Конспект уроку НУШ "Арифметичні обчислення"

Про матеріал
Конспект уроку НУШ "Арифметичні обчислення" містить цілі уроку: формування предметних компетентностей, ключові компетентності, наскрізні вміння
Перегляд файлу

Урок 23. Арифметичні обчислення.

Цілі: Формування предметних компетентностей:

предметна компетентність: вміння здійснювати арифметичні обчислення; вводити числову інформацію, виконувати над нею обчислення за допомогою формул, використовувати  посилання на клітинки у формулах.

ключові компетентності:

  • спілкування державною мовою: сприяти усвідомленню комунікаційної ролі ІТ, створювати цифрові інформаційні об’єкти державною мовою
  • спілкування іноземними мовами: використовувати програмні засоби, сервіси і ресурси з інтерфейсом іноземною мовою
  • математична компетентність: використовувати математичні методи для розв’язання задач засобами цифрових технологій; проводити дослідження з використанням математичних моделей засобами цифрових технологій; створювати інформаційні продукти  засобами цифрових технологій для візуалізації числових даних та їх аналізу
  • уміння вчитися впродовж життя: сприяти усвідомленню відповідальності за власне навчання, використовувати програмні засоби планування роботи для організації навчальної діяльності і особистого розвитку, співпрацювати і комунікувати з іншими особами для досягнення навчальних цілей засобами інформаційних технологій.

Розвиток наскрізних вмінь: критичного мислення, креативності, уважності.

Очікувані результати: учні можуть здійснювати арифметичні обчислення; вводити числову інформацію, виконувати над нею обчислення за допомогою формул; визначати обсяг даних, потрібних для розв’язання задачі, підтвердження чи спростування тверджень.

Тип уроку:  формування компетентностей, предметних компетентностей, розвиток наскрізних вмінь.

Методи, форми, прийоми: фронтальне опитування, робота з підручником, робота за комп’ютером

Міжпредметні зв’язки:  математика,  українська мова.

Програмне забезпечення: табличний процесор, браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • емоційне налаштування
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка д/з

фронтальне опитування

1.У яких форматах можна подати числові дані?

2. За допомогою якої групи на вкладці Основне встановлюється формат числових даних?

3. За допомогою якої групи на вкладці Основне здійснюється форматування текстових даних?

4. Яку можливість зміни значень даних у комірці дозволяє група Вирівнювання вкладки Основне?

5. Як можна змінити спосіб розташування тексту у комірці?

6. За допомогою якого інструменту можна здійснити об’єднання комірок, та розміщення в них даних по центру?

7. Які властивості має електронна таблиця, як об’єкт?

8. Назвати послідовність команд, яка встановлює значення властивостей електронної таблиці?

9. Що таке стилі  комірок і як вибрати один із стилів списку?

10. Як здійснити очищення всіх форматів?

ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку

Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та  визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.             

Завдання уроку: зрозуміти, як виконувати арифметичні обчислення в табличному процесорі; вводити числову інформацію, виконувати над нею обчислення за допомогою формул.

IV. Мотивація навчальної діяльності

Мотиваційні запитання

 Чим для мене цікава тема уроку?

 Наскільки мені зрозумілі завдання уроку?

 На які запитання на цьому уроці я хочу отримати відповідь?

 Яка моя особиста мета на цьому уроці?

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Робота з підручником: § 20

V. Фізкультхвилинка

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

  1.     Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2.     Інструктаж учителя.

Підручник с. 133-134

  1.     Практична робота за комп’ютерами.
  2.     Вправи для очей.

VIІ. Підсумки уроку

Питання для самоперевірки

  1. Що являє собою адреса клітинки, діапазону, стовпця?
  2. Чим формула відрізняється від інших даних?
  3. Що таке функція в електронній таблиці?
  4. Що таке посилання у формулах таблиці?

Рефлексія

Новим стало для мене …

Складнощі виникли з …

Мені вдалося впоратися із завданням завдяки …

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 20 ст. 128-134

 

docx
Додано
21 листопада
Переглядів
166
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку