Матеріали містять конспект уроку, презентацію та додаткові матеріали до уроку
деревах молоді з’явились листочки На
небо над Синіє гаєм зеленим
дзвенять Веселі дорогах на струмочки
Тема:Повторення і закріплення вивченого про речення
Мета: закріпити з учнями знання набуті під час вивчення теми « Речення», формувати вміння інтонувати речення, різні за метою висловлювання, продовжувати формувати вміння встановлювати зв’язок слів у реченні, знаходити головні слова речення; розвивати зв’язне мовлення учнів, старанність, вміння працювати колективно, в групах; виховувати бережне ставлення до природи.
ХІД УРОКУ:
І. Організація класу.
1.Створення позитивного емоційного настрою уроку.
-Працювати ми будемо за нашим девізом:
Думати – колективно
Діяти – оперативно
Сперечатись – доказово
Це для всіх обов’язково!
Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Гадаю, що ви раді нашим гостям. З задоволенням покажете свої старання і уміння.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Природа навесні оживає, пробуджується від довгого зимового сну.
Пройде трохи часу і все навколо звеселиться, зазеленіє, засміється буйною зеленню. А зараз дерева ще голі, чекають теплого сонечка. І в нас у класі є одне деревце, яке зацвіте сьогодні на уроці від ваших знань. Тож давайте допоможемо йому. За кожні правильні відповіді на дереві буде з’являтися гарна квіточка.
То ж до роботи.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Привітанням журавля
Я пробуджую поля,
Наповняю ручаї
Та заквітчую гаї.
Кожен з вас мене впізна.
Відгадали? Я - …
(Весна)
-Поділіть слово на склади. Який перший склад?Який другий?
Яка перша буква в слові? Який звук вона позначає?
Дайте характеристику звука?
Придумайте слова з буквою В
-Молодці! А ось і перша квіточка на дереві з’явилась
-Молодці! І ось друга квіточка на нашому дереві.
ІV. Повторення вивченого матеріалу
Складання і записування речень, визначення головних слів у реченні.
Черепаха, жовтий колір, 3 слово: калина
Ракета,блакитний колір, 4 слово: грибок
А ось і третя квіточка на деревці зацвіла. Молодці!
ФІзхвилинка
2.Робота в групах. Завдання « Збери речення»
Складання речень за частинками і визначення частин мови всіх слів речення.
1 група:
2 група:
3 група:
Молодці! Ось і квіточка на деревці розквітла.
3.Робота за картиною « Ліс навесні»
-А які правила поведінки в природі ви знаєте? ( Відповіді дітей)
Складання речень за картиною
І знову деревце за вас радіє, ще квіточка зацвіла
Мовна гра «Знайди слово»
1.У кожному з цих слів криється одне або два слова. Знайди їх.
Гамак, постіль, , ніжка, виноград, кіннота
2. Знайди в цих словах приховані імена.
Філософія, співаночка, тополя, краяни, віраж, валянці, весілля, , магнат, романтика
3.Мовна гра «Зі слова по букві»
(Опис гри: із букв, якими записано ряд слів, утворити нові слова. З першого слова – перша буква, з другого слова – друга буква, і т.д)
Замок, ліс, гора, нірка, дрова (зірка).
Місто, поле, сова, коса (мова).
Сіно, сніп, кріт, борг (сніг).
Лід, мир, сом, насос, бідон (лимон).
- І знову деревце квітне.
V. Підсумок уроку
- Погляньте, яке дерево стало красиве! А це тому, що на уроці ви всі були молодці!
Гарно працювали на уроці і деревце до вас ніби посміхнулось!
Рефлексія
Доповніть речення:
На уроці я …
Я дізнався….
Найбільше мені сподобалося….
Гамак, постіль, ніжка, виноград, кіннота