Тема. Склад числа 10. Послідовність чисел у межах 10. Порівняння чисел. Доповнення рівностей.
Мета:
формування предметних компетентностей:
ознайомити дітей зі складом числа 10, закріплювати знання учнів про послідовність чисел у межах 10, вправляти у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання та віднімання чисел в межах 10, удосконалювати вміння порівнювати числа та доповнювати рівності; формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: здатність переключатися з одного виду роботи на інший;
соціальної: уміння продуктивно співпрацювати з учнями в парах;
комунікативної: уміння правильно вимовляти математичні терміни та використовувати їх для пояснення своїх дій;
загальнокультурної: уміння дотримуватися норм культурної поведінки на уроці.
Обладнання: набірне полотно з лічильним матеріалом, підручник, зошит, числовий будиночок, числове дерево, картки для роботи в парах, числові віяла, мультимедійна презентація.
Хід уроку
I. Мотиваційний етап
1.Привітання. – Добрий день, добрий час, Дуже раді бачить вас!
2. Створення позитивного налаштування на урок. (Слайд 1) – Зараз у нас урок математики. Я всіх з цим вітаю. Щоб гарно сьогодні попрацювати, я пропоную вам налаштуватися на роботу:
Очка – придивляйтесь. Вушка – прислухайтесь! Спинка – розправляйся. Права рука, вгору піднімайся. Опускайся! Ліва рука, вгору піднімайся. Опускайся! Ротик – посміхнись. Нумо, до роботи дружно всі взялись!
- Сьогодні у нас захопливий урок. Ми будемо подорожувати математичними стежками, але не самі, а з чарівними феями, лісовими звірятами, веселими героями мультфільмів та казок. (Слайд 2) – Останнім часом погода вмиває все навколо рясними дощами. Ось одна хмарка втрапила до нашого класу.(Слайд 3 – хмарка). Давайте спробуємо звеселитися і додати трохи сонечка.(Слайд 3 – знак+, сонечко) - Якщо дощик і сонечко об’єднаються, що вийде? – Звісно, веселка! (Слайд 3 - знак=, веселка) -Веселка буде осявати нашу подорож, аби ми не заблукали на математичних стежках.
3. Актуалізація опорних знань.
А) Гра «Від і до». Усна лічба.
Діти лічать у прямому і зворотньому порядку, який задає вчитель, показуючи першу і останню цифру лічби. (Числовий ряд від 1 до 10 знаходиться на дошці).
Б) Гра «Стільки ж» - А зараз на математичній стежці нас чекають лісові звірята. Кожен з них має для вас подарунок. За допомогою числового віяла покажіть стільки ж, як у звірят предметів.
– Скільки у їжачка яблук? (Слайд 4) - Скільки у ведмедика грибочків? (Слайд 5) - Покажіть число менше, ніж кількість суниць, але більше, ніж кількість квіточок.
(Слайд 6)
- Покажіть число, яке менше за кількість горішків у білочки. (Слайд 7)
В) Відновлення числового ряду. – В лісі жук-цифроїд Їв всі цифри на обід. Смакував собі їх з чаєм. Глянь, яких не вистачає. (Слайд 8,9)
Г) Виправлення помилок у виразах на додавання. – Лісові звірята обчислювали приклади, але у них не дуже добре виходило. (Вирази написані на дошці, діти виходять по одному і виправляють помилки).
3 +2 = 6 4 + 4 =7 9 + 1 =10
7 + 1 = 9 6 + 2 =9
4. Визначення завдань і цілей уроку.
Технологія «Мозковий штурм»
–В останньому виразі відповідь – 10. – А що ви знаєте про число 10? (Слайд 10) – Сьогодні разом з лісовими звірятами ми познайомимось зі складом числа 10.
IІ. Вивчення нового матеріалу. 1.Ознайомлення зі складом числа 10. Робота з набірним полотном. – Поки ми розмовляли, білочка назбирала грибочків. – Скільки у білочки грибочків? (10) – Вона хоче їх розкласти на дві полички, щоб висушити на зиму. – По скільки грибочків на кожну поличку може покласти білочка? (Діти називають можливі варіанти) 9 і 1 8 і 2 7 і 3 6 і 4
5 і 5
Фізкультхвилинка (Слайд 11- відео)
- Білочка дуже вдячна за допомогу і разом зі звірятами запрошує нас до веселого танцю.
2.Первинне закріплення. Робота з числовим будиночком. (Слайд 12) - На одній із математичних стежок знаходиться числовий будиночок за числом 10. Давайте перевіримо, чи правильно у ньому поселилися числа.
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів.
1.Порівняння чисел. - Жителі числового будиночка сперечаються, хто з них більший та важливіший. Давайте їм допоможемо і розставимо знаки «>», «<», «=». (Робота з набірним полотном у вигляді будинка)
2. Робота за підручником (с.39) 3.Робота в зошиті з друкованою основою (с.29)
Пальчикова гімнастика (Слайд 13)
4. Робота в парі
- На одній з математичних стежок розцвіли квіти зі складом числа 10. Вам потрібно попрацювати в парі і заповнити порожні місця так, щоб доповнити до числа 10.
IV.Підсумок уроку.
Вправа «Незакінчене речення» – Сьогодні я дізнався…
- Мені сподобалось… - Мені було складно… Вербальне оцінювання (Слайд 14)