Пінчук Жанна Григорівна, учитель географії філії «Загальноосвітня школа №3»
Географія. 6 клас.
Тема уроку: Атмосфера. Її склад та будова.
(урок з використанням елементів технології критичного мислення)
Мета: засвоїти поняття «атмосфера», розглянути її склад та будову; розвивати навички роботи з джерелами інформації, виокремлювати ключові поняття та елементи; формувати ключові предметні компетентності; виховувати екологічне мислення.
Обладнання: підручник, ноутбук, проєктор, екран.
Підручник: Т.Г.Гільберг, Л.Б.Паламарчук «Географія. 6 клас»
Компетентності
Хід уроку
І. Організаційний момент
Робота з візуальним мистецтвом – картина художника Steve Henderson
1. Що ви бачите на слайді?
2. Що передає нам художник?
3. Завдяки чому все, зображене на картині, існує?
Висновок: все, що існує на планеті, завдячує своєму існуванню, наявністю повітряної оболонки.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Перегляд відео про атмосферу (6 хвилин) за посиланням https://youtu.be/RgVFy5JTt90?t=31
Робота з підручником
Формуємо поняття:
-Що таке атмосфера»? З яких газів складається? Яку має будову повітряна оболонка? (ст.111)
-Що таке метеорологія»? (ст.111)
Словникова робота
Учні записують поняття та визначення у зошит та опрацьовують матеріал у словнику термінів та понять https://drive.google.com/file/d/1CqE-DH3m4S7DCESFsdTqShgGN_B9izce/view
Аналіз отриманої інформації
Складання ментальної мапи «Атмосфера , її склад та будова» (відтворення почутого матеріалу у відео та з використанням матеріалу атласу)
Відтворення матеріалу
Робота з питаннями по темі
Питання відкриті (ці питання починаються зі слів: що , як , який , скільки , чому і передбачають отримання розгорнутої відповіді) |
Питання закриті (вони припускають відповідь "так" або "ні") |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
V. Рефлексія
Прийом «Мапа тіла»
VІ. Підсумок уроку
Метод «Прес»
VІІ. Домашнє завдання.