Конспект уроку «Математика» на тему «Повторення і систематизація знань учнів з теми «Лічба десятками». Розвивальні завдання»

Про матеріал
Пропоную конспект інтегрованого уроку математики для учнів 1 класу на тему «Повторення і систематизація знань з теми “Лічба десятками”. Розвивальні завдання». Урок побудований у формі захопливої сюжетно-рольової гри «Математичне кафе», що сприяє розвитку пізнавального інтересу, активності та мотивації молодших школярів. Матеріал містить різноманітні інтерактивні вправи: усний рахунок, математичні завдання з LEGO, вправи на логічне мислення, роботу з грошовими одиницями, практичні покупки, фізкультхвилинку та рефлексію. Передбачено елементи інклюзивного навчання, диференціацію завдань і формування ключових компетентностей НУШ. Конспект стане у пригоді вчителям початкових класів під час проведення уроків математики, узагальнення та систематизації знань учнів у цікавій ігровій формі.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку

«Математика»

на тему

Повторення і систематизація знань учнів  з теми «Лічба десятками». Розвивальні завдання

 

 

 

 

                                                             Вчитель 1 класу

                                                             Герасимів М.В.

 

 

2026 рік

Тема: Повторення і систематизація знань учнів з теми «Лічба десятками». Розвивальні завдання.

Мета: закріпити вміння лічити десятками, вдосконалювати обчислювальні навички, продовжити розвивати уміння порівнювати, аналізувати, удосконалювати навички взаємоконтролю, пам’ять, увагу, мислення; створити умови для формування соціальної компетентності; виховувати працьовитість, пізнавальний інтерес до вивчення математики, відповідальне ставлення до навчання, культуру математичної мови.

Обладнання: підручник «Математика» 1 клас, робочий зошит, дидактичний набір, грошові одиниці, картинки фруктів, цеглинки LEGO, лялька-рукавичка Лікар, фартушок для офіціанта.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

   -Погляньте на смайлики-посмішки у вас на партах.

Пов’язане зображення

 

   Посміхніться, подаруйте посмішку один одному. Бажаю щоб у вас завжди був гарний настрій. Ці посмішки не прості, а сигнальні. Якщо завдання вам зрозуміле – показуємо посмішку, якщо ні – знак питання.

Результат пошуку зображень за запитом "смайлик ?" Результат пошуку зображень за запитом "смайлик знак питання"
 

Налаштовуємося на роботу.

  -Яким би ви хотіли щоб був урок?

  Потріть долоньки. З’єднайте їх перед собою. У долоньки я вам кладу увагу, кмітливість, старанність, акуратність – усе те, що вам необхідно на уроці, щоб урок був саме таким як ви бажаєте. Міцно затисніть долоньки, щоб нічого бува не загубилося.

   -Діти, сьогодні ми проведемо урок у кафе.

   -Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте це слово?

   -Ви відвідували кафе? Що там робили?

  Але кафе у нас не звичайне, а «математичне». Ми замовлятимемо всі страви, що стосуються цього предмету.

  Особу, яка обслуговує відвідувачів кафе, називають офіціантом. Сьогодні я буду офіціантом, а ви – відвідувачі.

   Ви скуштуєте апетитні задачі, відчуєте смак виразів, зробите приємні покупки.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  Сподіваюся, що у вас уже розгорівся апетит до знань?

   -Сьогодні у нашому кафе зустріч присвячена «Що ми вивчили (десятки) повторенню лічби десятками, порівнянню десятків, розв’язанню задач.

   Але є одна умова. Працювати дружно. Тож вирушаємо.

ІІІ. Повторення і систематизація

  1. Допоможіть порахувати сходинки до кафе

10, _ , 30, _, _, 60, _, 80, _, 100.

   -Які це числа? Яке найбільше число? Яке найменше? Яке зайве?

    2. «Асорті овочеве» усний рахунок

   Учень в ролі лікаря (лялька-рукавичка лікар) розповідає про користь овочів.

Результат пошуку зображень за запитом "лялька рукавичка лікар"Пов’язане зображення

   -Обчисливши вирази, дізнається, як називається кафе?

30-20=10                             

30+10=40

100-40=60

50+30=80

60+30=90

50+50=100

10-С (синій)

40-М (блакитний)

60-А(зелений)

80-Ч (жовтий)

90-Н (оранжевий)

100-О (червоний)

   Діти обчислюють, за числом відповіддю відшукують колір цеглинки.

   Учениця з особливими освітніми потребами обчислює вирази з допомогою асистента.

   Потім за послідовність кольорів складають слово «Смачно».

   -Отже, ми з вами знаходимося у кафе «Смачно».

   -Як ви, вважаєте, чому така назва?

 

 

   3. «Зелений горошок» (Горошинки запитання)

   Приправимо наш салат зеленим горошком. Чи корисний горошок зелений?

   Горошинки запитань. Завдання з LEGO цеглинками.

   Якщо погоджуєтеся з твердженням – зелена цеглинка, якщо ні – червона.

  1. Десяток – лічильна одиниця.   (+)
  2. Один дециметр дорівнює – 100 см   (-)
  3. Одна гривня дорівнює 100 к.   (+)
  4. Числа при додавання називаються  доданок, доданок, різниця.   (-)
  5. Десятки можна додавати, віднімати, порівнювати.  (+)

Молодці, швидко справилися з завданням.

4. Вправи з LEGO для пальчиків

  Візьміть всі цеглинки в руки і одночасно правою і лівою руками крутимо праворуч, потім ліворуч.

5.Каліграфічна хвилинка

(Робота в зошиті)  

Запишемо каліграфічно дату відвідування кафе.

   Над цифрою, яка найкраще написана, намалюйте корону.

   Учениця з особливими освітніми потребами записує каліграфічну хвилинку в зошиті з допомогою вчителя.

 

  6.Фізкультхвилинка

Ми пельменчики місили. Ось так. Ось так.

Розкачали дружно тісто. Ось так. Ось так.

Ми пельменчики ліпили. Ось так. Ось так.

Ми пельменчики варили. Ось так. Ось так.

Ми пельменчики всі з’їли. Ось так. Ось так.

 

  1. Робота з підручником

(с. 76 завдання 5)

 

C:\Users\Admin\Desktop\зображення_viber_2020-01-26_20-08-30.jpg

  

У кафе теж бувають перевірки. От і наше завдання перевірити правильність обчислень. (Учні виконують завдання).

   Учениця з особливими освітніми потребами виконує завдання з допомогою асистента.

  Ми смачненьким поласували, час і проявити математичні здібності.

 

  1. Завдання «Приємні покупки»

 За гарну роботу – отримаєте скарбнички (конверт з гривнями). Сума у всіх однакова, але різними купюрами. Вам потрібно порахувати гроші і купити фрукт, який найбільше сподобався. (діти роблять приємні покупки, рахують витрачені гроші, та гроші, які залишилися).

Результат пошуку зображень за запитом "банан"Результат пошуку зображень за запитом "яблуко" Результат пошуку зображень за запитом "гранат"Пов’язане зображення 

      10 грн 5 грн 30 грн 20 грн

      

 

 ІV. Підсумок уроку.

   Рефлексія.

   -Чи задоволені покупками?

   -Що найбільше сподобалося?

   -Що навчилися?

   -Кому сподобалася подорож?

 

 

 

 

«Крісло автора» : мама-офіціант

- Сьогодні в нас в гостях мама нашої учениці Євгенії, Марта Степанівна, яка працює офіціантом в сімейній ресторації «Левада». Ми можемо задати  кілька запитань спеціалісту даної професії і почути професійну відповідь.

   - Яким повинен бути офіціант?

   - Чи повинен знати офіціант особливості кожної страви?

   - Чи може офіціант заплутатися при прийомі замовлення?

   - Чи уточнює  він черговість подачі страв  і про час їх приготування?

   - Чи має бути офіціант дуже уважний і пам’ятати  своїх постійних клієнтів, знати їхні звички та смаки?

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 липня
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку