шумлять луги,
Де птахи співом заливаються у вербах,
Де очерет вистрілює з води,
І розквітає первоцвіт в долонях змерзлих.
Я з того краю, де весна - красна,
Де вітер обіймає кущ калини,
Де зірка вранішня замріяна, ясна,
І лине ключ по небу, журавлиний.
Я з того краю, де шумить ріка,
З потоків гір пливе, дзюрчить, лоскоче,
І в спеку літню ніжно обійма,
Нашіптує на вушко щось охоче .
Я з того краю, де цвітуть сади:
Вишневий, яблуневий, черемховий,
І ароматні крапельки води
Стікають по щоці моїй холодній.
Я з того краю, де чудовий спів,
Де коломийки весело лунають,
Де він сьогодні вперше її стрів,
Й на все життя серця обох з'єднають.
Я з того краю, де дівочий сміх,
Де плач дитини, щойно народившись.
Щаслива мати. Батьківський поріг.
З криниці щастя досхочу напившись.
Я з того краю, де щасливі ми
Були, поки не було в нас тривоги...
Стою навколішках, вмиваюся слізьми,
Прошу у Бога Миру й Перемоги.
3. Повідомлення теми і мети уроку
- Тема сьогоднішнього нашого уроку «Це моя Україна».
Презентація «Мій рідний край»
4. Робота над темою уроку
Бесіда з учнями
- Діти, що для вас означає слово Батьківщина ?
- Від якого слова воно походить?
- Які ще слова синоніми можна використати для передачі змісту цього слова? (Вітчизна, рідний край)
У кожної людини є велика Батьківщина—країна, де вона народилася. Наша держава називається Україною. Вона має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру.
Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню колисанку, а потім народну пісню, вперше пішла стежкою до школи.
Гра «Відгадай»
Як прийде весна в садочок —
до лиця білий віночок,
ну а восени цій кралі
приглянулися коралі. (Калина)
Я дерево – символ
Зі мною в руках
Великдень стрічають
У наших краях (Верба)
У червоних чоботях, в білому халаті,
Він весною прилетів і сидить на хаті.
(Лелека)
Перша квіточка весняна
Тихо під сніжком куняла.
Дмухнув вітерець тепленький,
І з’явився цвіт біленький. (Підсніжник)
Постановка практичного завдання
- Наша робота нагадуватиме асоціативний кущ, але носитиме малюнковий характер. Ви маєте перед собою набір елементів, які можете використати для майбутньої композиції, за власним бажанням можете створити малюнок, картину, аплікацію.
Поради вчителя щодо організації роботи
Учитель об’єднує учнів у дві групи:
- дизайнери визначають місце розташування елементів на ватмані;
- художники оформляють загальний фон та домальовують деталі;
- конструктори способом рвання паперу створюють картину;
- майстри аплікації наклеюють їх.
Повторення правил техніки безпеки та культури праці
Самостійна практична робота учнів.
6. Підсумок уроку
Рефлексія
Мозковий штурм.
Аналіз виконаних робіт.