Конспект уроку " Навчаюся змінювати слова – назви предметів."

Про матеріал
Розробка уроку з української мови, спрямована на розвиток звязного мовлення учнів, критичного та логічного мислення, пізнавальних інтересів за підручником М. Вашуленко та С. Дубовик.
Перегляд файлу

Відкритий урок з української мови

 2 клас  НУШ

Вчитель Будник О.В.

Тема. Навчаюся змінювати слова – назви предметів.

Мета: розширювати знання учнів про  слова, які відповідають на запитання хто? що?; удосконалювати вміння змінювати ці слова за зразком «один-багато»; формувати вміння самостійно робити висновки, узагальнюючи одержані знання; розвивати логічне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: предметні малюнки, макет колоска, мовний матеріал,відео про Сорочинський ярмарок.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

Ми сьогодні, діти, з вами

Помандруєм зі словами.

Щоб часу не витрачати –

Починаєм працювати.

  •  До якого уроку ви приготувались?
  • Чи все необхідне до уроку ви приготували?

Голова – щоб думати.

Вуха – щоб слухати і чути.

Очі – щоб усе бачити.

Руки – щоб їх піднімати.

Серце – щоб усе відчувати і сприймати.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Актуалізація опорних знань

- Відкриємо зошити і запишемо число : 4 грудня

                                                                   Класна робота

А ) Каліграфічна хвилинка.

Наступна робота писати навчає

І скаже, хто в гості до нас завітає.

Нумо, спробуйте вгадати,

Яку букву нам писати:

Вона є в котика і киці,

В кошеняти і криниці,

В курки, качки і бичка –

Це ж, звичайно, буква ….»ка».

  • Погляньте на каліграфічне написання букви в таблиці. Пригадайте, як вона пишеться. Напишіть спочатку в повітрі.
  • Запишіть в зошитах: К к ко сок ло
  • Складіть і запишіть слово зі складів: ко-ло-сок.

Золотистий і вусатий

В ста кишеньках – сто  маляток.

А малятка не прості –

Це зернятка золоті. (Колосок на дошці)

От і ми з вами сьогодні на уроці будемо збирати зернятка знань і наповнювати ними наш колосок, а як колосок дозріє - ми поїдемо з ним ярмаркувати.

Б) Гра «Швидко добери слово».

А) Гавкає –собака.        Нявчить…..

Малює….                       Лікує…

Навчає…                      Спить….

  • На які питання відповідають ці слова? (Хто?)

Б) Білий, холодний, пухнастий…..

  Жовте, кленове, осіннє….

Футбольний, круглий, шкіряний….

Червоне, солодке, соковите….

Чорна, дощова, велика…..

Зелена, висока, новорічна….

  • На які питання відповідають ці слова? (Що?( зернятка)

Підсумок:

  • Що це за слова, які відповідають на запитання хто? або що? (Слова –назви предметів)( зернятко)

3. Оголошення теми та мети уроку.

  Ми сьогодні  продовжимо роботу зі словами – назвами предметів і будемо змінювати їх за числами.

        4. Сприймання і засвоєння нового матеріалу

  1. Вправа-гра «Знайди помилку».( Дошка)

На дереві сидів горобці.  До годівнички прилетіли синиця.

– Які слова треба замінити, щоб речення стали правильними? ( зернятко)

  • Запишемо в зошит під диктування виправлені речення :

На дереві сидів горобець. До годівнички прилетіли синиці.

Підсумок:

  • Діти, якщо написано слово горобець, то скільки це? (1)
  • А якщо –горобці? (2,10) багато.

  5. Робота з підручником( с. 64-65)

  • Виконання вправи 36.
  • Прочитайте текст.
  • Як описано гриби в тексті?
  • Які з них зобразив художник
  • Випишіть слова – назви грибів у стовпчик. Змініть їх за зразком і запишіть.

Сироїжки – сироїжка.

Лисички – лисичка.

Опеньки – опеньок.

Боровики – боровик.

Перевірка виконаного завдання, роздача зерняток.

Фізкульхвилинка

  • Вправа « Квест-цікавинка»

У сиву давнину всі товари продавали на ярмарку.

  • Діти, а що таке ярмарок?
  •  У тлумачному словнику записано :

Ярмарок – торг, який улаштовується регулярно в певну пору  року і в певному місці для продажу й купівлі товару.

 До сьогоднішнього часу в Україні зберігся один великий ярмарок. А проводиться він  наприкінці літа на Полтавщині недалеко від нас у селі Великі Сорочинці. Сорочинський ярмарок – це місце, де люди розмовляють, торгують, купують, веселяться, співають, танцюють, розважаються і відпочивають. А які смачні страви там готують!

     Зараз ми з вами відправимося на Сорочинський ярмарок, але туди з порожніми руками не їздять, тому ми відвеземо на ярмарок свій колосок. Він уже достиг, наповнився зернятами, так і проситься на ярмарок. Продамо його тай заробимо трохи грошенят. Згодні ? Перегляд відео про Сорочинський ярмарок.

  • Виконання вправи 38. Робота в парах.
  • Прочитайте, що продавалося на ярмарку.

6. Узагальнення і систематизація знань

Гра « Веселий ярмарок»

Дід приїхав з ярмарку

І для всіх привіз

За червоні яблука

Витребеньок віз.

Кошик жартів – татові,

Скоромовки – братові.

  • Діти, граємо в гру « Я тобі – ти мені». Я називаю один предмет , а ви мені багато.

ІІІ. Заключна частина

  1. Рефлексія. Вправа « Продовж речення»

Сьогодні на уроці :

  • Я дізнався …
  • Я запам’ятав…
  • Я навчився…
  • Я повторив….
  • Мене здивувало…
  1. Домашнє завдання

С. 64, впр. 37

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Будник Оксана
Додано
19 січня 2021
Переглядів
690
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку