Конспект уроку з основ християнської етики в 6 класі.
Тема уроку:»Гордість і смирення. Притча про митаря і фарисея. (Лк.18, 9-14).
Мета уроку: датиучнім поняття що таке «гордість», «смирення», «молитва»; ознайомити учнів із змістом притчі про митаря і фарисея; допомогти усвідомити потребу позбутися гордості і самолюбства, виховувати у дітей моральні чесноти.
Ключовий Біблійний вірш:» Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать» ( 1 П.5:5)
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1)Християнське привітання.
2) Молитва.
2. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
1) Розгадування кросворда.
2) Вікторина «З якої притчі взято ці слова?»
3) Питання для учнів:
-Що таке притча?
-Де містяться Ісусові притчі?
-Чого навчає Ісус притчами?
-Що належить до духовних цінностей, а що до матеріальних?
-Яку притчу ми вивчали на попередньому уроці?
- Хто такий сіяч?
-Що означає зерно?
-Куди падало зерно і яких людей воно позначає?
Чого вчить притча про сіяча?
4) Інтерактивна вправа «Зернятка у торбинці».
У торбинці у нас ї зернятка треба вибрати тіль ки ті, які будуть давати добрі плоди, а погані викорінити. (Діти витягують зернятка і аналізують їх зміст).
5) Інтерактивна вправа «Доповни твердження». (на листочках написана частина твердження, решта закінчують учні).
3.Повідомлення теми і мети уроку.
1) Читання притчі про митаря і фарисея.
2) словникова робота .
3) Аналіз притчі.
-Що таке молитва?
-Як молився митар?
-Як молився фарисей?
- Чия молитва прийнята?
-Які риси характеру можна виділити в митаря?
-Які риси характеру можна виділити в фарисея?
4. Інтерактивна вправа «Впізнай, це митар чи фарисей?»
Розмістити слова, які характеризують митаря і фарисея.
-Чого вчить нас ця притча?
5. Міркування дітей над значенням слів: «Бо кожен, хто підноситься,- буде понижений, хто понижається- той піднесеться».
6. Фізкультхвилинка .Слухання духовної музики.
7.Запис митаревої молитви покаяння в зошит і вивчення напам’ять.
8. Робота над картиною «Митар і фарисей» французького гравера Гюсстава Доре. Характеристика героїв зображених на ній.
9.Робота над змістом прислів’їв.
Слова ласкаві, та думки лукаві.
Говорить, як лисиця, а за пазухою камінь держить.
Говорить праворуч, дивиться ліворуч.
Чужі гріхи перед очима, а свої – за плечима.
10.Читання вірша І.Франка «Притча про покору».
- Чи кожен з героїв досяг своєї мети?
-Що заважало фарисею?
-Що допомогло митарю?
-Який висновок ти робиш для себе?
11.Рефлексія.
Подумай, за що ти хотів би подякувати Богові, чого попросити, а за що вибачитися.