Конспект уроку математики за темою "Розв'язування вправ і задач на додавання і віднімання мішаних чисел" для 5-го класу. Додані скріншоти з презентації до уроку.
Конспект урока математики в 5 клас
Вчитель: Резничок Інесса Вікторівна
Тема: «Розв'язування вправ і задач на додавання і віднімання мішаних чисел»
Мета: сформувати в учнів уміння та навички додавати й віднімати мішані числа, застосовувати набуті знання під час розв’язування практичних і текстових задач, розвивати логічне мислення, уважність і математичну культуру запису.
Навчальні цілі:
Освітні: повторити поняття мішаного числа, удосконалити навички додавання та віднімання мішаних чисел, формувати вміння розв’язувати задачі та рівняння з використанням мішаних чисел, навчити правильно виконувати перетворення (за потреби-виділення цілої частини в неправильному дробі).
Розвивальні: розвивати обчислювальні навички, формувати логічне мислення та математичну грамотність, розвивати вміння аналізувати умову задачі та планувати розв‘язання.
Виховні: виховувати патріотизм і національну гордість, формувати повагу до досягнень українців та віру в можливості своєї країни (книга рекордів Гіннеса), цінність праці та наполегливість (більшість рекордів є результатом тривалих тренувань і зусиль), віру у власні сили (приклади рекордсменів надихають ставити амбітні цілі), формувати відповідальність за результат своєї роботи, розвивати вміння працювати самостійно та в парі.
Очікувані результати: учні пояснюють, що таке мішане число, правильно виконують додавання і віднімання мішаних чисел, застосовують правила під час розв’язування задач, пояснюють послідовність своїх дій, перевіряють правильність виконаних обчислень.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок
Форми, методи і прийоми роботи
Форми: фронтальна робота (актуалізація знань, усний рахунок), парна робота (розв’язування задач з взаємопояснюванням), індивідуальна робота (самостійна робота різного рівня)
Методи: проблемний метод (Яка книга постійно поповнюється, але ніколи не закінчується?), метод диференціації (рівневі завдання в самостійній роботі), ігрові методи (гра «Незакінчене речення»)
Інструменти: цифрові (презентація, QR код, онлайн-тренажери), дидактичні (картки-підказки)
Інтерактивні прийоми: «Микрофон»-учень пояснює алгоритм розв’язування задачі, «Незакінчене речення» (теорія), «Математичне лото» (усний рахунок)
Практико-орієнтовані задачі: Знайти довжину паркана. Чи вистачить грошей на покупку?
Здоров’язбережувальні технології: нейрогімнастика
Хід уроку
I.Організаційний момент
Перевірка підготовки учнів до уроку, організація уваги. Створення позитивного психологічного клімату класу
Девіз нашого уроку: «Не зупиняйся на досягнутому - рости щодня!»
Ми вже вміємо додавати і віднімати мішані числа. Сьогодні на уроці нам треба показати, як ми можемо використовувати наші знання для розв’язування задач.
II.Актуалізація опорних знань (усний рахунок). Проблемне питання:
Завдання для усного рахунка: 1)
5)7
-2
2)
6)
3)5+
7)6
4)1-
8)8
8
9)4
-3
Це книга рекордів Гіннеса
Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х’ю Бівер. У листопаді 1951 року він відправився з друзями на полювання . Увечері в барі між чоловіками зав’язалась суперечка, який з диких птахів найшвидший. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу рекордів.
10 жовтня 1989 року був заснований НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР РЕКОРДІВ УКРАЇНИ – це проект у сфері реєстрації українських і світових досягнень в Україні
III. Узагальнення і систематизація знань
1.Перевірка теоретичних знань:
2. Розв’язування задач в парах
Треба розв’язати три задачі. Учні працюють в парах. Можна обговорювати, допомогати один одному. Потім один з пари «захищає» свою відповідь, обов’язково з поясненням.
Після розв’язування задачі вчитель наводить приклад досягнень українців, який зареєстрований в книзі рекордів Гіннеса.
Нейрогімнастика (фітнес для мозку) – це комплекс вправ, спрямований на покращення пам’яті, уваги, мовлення, координації та зниження тривожності
Розв’язуємо третю задачу в парах:
3. Самостійна робота (2 рівня + додаткове завдання)
При необхідності можна використовувати картки-підказки:
Додаткове завдання:
Задача Ахмеса: Число та його четверта частина дають разом 15. Знайдіть це число.
Після того, як учні розв’язали завдання, показую правильні відповіді, щоб діти могли себе перевірити та обговорюю з ними розв’язання
IV. Підсумок уроку
V. Зворотний зв’язок з учнями
VI. Домашнє завдання
V
Всім дякую за співпрацю!