Конспект уроку: "Додавання та віднімання звичайних дробів."

Про матеріал
Тип уроку:удосконалення знань і вмінь з теми додавання та віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками.
Перегляд файлу

Тема. Розв’язування вправ та задач на додавання і віднімання звичайних дробів

Мета:

Формування компетентностей:

предметна компетентність:

  • удосконалити вміння виконувати додавання і відні­мання дробів із різними знаменниками, мішаних чисел;
  • сформувати вміння розв'язувати задачі, що передбачають додавання і віднімання дробів із різними знаменниками;
  • виховувати активність та охайність;

ключові компетентності:

  • спілкування державною мовою — розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач;
  • основні компетентності у природничих науках і технологіях — розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі і які можна розв'язати засобами математики;
  • уміння вчитися впродовж життя — прагнути до вдосконалення результатів своєї діяльності;

Тип уроку:удосконалення знань і вмінь.

Обладнання та наочність: картки з індивідуальним завданням,  картки для гри «Математичного лото», підручник.

Хід уроку

 

  • Організаційний етап

Привітання.  Створення націленості на плідну роботу.

  • Мотивація навчальної діяльності учнів.

Основна мета уроку цілком логічно випливає з місця уроку в темі (урок перед контрольною роботою), тому учні навіть самі зможуть сформулювати її. Вчитель тільки корегує і конкретизує завдання.

 

  • Актуалізація опорних знань

Дидактична гра «МАТЕМАТИЧНЕ ЛОТО»

Спосіб гри

  1. Усі учні працюють у зошитах. Завдання виконуються за ва­ріантами.
  2. Для гри вчителю слід підготувати два варіанти карток для лото загальною кількістю за числом учнів у класі, а також слайди з завданнями.
  3. Учитель проектує завдан­ня. Запитання одинакові для двох варіантів. На кожну відповідь відводиться 30 секунд. Учні повинні закреслити ті клітинки, числа в яких є відповідями на питання. Слід зазначити, що не всі відповіді є у картках.
  4. Здійснюється взаємоперевірка в парах.
  5. Максимальний бал за всі правильні відповіді — 10.

Вигляд карток для гри

І варіант

9

 

3

 

 

5

 

4

 

 

3

II варіант

 

 

 

 

21

40

 

1

 

11

7

 Питання для лото:

ВАРІАНТ 1

  1.   Знайдіть дріб чисельник якого дорівнює  8;
  2. Знайдіть дріб, що дорівнює 1;
  3. Знайдіть неправильний дріб;
  4. 3+  ;
  5. 5-    ;
  6. Запишіть неправильний дріб у вигляді мішаного числа   ;
  7. Запишіть у вигляді неправильного дробу   4  ;
  8. Обчисліть :  3 + 2  ;
  9. 5 - 2 ;
  10.                   80 -72

ВАРІАНТ 2

  1.   Знайдіть дріб чисельник якого дорівнює  9;
  2. Знайдіть дріб, що дорівнює 1;
  3. Знайдіть неправильний дріб;
  4. 3-  ;
  5.    +11 ;
  6. Запишіть неправильний дріб у вигляді мішаного числа   ;
  7. Запишіть у вигляді неправильного дробу   7  ;
  8. Обчисліть :  6 + 1  ;
  9. 25 - ;
  10.                   44 -4
  • Задача про Муху Цокотуху

Фізкультхвилинка.

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали, 

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

 

Повідомленні про борщ.

Український борщ, приготовлений за традиційним рецептом, є ідеально збалансованим стравою. Співвідношення в ньому білків, жирів і вуглеводів – носіїв енергії, необхідної для нормальної роботи всього організму, а також мінералів, вітамінів і ферментів таким, що кращого й бажати не треба.

Борщ – чудовий детоксикатор, очищає організм від токсинів. Суміш овочів, які йдуть на приготування цього традиційного українського борщу, не випадково називають «чудовою сімкою». Буряк, картопля, капуста, цибуля, морква, помідори, зелень (іноді часник) – всі разом вони відмінно доповнюють один одного і утворюють ту саму «чудову сімку», яка у відвареному вигляді виступає в якості чудового сорбенту, «щітки». За рахунок присутньої в цих овочах клітковини – досить грубій їх частини, яка практично не перетравлюється шлунком і виводить продукти розпаду і гниття, які накопичилися в організмі.

 

  • Задача.

Для приготування обіду витратили 4 кг овочів. Із них 7/20 пішло на борщ, 5/13 залишку — на салат, а решта — на рагу. Скільки грамів овочів пішло на кожну страву?

  • Робота з підручником. Додатково задача №1118.

 

  • Підбиття підсумків уроку.  

Метод «Незакінчене речення»

Сьогодні  на уроці ми…

На мою думку…

  • Домашнє  завдання:  повторити  розділ , Домашня самостійна робота ст.. 192 або розв’язати задачу № 1126.

 

 

 

 

 

 

 

9

 

3

 

 

5

 

4

 

 

3

 

9

 

3

 

 

5

 

4

 

 

3

 

9

 

3

 

 

5

 

4

 

 

3

 

 

 

 

docx
Додано
13 вересня 2021
Переглядів
643
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку