Конспект уроку
Загальне поняття про прикметник. Значення прикметників у мовленні.
Підготовила
Кушнір О.І.
Тема. Загальне поняття про прикметник. Значення прикметників у мовленні.
Мета. Поглибити знання учнів про прикметник та його значення у мовленні ; вчити впізнавати прикметники у реченні і тексті; пояснити роль прикметника у мові; розвивати зв’язне мовлення дітей, пам'ять, уяву, спостережливість ; виховувати любов і шану до рідної мови, бережливе ставлення до природи.
Обладнання. Презентація, предметні малюнки , картки з завданнями для дидактичної гри «Чарівна скринька(Здогадайся за ознаками)», скринька, предметні малюнки, демонстраційний матеріал, індивідуальні картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок української мови починаймо.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Інтерактивна технологія «Карусель»
(На питання хто?)
(На питання що?)
(Імена, прізвища, по батькові людей, клички тварин, назви країн, сіл, міст, вулиць, морів – це власні іменники)
(Власні назви пишуться з великої букви)
(Це назви, що даються багатьом предметам)
(За допомогою закінчень та прийменників)
(Іменники можуть бути в реченні головним і другорядним членом)
- Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки.
Зошити свої ми відкриваємо
І під нахилом тримаємо.
запишемо дату та вид роботи
IІІ. Повідомлення теми уроку
ПР + ИС – С + КЛІ – ЛІ + МЕЗ – З + ТА – А + НИК
4.Гра « Відгадай хто? Або що?»
Ніжна, лагідна, ласкава, рідна …
Теплий, холодний, легенький, морозний…
Осінній, жовтий, багряний …
5.Робота по таблиці ( Ознайомлення з прикметником)
На які питання відповідає? Що означає?
6.Ознайомлення з правилом в підручнику.
- Складіть схематично за допомогою Lego- конструктору вислів добре серце, де іменник – це червона цеглинка, а прикметник – це зелена цеглинка.
- Я називаю іменники з прикметниками, а ви складаєте схеми.
• Русява дівчинка.
• Море солоне.
• Улюблена школа.
• Яблуко червоне.
• Хлопчик красивий
• Розумна книга
VІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Розвиток уяви. Гра «Розсипані слова» ( слова кожному учневі на картці окремо)
- Доберіть прикметники до іменників:
весна птахи
струмки діти
квіти
(Тепла, дзюркотливі, дзвінкоголосі, весняні, перші, високі, перелітні, радісні, турботливі…)