Пізнаємо природу 5 клас Урок Дата
Тема уроку: Водорості та спорові рослини. Хто у воді а хто на суходолі як їх розрізняти.
Мета: ознайомити учнів з будовою та різноманітністю водоростей та вищих спорових рослин, сформувати уявлення дані рослини та їх значення, уміння розрізняти водорості та вищі спорові рослини, називати їх, збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування; виховувати естетичний смак.
Очікувані результати: учні описують рослин, дають їм коротку характеристику, вміють їх розрізняти, називати представників, усвідомлюють необхідність у вивченні різноманітності рослин та вмінні визначати їх роль , самостійно мислять, досліджують, розвивають уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, критичне мислення, вільно спілкуються; зіставляє почуте з власним досвідом; систематизує та узагальнює необхідну інформацію; наводить аргументи на захист власної думки та ілюструє її прикладами; презентує свою роботу.
Обладнання: презентація, зошити, завдання.
Тип уроку: комбінований
Формування ключових компетентностей: саморозвитку й самоосвіти - створення проблемних ситуацій, уміння розв’язувати завдання; інформаційної – відпрацювання вмінь робити висновки й узагальнення; соціально-трудової – вміння, спираючись на отримані знання, самостійно працювати, розвивати гнучкість отриманих знань; комунікативної – вміння працювати в групі, екологічна грамотність і здорове життя.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Створення позитивного психологічного клімату класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Усне опитування:
Мотивація навчальної діяльності
Розглянь схему і поміркуй за якими ознаками рослини об’єднують у групи.(перегляд відео)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Тема уроку: : Водорості та спорові рослини. Хто у воді а хто на суходолі як їх розрізняти.
Розповідь вчителя.
Водорості — автотрофна група організмів, що охоплює кілька різних груп відносно простих за структурою живих організмів, які отримують необхідну для життєдіяльності енергію шляхом фотосинтезу, мешкають переважно у водному середовищі чи пристосувались до життя у ґрунті та інших наземних місцях зростання.
Клас поділений на групи.
За поданим зразком дати характеристику:( записати у зошит ст. 44)
І група Мохи
Мохи – зелені, автотрофні рослини, здатні створювати органічні речовини з вуглекислого газу і води.
Будова мохів:
Різноманітність мохів:
ІІ група Хвощі
Хвощі — рід багаторічних трав'янистих спорових рослин
Будова хвощів:
Різноманітність хвощів
ІІІ група Плауни
Плаун - рід багаторічних, трав'янистих, вічнозелених спорових рослин, з повзучими дуже розгалуженими стеблами, вкритими вузькими лускуватими або голкуватими листками.
Будова плаунів:
Різноманітність плаунів
ІV група Папороті
Папороті – це трав’янисті рослини, іноді зустрічаються дерев’янисті
Будова папоротей :
Різноманітність папоротей
![]()
![]()
Щитник чоловічий Аспеліуам гніздовий Вельвічія плаваюча
ІV. Закріплення вивченогоматеріалу
Усне опитування:
Виконання завдань у LearningApps
https://learningapps.org/39615283
https://learningapps.org/34413564
https://learningapps.org/37345277
Підбиття підсумків.
Рефлексія.
V. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 44, відповісти на запитання в кінці параграфа
зошит з друкованою основою ст. 44(дописати)