Тема. Ми жителі своєї планети
Мета:
-
вчити бережливому ставленню до природи, ознайомити з правилами поведінки під час навчання в режимі адаптивного карантину;
-
розвивати вміння безпечно співіснувати з природою, відчуваючи себе невіддільною її частиною, закріплювати навички поведінки в умовах світової пандемії;
-
виховувати культуру цінності своєї приналежності до світу і мотиву-вати відповідальність за наслідки своїх дій.
Обладнання: ноутбук, презентація, аудіо- та відеозаписи, роздатковий матеріал.
Тип уроку: інтегрований (природознавство, основи здоров’я, я у світі)
Хід уроку
І. Організація класу
- Вітаю вас в новому навчальному році! Дуже рада всіх бачити здоровими та усміхненими! Сподіваюсь на нові звершення та купу приємних сюрпризів в нашому 4 класі!
ІІ. Оголошення теми та мети уроку (слайд 1)
-
Робота з частиною ілюстрації на дошці:
-
Що ви бачите на малюнку?
-
Чого не вистачає?
-
Робота з епіграфом до уроку (слайд 2)
-
Як ви розумієте ці слова?
-
Чи додали б ще чогось до написаного?
(слайд 3)
ІІІ. Інтеграція навчального матеріалу (природознавство, основи здоров’я, я у світі)
-
Розповідь з елементами бесіди
-
Ми знаємо, про перенаселення нашої планети, про забруднення світового океану, про те, що ми є частиною природи і повинні жити в злагоді з нею. Знаємо про екологію нашої країни, про забруднення повітря, ґрунтів, підземних вод, про вплив людини на все, що її оточує.
Знати мало. Потрібно робити вчинки, які б були корисні для всього живого, що є на Землі. Почати, звісно ж, треба з себе: не смітити всюди, бути обережним з рослинами, тваринами, не вирубувати здорових дерев, не ламати їх гілок для забавок, грати в безпечні ігри, бути доброзичливим.
-
Що ще ви можете додати до правил поведінки в природі?
Пропоную вам переглянути відеоролик про екологічні проблеми в Україні та світі (слайд 4)
ВІДЕОРОЛИК 1.
Фізкультхвилинка
-
Давайте пограємо в рухливу гру «Як зберегти природу» (слайд 5)
ВІДЕОРОЛИК 2.
(слайд 6)
ВІДКРИТИ ДРУГУ ЧАСТИНУ ІЛЮСТРАЦІЇ НА ДОШЦІ
-
Закріплення навичок поведінки в умовах світової пандемії
(слайди 7-15)
-
Творча робота «Я у світі»
(слайд 16)
Музичнй супровід. Аудіозапис «Олівці-малівці»
IV. Підсумок уроку (слайд 17)
-
Бесіда. Вправа «Інтерв’ю»
-
Що нового дізналися на уроці?
-
Які висновки для себе зробили?
-
Що зрозуміли/не зрозуміли?
-
Завершення уроку
-
Діти, мені хочеться вам сказати, що в такий час необхідно більше маленьких радостей і щирих посмішок, тому я підготувала для вас невеличкі солодкі презенти. Сподіваюсь, що вони додадуть вам приємних емоцій в сьогоднішній день.
(слайд 18)
Роздатковий матеріал «Я у світі»