Конспект уроку: Робоче місце для ручної обробки металу
Мета: ознайомити учнів з робочим місцем для ручної обробки металу; навчити правильно підбирати верстак для свого зростання.
Устаткування: робоче місце для ручної обробки металу (слюсарний верстак).
Хід уроку
I. Повторення пройденого матеріалу.
1.Бесіда з питань:
"Як підрозділяються машини?
"Що називається механізмом?
"Наведіть приклади механізмів.
"Де застосовуються гвинтові механізми?
2.Повідомлення теми і мети уроку.
II. Виклад програмного матеріалу.
1.Вступ в тему уроку.
Вчитель . Як називають фахівця з ручної обробки металу? (Слюсар.)
Що являє собою робоче місце слюсаря? (Слюсарний верстак.)
Вчитель . Слюсарний верстак будь-якої конструкції має підставу, кришку, слюсарні лещата, захисну сітку.
Для зручної роботи висота верстата повинна відповідати зросту працюючого.
Передбачено і спеціальне положення рук і ніг для раціональної роботи на верстаті.
Слюсарні лещата служать для закріплення заготовок перед обробкою.
Вчитель розповідає і показує, як користуватися слюсарними лещатами.
Дотримуйтесь основні правила безпеки при користуванні слюсарними лещатами:
"Забороняється стукати молотком по рукоятці лещат при кріпленні заготовки;
"Очищати лещата від тирси тільки щіткою;
"Регулярно змащувати ходовий гвинт.
III. Практична робота.
Виконання завдань:
Розглянути будову слюсарного верстата і заповнити таблицю в робочому зошиті.
Розглянути пристрій слюсарних лещат і заповнити таблицю.
Перевірити, чи відповідає верстак вашому зростанню, якщо немає, підібрати підставку.
Закріпити в лещатах різні заготовки.
Складові частини верстата
№ п / п |
Назва |
призначення |
|
|
|
VI. Підсумок уроку.
Перевірка заповнених таблиць.
Перевірка відповідності верстата зростання учня.
Оцінка роботи учнів.