Конспект уроку за темою "Народна легенда «Як козаків випробовували на Січі»" для 4 класу за підручником А. Савчук. Цей урок допоможе дітям краще зрозуміти та оцінити давні традиції нашого народу. Матеріал підходить як до очного навчання, так і до дистанційного.
Сторінками історії
Україна з давніх часів до сьогодення
Тема: Народна легенда «Як козаків випробовували на Січі». Перегляд відео «Козацький марш»
Мета: Ознайомити учнів з народною легендою «Як козаків випробовували на Січі»; вчити виділяти головне, удосконалювати навички свідомого, виразного читання прозових творів; збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати критичне мислення, творчі здібності, мовлення. Виховувати любов та повагу до рідної землі, історичного минулого, народної творчості.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Я вам рада, любі діти,
Та вітаю щиро вас,
І запрошую ласкаво
На урок читання в клас.
Девіз уроку:
Красиво читаємо,
Чітко розповідаємо,
Мову свою розвиваємо.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Досліджую медіа «Козацький марш»
— Зіскануйте QR-код, перегляньте відео. Розкажіть, що ви побачили. Поділіться враженнями.
2. Робота над народною легендою «Як козаків випробовували на Січі»
✵ Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «ЗХД»
У графу «Знаю» записати все, що вам відомо про козаків.
У графу «Хочу дізнатися» записати все, що хочете дізнатися про козаків.
! Графу «Дізнався/дізналася» заповнити у кінці уроку (вкажіть,
чи дізналися те, що хотіли).
✵ «Щоденні 5». Робота за словами.
Словникова робота.
✵ Підготовка до читання. Читання слів.
✵ «Щоденні 5». Читаю для себе.
Учні самостійно упівголоса перечитують легенду.
— Які випробування придумали козаки?
✵ Виконання завдань, поданих після легенди на с. 39.
Фізхвилинка «Козацькому роду нема переводу»
✵ Удосконалення навичок виразного читання.
✵ Вправа «Фотограф».
Учитель проєктує на екран початок речення. Учні «фотографують», знаходять речення в тексті, читають його повністю.
✵ Вправа «Поєдналка». Робота в групах.
З’єднати рису характеру та фразу, яка це підтверджує.
✵ Вправа «Хмара слів». Робота в парах.
✵ «Щоденні 5». Висловлююся за змістом прочитаного.
Вправа «Магічний кубик».
Діти по черзі кидають кубик. Скільки крапок випаде на верхній грані, таке запитання чи завдання треба виконати.
• Які запитання ти хочеш поставити друзям?
• • Про що цей твір?
• • • Яка частина твору тобі сподобалася найбільше?
• • • • Які нові слова тобі запам'яталися?
• • • • • Запропонуй свої випробування козакам.
• • • • • • Що нового ти дізнався / дізналася з твору?
III. Заключна частина.
1. Рефлексія. «Який я козак?»
2. Домашнє завдання (на вибір).
Ось і пролунав дзвінок —
закінчився наш урок.
За роботу — по заслузі!
Щиро дякую вам, друзі!