Метою уроку є поглибити систему опорних умінь і навичок з теми; нормувати вміння виявляти закономірності, узагальнювати, проводити міркування за аналогією; розвивати пам'ять , логічне мислення учнів, обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати старанність, бажання працювати на уроці творчо.
Урок математики
в 5 класі
На тему
«Трикутник і його види»
5 клас
ТЕМА: Трикутник і його види
МЕТА: поглибити систему опорних умінь і навичок з теми; нормувати вміння виявляти закономірності, узагальнювати, проводити міркування за аналогією; розвивати пам'ять , логічне мислення учнів, обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати старанність, бажання працювати на уроці творчо.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
Вступне слово вчителя
День добрий, друзі! Щойно нас дзвінок
Покликав знову на новий урок,
Для того щоб здобувати знання нові,
Бажаю успіхів Вам в цьому навчанні.
На попередньому році ми з вами познайомились з однією з основних геометричних фігур. Якою? Відповідь ми отримаємо, розгадавши загадку:
Три точки нарисуємо,
Відрізками з’єднаємо.
Фігуру з вами маємо.
Її ми називаємо? (трикутник)
А розпочнемо ми з вами урок з перевірки домашнього завдання.
(кожному учневі видається картка самооцінки)
Перевірка д/з |
с/р тести на проекторі |
Робота в групах |
с/р тести на картках |
додаткові |
|
|
|
|
|
На дошці записано розв’язання домашніх задач з пропусками. Троє учнів заповнюють пропуски і пояснюють хід їх міркування. Під час розгляду розв’язання завдань зошити в учнів закриті. Після закінчення пояснення учні відкривають зошити, кожен перевіряє свою роботу за зразком, підкреслює помилки та виставляє оцінку простим олівцем.
А) Презентація «Трикутник і його види»
Працюють усі учні класу. Одночасно, розглядаючи слайд за слайдом, учні відповідають на запитання, що з’являються на екрані. У кожному наступному слайді після слайду із запитаннями – відповіді. Учні виконують самоперевірку. Кожна правильна відповідь – 1 бал. презентація
Б) Алгоритм побудови трикутника за двома сторонами і кутом між ними
1) побудувати кут даної градусної міри.
2) на його сторонах відкласти два відрізки відомої довжини.
3) сполучити кінці сторін кута.
4) утворився трикутник.
В) побудувати кут 50°.
Ми навчилися класифікувати трикутники, креслити трикутники певного виду. Навчилися будувати трикутник так, аби його сторони мали певну довжину, а кут певну градусну міру. Сьогодні на уроці ми закріпимо наші знання і будемо використовувати набуті вміння для розв’язування вправ і задач.
Кожна група отримує завдання і протягом 3-5 хвилин готують відповіді .
1 група.
2 група.
3 група.
Учні одержують картки із завданням. Обчислення потрібно виконувати в зошитах і вибрати правильну відповідь із запропонованих та занести до таблиці
№1 |
№2 |
№3 |
№4 |
№5 |
№6 |
Б |
В |
В |
Б |
Б |
А |
А. 66см. Б. 57см. В. 50см. Г.76см. (1 бал)
А. Рівносторонній; Б. Різносторонній;
В. Рівнобедрений; Г. Прямокутний. (1 бал)
А. 15см. Б. 20см. В. 21см. Г. 24см. (2 бали)
А. 8см. Б. 12см. В. 20см. Г. 24см. (2 бали)
А. 56см. Б. 104см. В. 140см. Г. 160см. (3 бали)
А. 5см. Б. 10см. В. 15см. Г. 20см.
Додаткові завдання
6. Звіт про виконання роботи. Узагальнення й систематизація результатів роботи
Після закінчення роботи над завданнями проводиться взаємоперевірка тестів; виставляються бали і заносяться до картки самооцінки.
Усі бали, зараховані учнями, заносяться до картки самооцінки, сумуються і виставляється оцінка самими учнями. Картки збирає вчитель і на наступному уроці роздає ці картки вже з підтвердженою або спростованою оцінкою.
За підручником
1 група.
1. Яка фігура називається трикутником?
2.Який трикутник називається гострокутним?
2 група.
1. Які бувають види трикутників залежно від виду їх кутів?
2. Який трикутник називається тупокутним?
3.Трикутник називається рівностороннім?
4.Кожна сторона трикутника дорівнює 12см. Як називається такий трикутник?
3 група.
1. Який трикутник називається прямокутним?
1 група.
1. Яка фігура називається трикутником?
2.Який трикутник називається гострокутним?
3. Який трикутник називається рівнобедреним?
4.За якою формулою обчислюється периметр рівностороннього трикутника?
2 група.
1. Які бувають види трикутників залежно від виду їх кутів?
2. Який трикутник називається тупокутним?
3.Трикутник називається рівностороннім?
4.Кожна сторона трикутника дорівнює 12см. Як називається такий трикутник?
3 група.
1. Який трикутник називається прямокутним?
2.Які бувають види трикутників залежно від кількості рівних сторін?
3.Який трикутник називається різностороннім?
4.Визначте вид трикутника КСМ, якщо <К = 40°, <С = 95°, <М = 45°.
А. 66см. Б. 57см. В. 50см. Г. 76см. (1 бал)
А. Рівносторонній; Б. Різносторонній; В. Рівнобедрений; Г. Прямокутний. (1 бал)
А. 15см. Б. 20см. В. 21см. Г. 24см. (2 бали)
А. 8см. Б. 12см. В. 20см. Г. 24см. (2 бали)
А. 56см. Б. 104см. В. 140см. Г. 160см. (3 бали)
А. 5см. Б. 10см. В. 15см. Г. 20см.
|
А. 66см. Б. 57см. В. 50см. Г. 76см. (1 бал)
А. Рівносторонній; Б. Різносторонній; В. Рівнобедрений; Г. Прямокутний. (1 бал)
А. 15см. Б. 20см. В. 21см. Г. 24см. (2 бали)
А. 8см. Б. 12см. В. 20см. Г. 24см. (2 бали)
А. 56см. Б. 104см. В. 140см. Г. 160см. (3 бали)
А. 5см. Б. 10см. В. 15см. Г. 20см.
|
Додаткові завдання
2. Визначте вид трикутника DKR , якщо DK = 32 мм, KR = 32см,
DR = 3дм2см