Тема. Збройна агресія Російської Федерації проти України.
Мета: з’ясувати природу поняття «гібридна війна»; визначити процес окупації Російською Федерацією АР Крим; охарактеризувати російську агресію на сході України; розглянути шлях розвитку мінських домовленостей; розвивати увагу, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним матеріалом та історичними картами; виховувати учнів у дусі патріотизму.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
оперувати понятійним та хронологічним матеріалом;
-
пояснювати зміст поняття «АТО»;
-
характеризувати переговори «нормандської четвірки»;
-
висловлювати власні судження щодо подій на півдні та сході України.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
-
Тестування.
-
Подію, яка спричинила соціальний вибух, після відмови В. Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом називають
А Євромайдан
Б Революція на граніті
В культурна революція
Г Весна народів
-
Основним способом згуртування учасників Євромайдану було
А листівки
Б агітаційні плакати
В соціальні мережі
Г народні віче
-
Основною рушійною силою були
А пенсіонери
Б студенти
В політики
Г бізнесмени
-
Яке фото слід використовувати для ілюстрації подій Революції гідності?
А Б
В Г
-
«Не зміна облич при владі, а зміна системи, і найголовніше - пошук інструментарію для зміни цієї системи», на думку письменниці та публіциста О. Забужко, стало гаслом
А «Революції гідності»
Б «культурної революції»
В «Помаранчевої революції»
Г революції згори»
-
Події «Революції гідності» стали каталізатором
А підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (ЄC).
Б входження України до Світової організації торгівлі (СОТ).
В створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).
Г обрання України членом Ради Європи (РЄ).
-
20 лютого, коли на вулиці Інститутській було вбито 53 людини, назвали
А горе четвер
Б страшний четвер
В червоний четвер
Г кривавий четвер
-
Переможцем позачергових президентських виборів став
А П. Порошенко
Б В. Зеленський
В В. Янукович
Г Л. КУчма
-
27 листопада 2014 р. Головою ВР було обрано
А Ю. Тимошенко Б В. Гройсмана В В. Януковича Г П. Порошенка
-
Посаду прем'єр-міністра зайняв
А П. Порошенко
Б В. Гройсман
В А. Яценюк
Г В. Кличко
-
Які вимоги висунув Євромайдан під час мітингу 24 листопада 2013 р.
1.Притягнення до відповідальності керівників силових структур
2.Відставка уряду Азарова
3.Ухвалення євроінтеграційних законів
4.Підписання Януковичем у Вільнюсі Угоди про асоціацію з ЄС
5. Початок процедури імпічменту президента
6. Повернення до легітимної Конституції від 8 грудня 2004р.
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Вправа «Квадрат Блума».
-
Розшифруйте слово. Поясніть його значення.
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
1
|
А
|
Б
|
В
|
Г
|
Ґ
|
Д
|
2
|
Е
|
Є
|
Ж
|
З
|
И
|
І
|
3
|
Ї
|
Й
|
К
|
Л
|
М
|
Н
|
4
|
О
|
П
|
Р
|
С
|
Т
|
У
|
5
|
Ф
|
Х
|
Ц
|
Ч
|
Ш
|
Щ
|
6
|
Ю
|
Я
|
Ь
|
—
|
—
|
—
|
Ключ: 11; 14; 43; 21; 44; 26; 62.
-
Вправа «Сенкан».
-
Складіть сенкан до слова-відгадки за алгоритмом.
Сенкан
1. Записати головне слово (іменник)
2. Дібрати до нього 2 прикметники
-
Дібрати до іменника 3 дієслова
-
Скласти про головне слово речення з 4 слів
-
Записати іменник- «асоціацію»
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Кероване читання.
-
Опрацюйте матеріал підручника на с. 250 – 252.
-
Сформулюйте короткі тези щодо процесу окупації РФ АР Крим.
-
Дайте відповіді на запитання.
-
Які мотиви агресивної політики Росії щодо України можна виокремити ?
-
Робота в парах.
-
Розгляньте історичні джерела на с. 252 підручника та дайте відповіді на запитання до них.
-
Робота в малих групах.
-
Опрацюйте матеріал підручника на с. 252 – 256 підручника.
-
Складіть план тексту та дайте відповіді на питання на карточках.
Картка 1
-
Яку територію хотіла утворити Росія на території України?
-
Яким чином терористи намагалися захопити владу?
-
Яка реакція української влади на події на Сході ?
-
Коли було проголошено ЛНР?
-
Чому АТО було замінено на ООС?
-
Кого називають «кіборгами»?
Картка 2
-
Яку питання вимагали винести на розгляд позачергової сесії Донецької облдержадміністрації?
-
Коли було проголошено ДНР і ХНР?
-
Чи вдалося терористам захопити Харків?
-
Де сили Ато зазнали найбільших втрат?
-
Коли було розпочато Операцію об'єднаних сил?
-
Скільки днів тривала оборона Донецького аеропорту?
-
Перегляд відеоролику.
https://www.youtube.com/watch?v=GV_XV5VVEa4
-
Перегляньте відеоролик.
-
Висловіть власне судження до подій ?
-
Аналіз історичних джерел.
-
Ознайомтеся з історичними джерелами та проаналізуйте їх за запитаннями на стр. 256
-
Робота в групах
-
Клас ділиться на 2 групи, кожна з груп готує 6 запитань по тексту стр. 256-257, по черзі кожна група висуваю по одному учню на «батл», в якому учасники обмінюються запитаннями.
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Вправа «Займи позицію».
-
Займіть позицію щодо твердження.
«Як сприймаються в ЄС події в Україні. Наскільки європейці обізнані в українській ситуації?
Три головні висновки дослідження
1. Більшість громадян восьми країн-членів ЄС (60%) погоджуються з тим, що в Україні відбувається збройний конфлікт, інспірований Росією.
2. Найменше громадяни ЄС погоджуються з тим, що конфлікт на Сході України інспірований Заходом — 25% респондентів назвали саме цю відповідь.
-
П‘ята частина мешканців восьми країн-членів ЄС не знають, що відбувається в Україні.»
2.Вправа «Спіч у малюнках»
- Учні повинні схематично зобразити поняття повязані із темою уроків «Анексія», «сепаратизм», «АТО», «тимчасово окупована територія», «кіборг», «волонтерський рух».
-
Підсумки уроку.
-
Вправа «Три М».
-
Назвіть три моменти, які видалися вам найлегшими чи найважчими на уроці. Запропонуйте один – два моменти, які покращать вашу діяльність на наступному уроці.
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
Опрацювати матеріал підручника на с. 250 – 259.
-
Виконати завдання 1-2