Конспект уроку читання

Про матеріал
Конспект уроку читання 1 клас, 1 семестр. Розробки уроків. Закріплення звукових значень вивчених букв. Опрацювання тексту "Вишня".
Перегляд файлу

Тема. Закріплення звукових  значень вивчених букв. Опрацювання тексту «Вишня».

Мета: закріплювати вміння учнів читати зв’язний текст, відповідати на запитання за змістом  прочитаного, продовжувати  формувати  навички  звуко – буквенного аналізу  слів , розвивати  пізнавальні  інтереси, фонематичний  слух, виховувати  любов  до  природи

Тип уроку: урок закріплення знань.

Обладнання: презентація, цеглинки L E G O , складова таблиця ,Буквар ,дерево  вишні (з цвітом ,з плодами).

                           

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Встали, учні, випрямили спинки, руки опустили. Добрий день!

-Сідайте. Мене звати … і сьогоднішній урок читання проведу з вами я.

Починаємо урок,

Зробим разом перший крок.

Букви, звуки пригадаєм,

Нові знання здобуваєм!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Читання  складової  таблиці

Зараз будемо читати по складах.  (хором , по одному , в  парі)

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

А

О

У

И

і

Е

Я

Ю

1

М

ма

мо

му

ми

мі

ме

мя

мю

2

Л

ла

ло

лу

ли

лі

ле

ля

лю

3

Н

на

но

ну

ни

ні

не

ня

ню

4

С

са

со

су

си

сі

се

ся

сю

5

К

ка

ко

ку

ки

кі

ке

кя

кю

6

Р

ра

ро

ру

ри

рі

ре

ря

рю

7

Б

ба

бо

бу

би

бі

бе

бя

бю

8

В

ва

во

ву

ви

ві

ве

вя

вю

9

Д

да

до

ду

ди

ді

де

дя

дю

10

П

па

по

пу

пи

пі

пе

пя

пю

11

Т

та

то

ту

ти

ті

те

тя

тю

12

Г

га

го

гу

ги

гі

ге

гя

гю

13

Ґ

ґа

ґо

ґу

ґи

ґі

ґе

ґя

ґю

14

З

за

зо

зу

зи

зі

зе

зя

зю

15

Ж

жа

жо

жу

жи

жі

же

жя

жю

16

Ш

ша

шо

шу

ши

ші

ше

шя

шю

17

Х

ха

хо

ху

хи

хі

хе

хя

хю

18

Ч

ча

чо

чу

чи

чі

че

 

 

 2. Розминка   з  L E G O .

-Діти, зараз я буду вимовляти слова. Вашим завданням буде піднімати цеглинку відповідно до того який  голосний  звук  чуємо у слові.          

(червона цегл.)   (жовта цегл.)   (помаранч. цегл.)  (зел.цегл.)   (блакитна цегл.) (синя цегл.). Отже, слухайте уважно.

  А                          О                            У                      И                      І                       Е

         Мак, сир,  вуж, сік,  сом, сум,  мир,  бік,  сад, день, мох, жук.              

 3. Звуко - буквений  аналіз слів за  допомогою фішок.

- Спочатку пригадаймо,  які  бувають  звуки ?  (голосні, приголосні: тверді, м’які)

    ( Сад , сім , сум , він, мак, рік)

III.  Повідомлення  теми  уроку.

   1.Перегляд  ілюстрації  до  тексту.

     Як ви гадаєте, яке дерево зображене на екрані? (вишня)

  1. Чистомовка

Ля-ля-ля — зацвіла в саду вишня.

Лі-лі-лі — прилетіли журавлі.

Ло-ло-ло — сонце гріє вже тепло.

Лу-лу-лу — я вишеньку поллю!

   - Сьогодні ми будемо читати текст Катерини Михалициної, «Вишня»

1.   Метод «Передбачення»

   -Учні, як  ви  вважаєте , які  події  будуть  описані в  тексті?

       (Записую варіанти відповідей дітей на  дошці.)

   - Давайте дізнаємось, чи здогадалися ми про що йдеться в тексті. (Читаю, а  діти слідкують.)

  2.Словникова  робота.

 Подивіться, будь ласка, на екран. Прочитаємо пояснення слів.

  •     Вирій  - теплий  край.
  •     Надокучливі – галасливі
  •     Прочистив горлечко – заспівав
  •     Китиці з ніжного цвіту- біленькі квіти

  3.Перевірка первинного сприймання тексту дітьми

       - Назвіть  головних  героїв твору?   (вишня, соловейко)

  4.Читання  тексту  ланцюжком.

     Зараз будемо читати ланцюжком, починаючи з першого ряду.

       -З  ким  зустрілася  вишня ?   ( з  соловейком )  

       -Чи  справдились  ваші передбачення?

   5. Фізкультхвилинка

       Хто там, хто вже так стомився і наліво похилився.

      Треба дружно всім нам встати, і руханку почати.

   6 .Вибіркове  читання

   -Знайдіть і прочитайте  слова  з буквою   “ю”.

   -Де  ви  чуєте  злиття  звуків  { й у } ?

   -Знайдіть  і  прочитайте  друге  речення ? ( Ось у цьому  …)

   -Знайдіть  і прочитайте  4 речення ?  (Сів  на  гілку…)

   -Знайдіть  і прочитайте 6 речення ?  (ЯК  тебе …)

   -Знайдіть  і  прочитайте  7  речення ?  (Я  - вишня )

   -Знайдіть  і  прочитайте  8  речення ?   ( А  я  …)

7. Написання слів.

- А зараз підготуйте свої зошити, в них ми будемо записувати деякі слова з тексту.

Я буду записувати їх на дошці. (вирій, навесні, китиці, ягідки, цвіт). Тепер оберіть два слова і з кожним складіть по одному реченню.

8.Вправа  «Так чи ні» .

   (Зелена  цегл.- ТАК ,  червона цегл.  – НІ)

   -З  вирію  до  рідного  краю  повернувся  соловейко.  (ТАК  -зел. цегл.)

   -Вирішив соловейко  жити у  лісі .  (НІ  -черв. цегл.)

   -Соловейко  сів  на  вишню.  ( ТАК  -зел. цегл. )

   -Соловейко  привітався  до  вишні  «Добрий  день»  ( НІ   -черв. цегл. )

   -Ягоди  на  вишні  червоні.  (ТАК  -зел. цегл. )

    ( Дерево  вишня з  плодами  на  екрані.)

   -Вишні  їдять шпаки . ( ТАК  -зел. цегл. )

9. «Асоціативний кущ»

   Соловейко  -  птах , весна ,садок , пісня .                      

  Вишня – дерево, птахи, плоди, смачна,

IV.  Підсумок уроку

- Оцініть за допомогою цеглинок LEGO свою роботу на сьогоднішньому уроці  

(зелений – все було зрозуміло і легко, оранжевий – були певні труднощі, червоний – дуже важко, я нічого не розумів(-ла)

 -Яке  завдання  вам  найбільше сподобалось  на  уроці ? Чому?

 -Ось і закінчився наш урок. Молодці, ви були слухняні та уважні. До побачення!