Конспект уроку "Планети Сонячної Системи"

Про матеріал
Даний урок має на меті: формувати уявлення учнів про Сонячну систему, її будову; поглиблювати знання дітей про планети Сонячної системи, навчити розрізняти їх; закріпити знання про порядок планет у Сонячній системі; вчити аналізувати інформацію, виділяти головне; удосконалювати навички створення простого медіапродукту; активізувати пізнавальну діяльність дітей; збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування; виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу.
Перегляд файлу

 

Тема. Планети Сонячної системи

Мета:

  • Формувати уявлення учнів про Сонячну систему, її будову;
  • поглиблювати знання дітей про планети Сонячної системи, навчити розрізняти їх;
  • закріпити знання про порядок планет у Сонячній системі;
  • вчити аналізувати інформацію, виділяти головне;
  • удосконалювати навички створення простого медіапродукту;
  • активізувати пізнавальну діяльність дітей;
  • збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня;
  • розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування;
  • виховувати цікавість до наукових знань, бажання дізнаватися більше, читати додаткову літературу.

 

Очікувані результати навчання:

  • Учень / учениця називає планети Сонячної системи, знає порядок їх розташування відносно Сонця;
  • розрізняє планети земної групи та планети-гіганти;
  • застосовує предметні моделі, малюнки, схеми для пояснення явищ і об’єктів природи;
  • розрізняє факти й судження в медіатексті, виокремлює цікаву для себе інформацію;
  • систематизує та узагальнює необхідну інформацію;
  • створює простий візуальний медіапродукт самостійно та в групі;
  • планує послідовність технологічних операцій під час створення виробу;
  • розмірковує над результатом власної творчої діяльності та презентує його.

 

Обладнання: модель Сонячної сиситеми, плакат «Планети Сонячної системи», відео про планети, плакат «Кола Венна», заготовки для колажу, фрукти для цікавої демонстрації, картки для рефлексії «Пісочний годинник».

                                                Хід уроку

1. Організація класу до навчально-пізнавальної діяльності.

1.1.Привітання з учнями. Вправа «Усмішка»

-Якщо усміхнутися перехожому, він усміхнеться у відповідь.
Якщо усміхнутися небу, сонцю чи хмарам — погода буде чудовою, навіть якщо дощить.
Якщо усміхнутися світу — він стане щасливішим.
Усміхніться одне одному губами, очима, серцем.

1.2.Створення ситуації сприятливого психологічного комфорту та мотивації до навчально-пізнавальної діяльності.

-Щоб наш урок був цікавим, корисним та, головне,  продуктивним, нам потрібно скласти формулу успішного уроку ЯДС. Які ваші пропозиції? (бути уважними+активно відповідати+не перебивати однокласників+ піднімати руку+аналізувати інформацію+міркувати+ робити висновки). Тож протягом уроку ми будемо дотримуватись нашої спільно-створеної формули, щоб наші зусилля принесли найкращі результати.

 

  1. Контроль, корекція та повторення раніше вивченого матеріалу.

2.1. Фенологічні спостереження.

 2.2. Гра «Небесні мандрівники». Діти отримують картки з зображенням і описом. Пропонують усім відгадати, хто вони.

- Ми розпачали вивчати розділ « Всесвіт». І дізналися, що входить до складу Сонячної системи. Тож пропоную активізувати наші знання  та пограти в гру «Небесні мандрівники». Ви по-одному підходите до мене та отримуєте картку з зображенням і описом небесного тіла. Зачитуєте його. А всі інші – відгадують.

  •          Я сяю яскравіше за всіх, дарую тепло і світло Землі. Що я? (Сонце)
  •          Я обертаюся навколо Сонця, маю хвостик і іноді з'являюся на нічному небі. Що я? (Комета)
  •          Я - велетенська куля газів, що сяє вночі. Я буваю різних кольорів і розмірів. Що я? (Зірка)
  •          Я - кам'янистий або металевий мандрівник, що обертається навколо Сонця. Іноді я можу впасти на Землю. Що я? (Астероїд)
  •          Я - штучний мандрівник, створений людьми, який досліджує космос. Що я? (Космічний корабель)
  •          Я- чорна, але найчастіше невидима пожирачка матерії. (Чорна діра).

2.3.Створення проблемної ситуації. Вправа «Стоп кадр».

- Щоб зрозуміти, яку тему ми будемо вивчати на уроці, пропоную виконати вправу «Стоп-кадр». Вам потрібно уважно розглянути зображення і спробувати самостійно сформулювати тему уроку.

 

  1.      Вивчення нового матеріалу.

 

  1.           Оголошення теми та мети уроку.

-Так, ви праві. Ми продовжуємо подорож космічними просторами, а саме нашою Сонячною системою. Об’єктами нашого дослідження будуть планети нашої зоряної системи. Подорожуючи, ми розкриємо деякі таємниці планет, порівняємо їх, з’ясуємо спільне та відмінне. А ще створимо колаж “Сонячна система”.

3.2. Робота з підручником. Демонстрація моделі Сонячної системи.

3.3. Перегляд відео.

- При перегляді відео будьте уважні, бо всі факти знадобляться вам при виконанні підсумкової вікторини.

3.4. Демонстрація « Цікаве представлення розмірів планет»

                                                 Фізкультхвилинка «Булька в  космосі»

4. Закріплення та узагальнення вивченого на уроці матеріалу.

4. 1. Кола Венна «Меркурій-Нептун».

- Отже, ми детально ознайомилися з усіма планетами Сонячної системи. І можемо виконати вашу улюблену вправу Кола Венна, яка вимагає від нас вміння аналізувати, класифікувати та узагальнювати інформацію. І порівняємо ми дві дуже різні планети –Меркурій та Нептун.

 

4.2.  Творча робота в групах.

- Зараз ми попрацюємо в групах. Групи вже сформовані. І цікаві творчі завдання очікують на вас в конвертах. Правила роботи в групі ви знаєте. Час на підготовку 3 хв.

* Діалог двох планет

* Космічна математика

* Складання візитівки планети Земля

* Сенкан до слова «планета»

  • Ім'я: планета Земля
  • Адреса: Галактика Чумацький шлях, Сонячна система
  • Наблеженість до Сонця: третя планета
  • Вік: приблизно 4,5 млрд років
  • Особливі відмітки: має атмосферу, населена живими організмами, обертається навколо Сонця та своєї осі
  • Супутник: Місяць

 

  1.                Підсумок уроку.
    1.           Вікторина. Колаж « Планети Сонячної системи»
    •          А щоб перевірити свої знання,  ми проведемо вікторину. Тож, спробуйте упізнати планети за їх характеристиками, знайти їх серед зображень і наклеїти на їхні орбіти, щоб утворити колаж планет Сонячної системи.
  • Це найменша планета, і вона зовсім не має атмосфери. Уся її поверхня вкрита кратерами ( Меркурій)
  • Найвіддаленіша планета від Сонця. Тут дмуть найхолодніші вітри (Нептун)

 

  • Найяскравіша планета, яку можна побачити неозброєним оком ( Венера)

 

  • Єдина планета, на якій існує вода у трьох станах (Земля )
  • «Червона планета» Сонячної системи, температура рідко сягає 0 градусів (Марс)

 

  • У цієї планети є кільця, а її супутник — Титан — має власну атмосферу (Сатурн)
  • Найхолодніша планета. Температура на ній досягає до -224 градуси ( Уран)
  • Найбільша планета Сонячної системи. На неї не можна “приземлитися”, адже вона — газова ( Юпітер)
    1.           Рефлексія. Пісочний годинник.
    •          Кожен з вас сьогодні багато дізнався і ви продемонстрували свої знання. Але дуже важливо, щоб ви самі подумали на скільки дана тема була для вас зрозумілою, доступною. Покажіть це на своїх пісочних годинниках.
    1.           Задання домашнього завдання.
    •          Вдома пропоную вам трохи пофантазувати і придумати свою планету. Намалюйте її і опишіть, що на ній є цікавого і незвичайного. Я б, придумала планету – Шоколадос. На якій все було з шоколаду.
    1.           Нагородження сувенірами( браслетами з зображенням планет)

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
19 грудня 2025
Переглядів
94
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку