Конспект уроку для 2 класу «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинська, З. Хитра, І Дробязко.

Про матеріал
Тема: «Що таке рік і доба?» Мета: ознайомити учнів з обертанням Землі навколо Сонця як причини зміни пір року на Землі; ознайомити з причинами зміни дня і ночі, розвивати увагу, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання: мультимедійний комплект, цеглинки «LEGO», дидактичний матеріал «Термометр», дидактичний матеріал на дошку
Перегляд файлу

Конспект уроку для 2 класу «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинська, З. Хитра, І Дробязко.

Тема: «Що таке рік і доба?»

Мета: ознайомити учнів з обертанням Землі навколо Сонця як причини зміни пір року на Землі; ознайомити з причинами зміни дня і ночі, розвивати увагу, мовлення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект, цеглинки «LEGO», дидактичний матеріал «Термометр», дидактичний матеріал на дошку.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Створення психологічного клімату класу.

  • Послухаємо вірш та налаштуємося на роботу.

До уроку! До уроку!

В школі дзвоник кличе вас!

Поспішіть місця зайняти,

Час урок розпочинати.

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

  1. Мотивація навчальної діяльності.
  • Яка зараз пори року?
  • Який місяць?
  • Яке сьогодні число?
  • Яким було небо вранці, коли ви йшли до школи?
  • Що стосовно опадів?
  • За допомогою термометрів, які лежать у вас на парті визначте сьогоднішню температуру повітря.

 

 

 

 

 

  • Молодці! У вас все чудово виходить!
  1. Актуалізація опорних знань.
  1. Завдання від котика Мурчика.
  • Доброго дня, мої любі учні. Пригадайте будь ласка: Як називається модель земної кулі?
  • Так, молодці, це глобус!
  • Чому одна частина нашої планети освітлюється Сонцем, а інша — виявляється неосвітленою?
  • Чудово! Так тримати!
  1. Збагачення словничка.

 

 

 

  • Цікаво знати – єдина планета сонячної системи, на якій є життя.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Відгадка загадки.

До вечора помирає,
Зранку оживає (День).

 

Темно стало на дворі,
Сяє місяць угорі.
Спати треба, певна річ,
Бо прийшла на землю…(Ніч).

  • Чим відрізняється день від ночі?
  1. Робота з підручником ( с. 56)
  • Чому на землі буває день і ніч?
  • Земля обертається навколо своєї осі. Вісь – це уявна лінія, яка проходить крізь усю земну кулю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Перегляд мультфільму «Земля, зміна дня і ночі».

https://www.youtube.com/watch?v=bvhC1m0EHbo&ab_channel=DmitVikNEW

  1. Рухлива вправа.

Ми стежкою стрибаєм

І ніженьки міняєм.

Пострибали, пострибали

І лелеками всі стали.

На одній всього нозі

У болоті, у грязі.

Вмить квакушки прискакали:

«Ква-ква-ква», — всі закричали.

Скік, скік, скік-підскік,

Проскакав я, скільки зміг.

  1. Робота з підручником (с. 56).

Розгляд схеми «Добове обертання Землі».

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Робота з довідником. Збагачення словника.

 

 

 

  1. Слухання вірша.

Чому буває день і ніч?
Я розкажу, у чому річ. 
Земля на місці не сидить,
Вона круг Сонечка біжить!

І щодоби із року в рік
Під Сонцем гріє кожен бік. 
Звуть Схід і Захід ті боки,
Там щодоби все навпаки.

Як Схід до Сонця робить крок,
То Захід спить біля зірок.
Як Схід у темряву летить,
То Захід в Сонечка гостить.

Земля, як дзиґа мчить весь час,
Тому, то день, то ніч у нас.

  1. Обговорення вірша.
  • Чому змінюються пори року?
  • Земля обертається не тільки навколо своєї осі, але і навколо сонця.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Робота з довідником. Збагачення словника.

 

 

 

 

 

  1. Фізкультхвилинка.

https://www.youtube.com/watch?v=n4gj0QsaIxc&ab_channel=%D

  • Запам’ятайте! Рік має дванадцять місяців. Кожна пора року триває три місяці.
  • Яка це пори року?

Спекотно.

В небі ластівка літає. (Літо)

Жовкне та опадає листя.(Осінь)

Тане сніг.

Зацвітають сади. (Весна)

Мороз.

Завиває хурделиця.(Зима)

  1. Закріплення вивченого.

Робота з друкованим зошитом (с.45), завдання № 6.

Торбинка цікавинок.

Високо́сний рік   рік у календарі, кількість днів у якому становить 366 — на одну добу (зимовий день) більше, ніж у звичайному (невисокосному) році. У такий рік місяць лютий має не 28, а 29 днів. Причиною його запровадження стало розуміння того факту, що повний оберт навколо Сонця планета Земля робить більше, ніж за 365 днів (точніше — за 365,24219 дні). Через це виникла необхідність зробити поправку, додавши ще один день — 29 лютого.

  1. Підсумок.

Робота в парах. Учні працюють в парах та ведуть діалог, відповідаючи на питання.

  • Яка ваша улюблена пора року?
  • Поясніть чому.
  • У якому місяці твій день народження?
  • Які зміни в природі відбуваються в цей місяць?
  1. Рефлексія.
    Вправа «Емоційна ромашка». Дайте відповіді цеглинками LEGO.

 

 

docx
Додано
15 грудня 2022
Переглядів
589
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку