М яка об ємна іграшка

Про матеріал
Презентація до уроку " М яка об ємна іграшка." Технологія виготовлення іграшок на основі деталей йойо.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

М‘яка об‘ємна іграшка

Номер слайду 2

М'яка іграшка — дитяча іграшка з штучного хутра, тканини і набивного матеріалу. Раніше для набивання використовували солому, тирсу, стружку, вату, волокна бавовни тощо. Тепер використовуються сучасні матеріали: синтепон, синтетичні гранули тощо. Стародавні іграшки були знайдені археологами в Єгипті. Найбільш ранні згадки відносяться до третього тисячоліття до н. е. В цей час вже використовувалися складні техніки у виготовленні іграшок з рухомими частинами тіла.Іграшки або їх зображення також були знайдені на розкопках Помпеї в Італії. Це були не зовсім м'які іграшки, але вони були прообразом сучасної іграшки. Різні іграшки у вигляді звірів і птахів були знайдені на території Сибіру, України та інших місць. Велика кількість древніх іграшок зустрічається на території Китаю. В XIX столітті у Франції утворився «Синдикат французьких фабрикантів іграшок», який і можна вважати початком іграшкової промисловості. Вже на початку XX століття почалося масове виробництво плюшевих ведмедиків і збільшення попиту в цій галузі.

Номер слайду 3

Для виготовлення м'якої іграшки потрібні кілька обов'язкових елементів — форма або лекало (авторське чи запозичене), відповідні матеріали (тканина, хутро, набивка тощо) і інструменти (ножиці, голки, палички для набивання тощо). Розвиток м'якої іграшки йде по декількох напрямках. Одне з них — це спрощення образу, створення простих іграшок. Друге — це рух до натуралістичності майбутньої іграшки, коли іграшка стає схожою на того чи іншого звіра.

Номер слайду 4

М'яка іграшка, зроблена своїми руками — це не тільки захоплююче заняття, це завжди чудовий настрій після закінчення роботи і гарний настрій тих, кому ця іграшка потрапляє в руки. Раніше м'яка іграшка виготовлялася за авторськими ескізами вручну, пізніше з'явилися спеціалізовані виробництва, знамениті своїми іграшковими колекціями. Але прагнення володіти своєю власною іграшкою завжди приводило до самостійного виготовлення іграшок для себе, своїх дітей або для друзів. Сьогодні інтерес до м'якої іграшки зростає і, незважаючи на велику кількість фабричних іграшок, кількість майстрів збільшується з року в рік. Шиття іграшок це частина великої різноманітності захоплень ручним хобі і часто шиття іграшок переплітається з іншими напрямками hand made.

Номер слайду 5

Види м‘яких іграшок. Пласкі іграшки. Об‘ємні іграшки

Номер слайду 6

Техніка йо-йо клаптиків шиття відома давно і має японські корені. Вона заснована на використанні найдрібніших клаптів тканини круглої або квадратної форми. Вони нашиваються на основу, створюючи цілісну об'ємну аплікацію, або використовуються як окремі декоративні елементи. Квардратние і круглі йо йо дозволяють створювати самі різні образи, тому ця техніка має дуже широке застосування. Ось кілька ідей, які демонструють можливі способи застосування техніки йо-йо в клаптиків шиття.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Для виготовлення круглого йо йо необхідно перш за все зробити шаблон. Найчастіше його вирізають з картону, але також можна використовувати все, що під рукою і має форму ідеального кола - блюдце, денце пляшки, миску, пластикову кришку і т.п. Для розрахунку розмірів готового виробу слід користуватися такою формулою: Діаметр готового круглого йо йо х 2 + 1 см на припуски = розмір заготовки. Наприклад, якщо ви хочете отримати кругле йо йо діаметром 3 см, то розмір заготовки буде таким: 3 см х 2 + 1 = 7 Край клаптя підвертається на 1 см і призбирували наметочним швом по зігнутому краю з відступом 0,3-0,5 см, а позику фіксується в центрі. Необроблений край при цьому виявляється всередині йо йо.

Номер слайду 9

Послідовність виготовлення йо йо

Номер слайду 10

Лялька з деталей йо йо. Матеріали: 4 - 5 дзвіночків або намистинки - по одному на кожну руку і ногу і один на капелюх. Тканина для 66 шт. йо йо .

Номер слайду 11

Виготовлення: Ноги. Візьміть дзвіночок, пропустіть струну крізь петлю дзвінка, зітягніть два кінці разом і пропустіть через голку з дзвіночком, що звисає. Проведіть голку через центр йо-йо.( 15 шт) Знову зробіть для іншої ноги (використовуйте дуже міцну нитку); Руки. Виготовляємо аналогічно ( по 11 шт.)

Номер слайду 12

Тулуб . Для виготовлення тулубу використовуємо 13 шт.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Сова йо йо. Для виготовлення сови потрібно :6 шт.— 7 см, 3 шт.— 8 см, 5 шт.— 12 см, 4шт. — 13 см

Номер слайду 16

Послідовність виготовлення

Номер слайду 17

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Овчаренко Оксана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
7 лютого 2021
Переглядів
3728
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку