Тема. Числа 41-90.Читання і записування двоцифрових чисел.Обчислення виразів. Розв’язування задач. Вимірювання довжини відрізка.
Мета. актуалізувати знання учнів про числа в межах сотні; формувати обчислювальні навички, уміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння, складати за коротким записом задачі; закріплювати вміння називати довжину відрізка у вигляді простого або складеного іменованого числа; розвивати логічне мислення;компетентності учнів; виховувати повагу і любов до природи.
Обладнання. Ноутбук і телевізор, картки для групової роботи, ілюстративний матеріал, цеглинки Лего, музичний супровід — звуки лісу, спів пташок або шум води, підручник з математики 1клас Н.Листопад.
Освітні галузі: математична, природнича, громадянська та здоров’язбережу- вальна.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організація класу Розпочнемо діалог
- Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ята.
-Нам пора вже працювати
Математику вивчати.
2. Мотивація навчальної діяльності
-Діти, сьогодні ми з вами вирушимо в похід до лісу за скарбом. Але туристами зможуть стати тільки ті, хто вміє рахувати, розв’язувати задачі та вимірювати. А допомагати нам буде мандрівник Михайло, який все знає про походи.
-Як називається ліс, що росте у нашій місцевості?(Мішані ліси, або Полісся)
3. Усні обчислення
-У похід треба взяти рюкзак з необхідними речами. Михайло пропонує нам дізнатися, що саме покласти, розв’язавши вирази.
|
|
|
4. Каліграфічна хвилинка
- Квиток коштує стільки, скільки кубиків на малюнку завдання 1 с.98
- Запишемо каліграфічну хвилинку 79
- Що визнаєте про це число? Дайте йому характеристику.
ІІ. Основна частина
1. Завдання 2 с.98
-Ось ми біля лісу. Щоб потрапити туди, треба знати правила в поході. (Дисципліна-всі слухають старшого групи, безпека, повага до природи)А ще у нас є карта маршруту, яка допомагатиме нам у дорозі.
- Перед нами стежина, яка поведе нас по маршруту. Щоб її подолати, треба записати всі числа 8 десятка.
2.Завдання3 с.98
- Виходимо на числову галявину. Назвіть мені числа від 65 до 75.(усно)
3.Приклади 4 с.98
- Перед нами гора, щоб її подолати, треба приклади розв’язати.
1,2ст. – коментовано 3,4 ст. – в парах
13+4 10+5 3+7+1=11 5+2+1=8
18-8 5+3 12-1-1=10 16-6-1=9
4. Фізкультхвилинка «Ми по лісу йшли»
Ми по лісу йшли, горішок знайшли, зірвали-
Сіли, з’їли і далі пішли…. (мухомор, черв’ячка, малину)
Учитель:
— Діти, ми з вами в поході. Раптом лунає сигнал тривоги. Що ми будемо робити?(Очікувані відповіді)
✔ не панікуємо
✔ слухаємо вчителя
✔ йдемо організовано