«Порівняння чисел в межах 10. Усна і письмова нумерація чисел в межах 10. Повторення табличних випадків додавання і віднімання у межах 8. Розв’язування задач »

Про матеріал
Дана розробка буде корисною для вчителів початкових класів, вихователів групи продовженого дня під час проведення уроків математики та позакласних заходів.
Перегляд файлу

Іванківський ліцей № 2

 

 

 

 

Тема уроку : «Порівняння чисел в межах 10. Усна і письмова нумерація чисел в межах 10. Повторення табличних випадків додавання і віднімання у межах 8. Розв’язування задач »

 

 

 

 

 

 

 Вчитель

початкових класів

Проява Л.Д.

 

 

 

 

 

 

08.04.2026 р.

 

Тема : Порівняння чисел в межах 10. Усна і письмова нумерація чисел в межах 10. Повторення табличних випадків додавання і віднімання у межах 8. Розв’язування задач.

Мета : закріплювати навички учнів порівнювати числа в межах 10. Повторити і закріпити табличні випадки додавання і віднімання у межах 10, усну і письмову нумерацію чисел в межах 10; розвивати навички усних обчислень, вміння розв’язувати задачі; виховувати любов до математики, бережне ставлення до природи.

Обладнання : таблиця, ілюстрації, роздатковий матеріал,

Тип уроку : урок повторення і закріплення вивченого матеріалу

 

 

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

Вже продзвенів наш дзвіночок веселий,

Значить урок починати пора

Раді вітати вас в нашій оселі,

Зичимо щастя, здоров’я, добра

Стали, діти, підтягнулись,

Один одному всміхнулись,

Поверніться до гостей

І скажіть їм «Добрий день!»

Сіли всі рівненько, будем працювати.

 

Із промінчиків добра, які засяяли на ваших обличчях і розпочнемо  наш урок.

Давайте  промовимо наш девіз :

Думати – швидко,

Відповідати – чітко

Працювати – дружно

Запам’ятовувати міцно ( слайд 1)

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Щоб урок пройшов цікаво, нам потрібна реклама . Без вашого допомоги, мені не обійтись.

Гра «Мікрофон»  ( в парах) Продовжте речення.

  1. Починається урок …. ( математики)
  2. До уроку ми приготували … ( книжки, зошити, пенали)
  3. На уроці сидітимемо …. ( тихо)
  4. Будемо слухати … ( уважно )
  5. Писатимемо … ( каліграфічно)
  6. Зошити триматимемо … ( правильно)
  7. Рахуватимемо … ( швидко )
  8. Відповідатимемо …. ( правильно)
  9. Будемо всі … ( старанно )
  10. Допомагатимемо один ….( одному)
  11.  Ми готові … ( до уроку )
  •          Зараз ми напишемо математичний диктант
  •          На картках листки з цифрами ( 1, 4, 3, 6, 8, 2, 7. 5 )

Сьогодні у нас незвичайний урок, у казку ми з вами зробимо крок.

А про яку казку ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку. (2 слайд)

 

Де усі сховались звірі?

У якій такій квартирі?

Дуже тісна, невеличка

Ця чудова …. ( рукавичка)

  •          Отже, ми будемо подорожувати разом з героями казки «Рукавичка»

( 3 слайд)\

ІІІ. Узагальнення та системазація знань

Подорож починаємо

 

Раз дідусь йшов через ліс,

Песик з ним маленький біг.

Рукавичку дід згубив,

Десь в снігах її лишив.

  •          От біжить мишка, побачила рукавичку та й каже: ( 5 слайд)
  •          Я маленьке мишенятко,

Утекло від мами й татка.

В лісі добре – нема кішки .

Де б погрітись мені трішки?

Ой, а хто отут живе?

Пусто … Нікого й просити …

Значить я тут буду жити…

  •   Ні , сказала рукавичка. Виконай моє завдання, а тоді я тебе пущу. Швиденько розв’яжи цікаві задачки.
  •   А що , діти, допоможемо мишці? Швиденько проведемо усний рахунок.

Каже мати – квочка:

В мене є синочок

І чотири дочки

Скільки ж діточок у квочки? ( 5)

Посадив ведмідь в лісочку

 6 берізок, 2 дубочки.

Та не може полічить,

Ану ж ви допоможіть. ( 8)

 

Їжачок по стежці біг,

Ніс 5 яблук на пиріг.

Одне впало, покотилось,

Скільки яблук залишилось? ( 4)

 

Лісом мишка ішла пішки,

Несла друзям 7 горішків.

Непомітно 2 з них з’їла?

Cкільки друзям залишила? ( 5)

 

Молодці . діти, буде мишка грітися в рукавичці. А ми продовжуємо далі.

Коли це жабка плигає.

Хоч узимку жабки сплять,

Не заснуть мені ніяк.

А хто, хто ось тут живе?

Ви прийміть в тепло й мене.

( 6 слайд)

Впущу , говорить мишка, коли учні 1 – в класу красиво виконають каліграфічну хвилинку. ( 7 слайд)

  •          Допоможемо ?
  •          Скільки тваринок у рукавичок? ( 1 )
  •          Отож пишемо 1 рядок цифри 1.
  •          А яке число буде, коли і жабка влізе у рукавичку. Пишемо ще рядок цифри 2.
  •          Молодці ! ( 8 слайд) хай жабка гріється!

 

Тут біжить зайчик. Підбіг до рукавички та й каже :             ( 9 слайд)

 

Холод в лапки допікає.

Де зігрітися шукаю.

Ой , а хто тут проживає?

Зайчик в лісі замерзає.

То впустіть і мене.

Добре . Але ти повинен розв’язати вирази. ( 10 слайд) ( карточки на морквинках)

  •          Допоможемо?

5 + 2               7 – 2

6 – 3                    5 – 4

2 + 4                    4 – 2

Молодці ! ( 11 слайд) ( перевірка цеглинки)

  •          Допомогли зайчику. Хай гріється.

Тут біжить лисичка та до рукавички. ( 12 слайд)

 

Десь розмовоньку я чую.

Може, вдасться, заночую.

Справді, тепла хатка є.

А хто, хто в ній живе?

Я Лисичка – краса.

Відчиніть свою хатинку.

Запросіть хоч на хвилинку.

  •          Добре , тільки виконайте наше завдання. А лисичка хитра та й каже:
  •          Я так довго йшла та стомилася.
  •          Давайте зробимо руханку та всі разом відпочинемо. ( 13 слайд)

 

Руханка

Із – за парт ми піднялись,

Всі добряче потяглись.

Гарно спинки всі прогнули

І про втому всі забули.

Руки вгору, руки вниз,

Подивились пильно скрізь.

Головою покрутили,

Потім разом всі присіли,

Піднялись, понагинались

І здоровими зостались.

Молодці! ( 14 слайд)

  •          Допомогли і лисичці.

Тут суне вовк тай собі до рукавички. ( 15 слайд)

 

Так метелиця гуде.

Що і вовка страх бере.

Рукавиця… Подивися!..

Хто сховався в ній, озвися.

А я вовк незлий .

Снігу гори намело –

Упустіть мене в тепло.

 

Добре, але виконай наше завдання. Порівняй числа. ( 16 слайд) ( картки)

Гра «Мовчанка»

5 … 2                              10 …11

3 …9                               17 …16

  •          Молодці ! ( 17 слайд)                  ( Цеглинки)
  •          Допомогли і вовчику.

Тут біжить кабан до рукавички.

 

Кабанові взимку лихо.

А хто, хто сидить тут тихо?

Я кабан – іклан.

Змилуйтесь, впустіть

Хоч хвостик зігріть. ( 18 слайд)

 

  •          Добре, але ти виконай наше завдання. Зараз ми пограємо в гру «Живі числа»

 ( 19  слайд)

  •          Число 4 . До нього виходить попереднє, потім наступне.
  •          Число 7. Виходять «сусіди» цього числа. ( 2, 4)
  •          1, 3, 5, 7, виходять числа, яких не вистачає у нашому числовому ряду. Побудувати числовий ряд.
  •          Молодці !
  •          Допомогли і кабанові.

 

Коли це тріщать кущі, вилазить ведмідь та й собі дорукавички.

 

Ну й мороз розперезався.

До барлоги аж добрався.

Рукавичко? Ти чия?

Я ведмідь – набрід.

І мене прийміть.

Пожалійте, бо біда.

Може добра є душа.

( 20 слайд)

 

  •          Добре . Розв’яжи задачу. ( 21 слайд)

І задали ведмедю таку задачу.

В одній бочці було 5 кг меду, а в другій 3 кг меду. Скільки кілограмів меду було в двох бочках?

Задача

І …. 5 кг

ІІ…. 3 кг

  •          Молодці ! ( 22 слайд)

Став  ведмідь лізти, а рукавичка – трісь! Та й розірвалася! Розбіглися тварини хто куди. ( 23 слайд)

Залишився дід без рукавички.

  •          Давайте і дідусеві допоможемо!

Робота в групах

( Знайти однакові рукавички)

Гра «Знайдіть пару рукавичок»

  •          Молодці ! Всім допомогли .
  •          А тепер . діти, я хоу побачити, чи запам’ятали ви, в якому порядку до рукавички  приходили звірі.
  •          Першою була мишка.
  •          Другою була жабка.
  •          Третім був зайчик.
  •          Четвертою була лисичка.
  •          П’ятим був вовчик.
  •          Шостим був кабанчик.
  •          Сьомим був ведмедик.
  •          Всі молодці1

Y. Підсумок  уроку. Рефлексія.

- А ось перед вами дерево. Воно без листочків, йому сумно. Це дерево називається «Дерево вражень». Яка пора року зображена у казці? Зимою звірам і пташкам тільки холодно чи ще й голодно? Тому їх зимою обов’язково потрібно підгодовувати. Діти в нас дуже хороші і вони про це знають. Вони теж приготували для наших героїв гостинці. Якщо вам, діти, наш урок сподобався, то повісьте подарунок на дерево, щоб тваринки з’їли, а якщо не сподобався, то покладіть під деревом і там його присипле сніжком.

- А зараз до нас хочуть звернутися лісові звірята, щось хочуть нам  сказати.

- Давайте прочитаємо: «Молодці!»

                           Продзвенів дзвінок,

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі!

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
8 квітня
Переглядів
21
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку