ТЕМА УРОКУ: Клімат Австралії.
МЕТА УРОКУ:
навчальна – виявити прояви головних кліматотвірних чинників та наслідки їхньої дії на прикладі території материкаАвстралії; розкрити закономірності розміщення кліматичних поясів в Австралії, продовжувати формувати навички логічного мислення та самостійного опанування навчального матеріалу поняття про кліматичні пояси та типи клімату материка; розкрити значення кліматичних ресурсів на материку.
розвивальна – розвивати кмітливість та допитливість; творче, логічне мислення, а також такі операції мислення, як аналіз, синтез, індукція, дедукція, абстрагування, узагальнення.
виховна – розширювати світогляд школярів, виховувати розуміння значення та залежності суспільства та всіх природних компонентів від клімату.
Обладнання: кліматична карта Австралії, атласи, презентація «Клімат Австралії»
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Опорні та базові поняття: клімат, кліматотвірні чинники, кліматичні пояси, типи клімату, пасати,океанічні течії, показники клімату. Сонячна радіація, підстильна поверхня, циркуляція атмосфери, циклон і антициклон, океанічні течії, основні і перехідні кліматичні пояси, температура повітря, постійні вітри,опади.
Хід уроку.
Методичні етапи уроку |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів класу |
Діяльність учня з особливими потребами |
І. Організаційний етап |
Підготовка класу до уроку. Концентрація уваги учнів на початок уроку. |
Підготовка учнів класу до уроку, перевірка навчальних засобів для даного уроку. |
Підготовка учня до уроку, перевірка навчальних засобів для даного уроку. |
II. Актуалізація опорних знань учнів |
Озвучує терміни пов’язані з темою:«Клімат. Кліматотвірні чинники, кліматичні пояси». |
Учні пригадують поняття та терміни по даній темі з 6 –го класу:визначення терміну «клімат, кліматичні пояси», називають кліматотвірні чинники». |
|
IIІ. Мотивація навчальної діяльності |
Підводить до вивчення теми, звертаючи увагу на те, що Австралія — найпосушли- віший материк світу. Пропонує розглянути мал. 59 «Особливості кліматотвірних чинників Австралії» з запитання: визначити, які кліматотвірні чинники визначають особливості формування клімату Австралії .
|
Учні ознайомлюються з мал.59 «Осибливості кліматотвірних чинників Австралії», що впливають на формування клімату материка. |
Учень з допомогою асистента розглядає малюнок 59 і ознайомлюється з чинниками, що впливають на формування клімату материка. |
IV. Засвоєння нових знань |
Пояснює навчальний матеріал з елементами бесіди і запитань: Поясніть, як формуються пасати. Яку погоду вони приносять в Австралію? Чому в Австралії середні температури повітря вищі, а кількість опадів значно менша. Ніж в Африці? Простежте за кліматичною картою, як холодні й теплі течії впливають на розподіл опадів в Австралії. Звертає увагу на мал. 60. Кліматичні пояси й області Австралії |
Учні з’ясовують , як саме впливають географічне положення, рельєф, циркуляція повітря ( повітряні маси) та океанічні течії на формування клімату материка, та на певних його територіях. Розглядають мал. 60. «Кліматичні пояси й області Австралії». Визначають,кліматичні пояси в яких розташований материк та типи клімату, що там сформувалися. |
Учень ознайомлюється з загальними рисами клімату з розповіді учителя та учнів класу. |
V. Закріплення знань |
Пропонує учням розпочати практичну роботу №8 «Визначення типів клімату Австралії за кліматичними діаграмами». Записати основні особливості типів клімату Австралії у таблицю. |
Учні виконують практичну роботу № 8 «Визначення типів клімату Австралії за кліматичними діаграмами». Записують в зошит основні особливості типів клімату Австралії у таблицю. |
З опорою на картографічну і ілюстративну наочність та з допомогою асистента на картосхемі визначає і підписує кліматичні пояси і типи клімату Австралії. |
VI. Повідомлення домашнього завдання |
Опрацювати навчальний матеріал по темі за підручником, доробити незавершені завдання. |
Записують Д/З в щоденники. |
Записує Д/З в щоденник. |