Конспект уроку ОХЕ у 5 класі "Біблія – Слово Боже до людини".

Про матеріал

Конспект уроку ОХЕ у 5 класі "Біблія – Слово Боже до людини". Метою даного уроку є

ознайомити дітей із Святим Письмом, допомогти зрозуміти важливість Святого Письма, заохотити до частого читання Біблії, виховувати повагу та шанобливе ставлення до Святого Письма як до Божого Слова.

Перегляд файлу

КОНСПЕКТ УРОКУ

Тема уроку:    Біблія – Слово Боже до людини.

 

Мета уроку: Ознайомити дітей із Святим Письмом, допомогти зрозуміти важливість Святого Письма, заохотити до частого читання Біблії, виховувати повагу та шанобливе ставлення до Святого Письма як до Божого Слова.

 

Допоміжні засоби: Біблія, свічка, ікона, малюнки, роздатковий матеріал.

 

Хід уроку.

І. Організація класу. Молитва.

ІІ. Пояснення нового матеріалу.

 • Перш ніж ми перейдемо до вивчення нового матеріалу, я хочу запитати вас, що нового ви дізналися протягом минулого тижня? (відповіді дітей)
 • Звідки ви про це дізналися? (радіо, телебачення, газети, очевидець, інша людина)
 • Отже, новина або важлива інформація може передаватися різними способами, але кожен спосіб може мати свої недоліки і переваги. Давайте їх розглянемо.

 

Спосіб

Переваги

Недоліки

Радіо

Зосереджуємось на слуханні повідомлення

Читають дуже швидко

Телебачення

Бачимо і чуємо одночасно

Швидкоплинність

Очевидець

Перебуваємо на місці події

Можемо не помітити чогось важливого

Інша людина

На власні очі бачила і чула про що розповідає

Може надати новині певного забарвлення

Газета

Можемо щоразу перечитувати інформацію

Відсутність візуального впливу

 

 • Із цих способів, напевно, найкращим є запис (газета, книжка, лист), оскільки він залишається сталим і незмінним, його можна передавати з покоління в покоління, його можна перечитувати багато разів. В нашому житті є багато таких записів (запитую дітей, щоб навели приклад).
 • Це може бути свідоцтво про народження, про хрещення, телеграми, листи, газети, альбом з фотографіями.
 • Господь, щоб вказати правильний шлях людині, щоб вона могла пізнати Його, щоб побачила і відчула велику Його любов, написав лист до людини, лист, який перейшов багато поколінь, перечитало багато людей, який називаємо Словом Божим до людини – це є БІБЛІЯ. Тому тема нашого сьогоднішнього уроку «Біблія – Слово Боже до людини». Запишіть в зошиті.
 • З цією книгою кожен з вас частково вже ознайомився. Хтось сам читав, комусь про неї розповідали. Що ж це за книга, про що вона розповідає? (відповіді дітей)
 • Від самого початку в історії людства Бог спілкується з людьми. Біблія – це конкретне Слово Боже до людини. Ділиться воно на частини: Старий і Новий Завіт. Це є Книга книг.

Святе Письмо - це Слово Боже, записане вибраними Богом людьми за натхненням Святого Духа. Автором цієї книги є Бог і людина. Бог послуговується людиною, щоб Його слово було записане і передане іншим людям.

Святе Письмо - це збір книг, де говориться про завіт любові, який Бог уклав з вибраним народом і який завершився в Ісусі Христі.

Перша частина Святого Письма називається Старий Завіт і має 47 книг. Вони поділяються на: історичні, поетичні, пророчі. Старий Завіт триває від створення світу до народження Ісуса Христа. Його писали пророки – люди, які передбачали майбутні події.

 Друга частина Святого Письма це - Новий Завіт, який складається з 27 книг. Розпочинається він  від народження Ісуса Христа до  кінця світу. Авторами є євангелисти і апостоли. Основою Нового Завіту є чотири Євангелія  написані Матеєм, Марком, Лукою та Іваном. Євангеліє означає «Добра новина»

У кожній книзі Святого Письма Господь має нам щось сказати. Через всі ці книги Бог запрошує нас дивитися краще на життя. Люди, які писали Святе Письмо з натхненням Святого Духа, бачили життя і шукали в ньому знаків Божої волі.

Сьогодні Святе Письмо є Книгою, яку найбільше друкують,
розповсюджують. Тому постарайтеся, щоб у кожного вдома була ця
Свята Книга, щоб через неї ми могли краще пізнати Бога і Його
задум відносно нас. До цієї Святої Книги ми повинні мати велику любов і пошану.             

На кожній нашій зустрічі будемо читати Боже Слово, щоб опісля, в щоденному житті могти жити і поступати так, як бажає Господь.

 •  Коли нам пишуть лист, як можуть дізнатися про те, що ми його прочитали? (коли дамо відповідь)
 • Подібно і Господь буде знати, що ми приймаємо його слово, коли будемо виконувати Його закон, який міститься в Святому Письмі.

 

Праця в групах. Метод «Лист» (7-10 хв)

 • Зараз проведемо таку вправу. Поділимось на групи по 4 чоловік. Я зачитаю вам уривок зі Святого Письма, а ви спробуєте написати лист-відповідь Богові. Можна розпочати такими словами: «Господи Боже, хочу Тобі сказати…», тобто дати відповідь на те, що Господь сказав вам.

(обговорення листів, ділення)

 

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

 • Що таке Біблія?
 • Хто є автором Біблії?
 • На які частини поділяється Біблія?
 • Скільки книг є в Біблії?
 • Як ми повинні ставитись до Біблії?

 

ІV. Домашнє завдання.

 • На домашнє завдання прочитати уривок із біблії і на наступний раз розповісти про що ви читали. Розфарбувати малюнок.

 • Бажаю вам часто читати цей особливий лист, щодня знайдіть хвилинку що для себе почерпнути силу боротися із злом, краще пізнати те, що Господь хоче від кожного з нас. На цьому урок закінчено. Помолимось і подякуємо Богові за сьогоднішній урок.

V. Молитва.

doc
Пов’язані теми
Етика, 5 клас, Розробки уроків
До підручника
Основи християнської етики 5 клас (Жуковський В.Л., Лахман Н.М.)
Додано
30 грудня 2018
Переглядів
1892
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку