Конспект уроку читання для 1 класу. Урок №2 "Міркую про значення читання"

Про матеріал
Конспект уроку читання до інтегрованого курсу навчання грамоти у 1 класі. Мета уроку: : розкрити роль книги в житті людини та значення читання для її розвитку; розвивати мовлення та вміння висловлювати свою думку; виховувати шанобливе ставлення до книги.
Перегляд файлу

Урок 2

Тема. Міркую про значення читання

Мета: розкрити роль книги в житті людини та значення читання для її розвитку; розвивати мовлення та вміння висловлювати свою думку; виховувати шанобливе ставлення до книги.

Обладнання: мультимедійна дошка, постер «Правила користування книгою».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Ось і знов дзвінок лунає,

Мелодійно і срібно звучить.     

Він до класу дітей скликає,

Щоб успішно нового навчить.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Загадка.

Дуже я потрібна всім –

І дорослим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу.

   (Книга)

– Так, це книга. Але щоб дізнатися, що нам цікавого і пізнавального ця книга повідомить, що ми повинні уміти робити?

– Так, читати.

2. Бесіда про значення читання в житті людини.

– Діти, читання дуже важлива сторона в розвитку кожної людини. Читаючи, дитина  розвиває свій інтелект, пам'ять, увагу, уяву; вчиться думати, аналізувати, засвоювати та використовувати досвід, зіставляти, робити висновки. Спілкування з книгою розвиває мовлення дитини, робить його образним, красивим. Чим більше ви читаєте, тим більше ви знаєте.

Фізкультхвилинка

Ми калину, калиноньку навесні садили.

Круг калини, калиноньки хоровод водили.

Кущ у спеку ми старанно поливали.

Спрагу нашій калиноньці тамували.

Підросла та калинонька, підросла за літо.

Ягідками віддячила за турботу дітям.

(Діти виконують відповідні рухи).

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

1. Слухання аудіовірша.

– Вам сподобався вірш?

– Куди йшли діти?

– Куди поривалавсь душа?

– Які висновки можемо зробити з почутого?

2. Робота з посібником.

– Діти, то для чого нам потрібно навчитися читати?

– Розгляньте, будь ласка, мапу думок на с. 8-9 вашого посібника.

(діти встановлюють асоціації з книгою, розмірковують, наводять власні приклади спілкування з книгою, діляться враженнями від прочитаного(почутого), пригадують своїх улюблених героїв).

3. Творча робота. Малювання героя улюбленої казки.

Фізкультхвилинка

https://youtu.be/T7ofWPCl8-E 

4. Перегляд відеоролика «Любіть книгу».

https://youtu.be/ICyLekCeFU0

– Як ми маємо користуватися  книгою?

– Мудра Сова написала вам поради як зберегти книгу. Вона наголосила, що ви обов’язково повинні їх дотримуватися.

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія.

– Чи сподобався вам урок, діти?

– Що нового й цікавого ви дізнались на уроці?

– Зобразіть, будь ласка, свій настрій за допомогою смайлика.

 

 

 

 

docx
Додано
19 лютого 2025
Переглядів
165
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку