Конспект уроку " Дії першого степеня з натуральними числами"

Про матеріал
Конспект уроку на тему" Дії першого степеня з натуральними числами". Розроблений для учнів 5 класу з метою узагальнення і систематизації знань .
Перегляд файлу

“Дії першого степеня з натуральними числами”

Тема.. Розв᾽язування задач

Мета уроку:

навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми «Дії першого ступеня з натуральними числами», підготувати учнів до контрольної роботи;

розвивальна: формувати вміння аналізувати й узагальнювати інформацію, розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу; формувати комунікативні компетентності;

виховна: виховувати старанність, наполегливість, уміння вести дискусію, працювати в групі, відповідальність за результати своєї роботи.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.

Обладнання та наочність: підручник, роздавальний матеріал,

Хід уроку

Епіграф уроку Математику не можна вивчити, спостерігаючи як це робить сусід…

А.Нівен

I. Рефлексія настрою та готовності до уроку.

Подивилися один одному в очі і побажали гарного настрою.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

III. Актуалізація опорних знань

Бліц-опитування за технологією «Мікрофон»

  1. Знайти значення виразу 7+18:2=
  1. Буквеним є вираз…
  1. Знайти значення буквеного виразу 68 – х, якщо х = 9.
  1. Значення якого з наведених виразів не дорівнює 10, якщо а=5?

IV. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності

▪ Оголошення теми уроку

▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку

▪ Мотивація навчальної діяльності

Від активної роботи в групі кожного з вас, від того, наскільки ви вмієте бути самокритичними, аналізувати власні досягнення й прогалини в знаннях, залежить якість підготовки до контрольної роботи.

V. Узагальнення та систематизація знань.

Фронтальна робота

  1. Що називають буквеним виразом? Наведіть приклади.
  2. Від чого залежить значення буквеного виразу?
  3. Наведіть приклади формул.
  4. Як називають числа, які додають?
  5. Назвіть компоненти і результат дії віднімання.
  6. Що називають периметром многокутника?
  7. Які види многокутників ви знаєте? Який многокутник має найменшу кількість сторін?
  8. Які види трикутників ви знаєте?

VI. Удосконалення знань, умінь і навичок

Робота в парах за карткою.

Запропонувати кожній групі оцінити свою роботу на цьому етапі уроку. Відзначити найактивнішого учня.

Картка

Початковий та середній рівні навчальних досягнень

  1. Порівняйте значення виразів: 357 + 9521 і 9621 + 357.
  2. Обчисліть:

а) 46 753 + 9 248; б) 125 070 – 2 999;

в) 827 + 254 + 1203 + 23 746.

Достатній рівень

  1. Знайти периметр прямокутника, сторони якого дорівнюють 7 см і 3 см.
  2. У трикутнику АВС кут С дорівнює 80. Кут В менший від кута С на 57.

Знайти кут А. Визначити вид трикутника.

Високий рівень

  1. Знайти периметр рівнобедреного трикутника, якщо його бічна сторона дорівнює 10 см, що на 30 мм більше від основи.
  2. Периметр квадрата дорівнює 20 см, а периметр рівностороннього восьмикутника – 64 см. Знайти периметр рівностороннього п᾽ятикутника, якщо його сторона дорівнює подвоєної сторони квадрата і сторони п᾽ятикутника.

VII. Підбиття підсумків уроку

▪ Підбити підсумки роботи груп, відповісти на запитання учнів.

Рефлексія. Чи вдалося відчути себе успішним на уроці?

 VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.

docx
Додано
1 березня 2023
Переглядів
336
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку