Тема : Органи чуття тварин, їх значення
Цілі: Сформувати в учнів знання про органи чуття, розкрити значення органів чуття для життєдіяльності тварин, показати зв»язок організму тварини з навколишнім середовищем; розвивати спостережливість та вміння робити логічні висновки; виховувати почуття відповідальності
Обладнання :
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
1. Організаційний момент
У ч и т е л ь
Любі діти, добрий день!
Зичу праці і старання,
А ще, друзі, всім бажаю
Сил, натхнення на весь день!
Д і т и
Добрий день! Добрий день!
Дякуємо за побажання,
На урок берем з собою
Знання, вміння, навички й старання.
Інтерактивний прийом « браслет настрою»
2.Актуалізація опорних знань та вмінь
Робота в групах
(Кожна група отримує 12 запитань навпроти яких має поставити +або -)
1 ) Процеси життєдіяльності необхідні для тварин.
2) Тварини – гетеротгофи?
3)Сапротрофи – це організми , що споживають рослини?
4)У риб не формуються спеціалізовані травні залози.
5)У риб органи дихання трахеї.
6.)У птахів і ссавців серце чотирикамерне.
7)Процеси надходження речовин в організм – це виділення.
8)У ракоподібних органи виділення зелені залози.
9)Опорно-рухову систему складає скелет і мускулатура.
10) Покриви тіла тварин виконують захисну функцію.
11) У риб найбільш розвинений головний мозок.
12.) Хордові тварини мають дифузну нервову систему.
Вправа «Хмара слів)
Бесіда
Як ви думаєте яка тема уроку?
4. Повідомлення теми і цілей уроку.
- Що б ви хотіли б дізнатися на сьогоднішньому уроці?
5.Вивчення нового матеріалу
Коротка розповідь вчителя
Робота в мікро групах ( за інструкцією)
Інструкція до роботи в мокро-групах
1 група (Кишковопорожнині, кільчасті черви)
1)Які є органи чуття у медуз?
2)Який у них вигляд?
3).Які особливості має дощовий червяк ?
4)Які органи чуття у багатощетинкових червів?
2.Група (Членистоногі)
1)Які ограни чуття розвинені у членистоногих?
2)Які особливості зору мають комахи?
3)Що входить до складу органів слуху членистоногих?
4)Чим особливі органи смаку у членистоногих?
3 Група (молюски)
1) Які органи чуття у молюск?
2) Де розташовані органи дотику у молюск та , що це за органи?
3) Які органи чуття допомагають молюскам відшукати здобич?
4 Група (РИБИ)
1).Які органи чуття є у риб?
2) Чим особливі очі у риб?
3)Чи розвинений нюх у риб?
4).Який особливий орган чуття є у риб. Яка його будова?
5) ГРУПА (Амфібії, Рептилії)
1. Які органи чуття є у амфібій та рептилій?
2) Які особливості мають очі у амфібій та рептилій?
3) Чим особливі органу слуху у амфібій та рептилій?
4). За допомогою яких органів відчувають амфібії смак та рептилії?
6. ГРУПА (птахи )
1)Які органи чуття розвинені у птахів?
2) Чому деякі птахи повертають голову навіть на 360 градусів?
3) Чи здатні птахи попередити про небезпеку інших птахів? Який огран чуття їм допомагає в цьому?
4)Чи здатні птахи відчувати запахи?
7. ГРУПА (Ссавці)
1) .Які органи чуття розвинені у ссавців?
2)Яка особливість органу слуху у ссавців?
3) Як називаються органи дотику у ссавці?
4) Яку роль відіграє смак та нюх у ссавців?
Перегляд відео.
Підсумок уроку
Створити квітку органи чуття у тварин