Сьогодні на занятті, тема якого «Як птахи готуються до зими», ти ознайомишся з життям птахів восени, дізнаєшся, як на них впливають осінні зміни, чому одні птахи відлітають у теплі краї, а інші залишаються зимувати. Цікаво буде дізнатися про особливості підготовки до зими осілих і перелітних птахів своєї місцевості.
Радимо тобі ознайомитися з розділом «Віконце в природу». Тут ти відкриєш для себе багато таємниць про птахів, дізнаєшся про найважчих, найбільших, найвищих, найменших, найшвидших птахів України. А на літературній сторінці залюбки ознайомишся з народними легендами про лелек, оповіданнями та віршами про пернатих.
Під час вивчення теми тобі допоможе словничок. В ньому ти знайдеш зрозумілі тлумачення того чи іншого нового слова.
Ознайомившись з теоретичним матеріалом та відео, ти зможеш самостійно виконати практичні та творчі завдання з теми, вести спостереження за життям птахів восени і самостійно оцінити свої знання. Застосовуй отримані знання та уміння для пояснення та оцінки різноманітних явищ в житті птахів восени та для розв’язання природознавчих задач і життєвих ситуацій.
«Як осінні зміни впливають на комах».
природознавчих задач і життєвих ситуацій;
Хи, хи, хи – до нас завітали птахи.
Ки, ки, ки – птахи наші помічники.
Ди, ди, ди – у зимові холоди,
Ді, ді, ді – допоможем їм в біді.
По бруківці пострибав.
Журавлеві розкажу. (О. Кононенко)
Скористайся рекомендаціями спеціалістів та допомогою батьків і візьми участь в акції «Смаколики для птахів». Мета заходу: допомогти пташкам перезимувати . Виготовлення годівничок та смаколиків для пташок.
Приклад: учні ХЛ №8 взяли активну участь у цій акції.
Вітаю юний друже! Настав час перевірити свої знання. Перед виконанням завдань пропонуємо тобі ознайомитися з алгоритмом практичних завдань:
Пропонуємо тобі виконати наступні завдання:
Ця пташка живе у лісах, парках та скверах. У забарвленні птаха переважають чорні й білі тони, які в поєднанні з яскраво-червоним підхвістям і надають птахові строкатого вигляду. Пір’я на спині і крилах у нього чорного кольору, а грудка біла, на голові, ніби червона шапочка вдягнена. Хвіст довгий, чорний, за винятком двох крайніх пір’їн, які білого кольору.
У нього міцний дзьоб, яким він дістає комашок та личинок з-під кори дерев, через це його називають лісовим доктором. Він у великій кількості поїдає лісових шкідників — попелиць, гусениць метеликів і комах, які живляться деревиною.
Птах добре і швидко літає, проте у всіх випадках віддає перевагу лазінню по стовбуру, користуючись крилами лише для перельоту на сусіднє дерево.
Дуже велику користь приносить ця пташка.
Цей птах живе в усіх куточках нашої країни. Як правило, його можна знайти біля людської оселі.
Це дрібний птах. Забарвлення сірувате з чорною шийкою й коричневими крильцями, що з легкістю маскує його на деревах. Верх голови пташки каштанового кольору. Щоки білі з виразною чорною плямою. Передня частина шиї теж чорна. Крила темно-бурі з двома тонкими білими смужками. Ніжки птаха
– маленькі й тоненькі з ледь помітними крихітними кігтиками. По землі або з гілки на гілку пересувається стрибками.
Він весело цвірінькає і з радістю приймає будь-яке частування.
«Пісенька горобчика» (караоке) – діти під музику придумують та виконують певні рухи.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=8N1Qd1GbILM
Самооцінювання за допомогою малюнків.
Оціни свою роботу за допомогою малюнків. Намалюй у щоденнику вражень відповідний смайлик.
Обери потрібний смайлик |
Самооцінювання |
doc
Оцінка розробки
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки Щоб отримати, додайте розробку
Додати розробку |