Конспект уроку Розв'язування задач на знаходження площі та об'єму (5 клас)

Про матеріал
Мало знати формули і правила, головне їх уміло застосовувати до розв'язування вправ і задач
Перегляд файлу

Тема: Розв'язування задач на знаходження площі та об'єму  ( 5 клас)
Тип уроку: Особистісно орієнтований урок. Застосування знань і умінь
Мета уроку:

  1. Освітня:
    • Узагальнити та закріпити знання учнів про площу та об'єм геометричних фігур та тіл.
    • вчити учнів виконувати   практичні завдання застосовуючи вивчені формули
  2. Розвивальна:
    • Розвивати логічне мислення, математичну уяву та навички групової роботи.
  3. Виховна:
    • Формувати відповідальність, важливість знань та культуру математичних обчислень.

     4. Обладнання:

  • Підручник з математики для 5 класу автор Тарасенкова Н.А.
  • Роздатковий матеріал (картки із задачами для роботи в парах)
  • Моделі геометричних фігур
  • Графічні зображення фігур
  • Дошка, крейда
  • Лінійки, косинці, прості олівці

 

  1. Очікувані результати:

 

На кінець уроку учні мають

  • Правильно обчислювати площу та об'єм
  • Розв'язувати практичні задачі у парах

 

 

Хід уроку

І. Етап орієнтації (2 хв.)

  • Вітання з класом, створення  теплого психологічного клімату у класі

Лунає дзвіночок, до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій!

 Працюй наполегливо, швидко, старанно,

 щоб кожна хвилинка не втратилась марно

  • Перевірка емоційної готовності до уроку.
  •          З яким настроєм ви прийшли на урок?
  •          А я бажаю Вам усім позитивного гарного настрою на сьогоднішньому уроці і весь час!
  •         
  • Перевірка домашнього завдання
  •          Чи всі виконали домашнє завдання (параграф 20 №№ 773, 775)?

ІІ. Етап визначення мети

  •          Чи всі домашні завдання було виконувати легко?
  •          Виконання яких завдань  було найбільш складно? Чому?

ІІІ. Етап проектування

  •          Що означає піднести число до квадрата?
  •          Скільки вимірів необхідно мати, щоб знайти площу?
  •          Що таке площа ? (кількість одиничних квадратів)
  •          Назвіть одиниці вимірювання довжини від найменшої до найбільшої?
  •          Як обчислюється площа прямокутника, квадрата?

(Відшукати серед інших формулу для знаходження площі прямокутника, квадрата)

  •          Що означає піднести число до куба?
  •          Скільки вимірів слід мати, щоб знайти об’єм?
  •          Що таке об'єм? (кількість одиничних кубиків)
  •          Скільки вимірів маємо мати, щоб знайти об’єм?

(Відшукати серед інших формулу для знаходження об’єму)

ІУ. Етап організації виконання плану діяльності

Сьогодні ми будемо працювати  в парах, щоб мати можливість допомагати один одному.

(Діти об’єднанні в пари)

Давайте згадаємо, яких правил ми маємо дотримуватися для якісної роботи

ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПІ

ПРАКТИЧНА РОБОТА

 (На партах  для кожної групи картонні квадрати і прямокутники,

  •          Діти, у вас на партах є геометричні фігури. Ви маєте виміряти довжини сторін, знайти площу  і зробити відповідні записи в таблицях.

 

Квадрат

Прямокутник

Довжина

 

 

Ширина

 

 

Площа

 

 

 

 

 

 

  •          Знайдіть три виміри кубів і знайдіть об’єм. Зробіть відповідні записи в зошити.

 

Куб

Паралелепіпед

 

Довжина

 

 

 

Ширина

 

 

 

Висота

 

 

 

Об’єм

 

 

 

 

ІУ. Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)

- Діти, чи знаєте ви такі професії, у яких є необхідність застосовувати знання формул для обчислення площі та об'єму?

(таких -  будівельник, інженер, дизайнер, обліковець)

Отже, сьогодні на уроці ми будемо вчитися розв'язувати практичні завдання, які вам у майбутньому будуть необхідні, але перед роботою  відпочинемо

 

Фізхвилинка

Щоб задачі розв’язати

На хвилинку треба встати.

Руки в боки, підтягнулись,

Вліво, вправо повернулись,

Нахиляємось вперед,

Прогинаємось назад.

Руки в кулачки узяли.

Свої пальці розім’яли.

Головою покрутили,

Скільки вистачить вам сили.

Пострибали, як зайчата,

Маршируємо, як солдати.

Наче птах увись злітаємо,

Потягнулись… і – сідаємо.

Назва кожна пари  професія, якій необхідні знання з даної теми

Будівельники

ЗАДАЧА 1. Сім’я  Гапченків щойно придбали земельну ділянку, на  якій плануєють збудувати будинок і літню кухню. 

Допоможіть родині знайдіть площу і периметр будинку і літньої кухні, схему побудови подано на малюнку. (розміри подано в метрах)

 

 

 

 

ЗАДАЧА 2. (Робочий зошит учня автор Д.В.Васильєва)

Об’єм басейну дорівнює 120 м3. Його ширина 5 м, а довжина -12 м.

 

Обліковці

Задача 1. У фермерському господарстві на полі прямокутної форми завдовжки 400 м і завширшки 150 м засіяли кукурудзу. Знайдіть засіяну площу поля кукурудзою. Виразіть засіяну площу у гектарах. (10000 метрів квадратних = 1 гектару)
 


Задача 2. На ділянці прямокутної форми завдовжки 200 м і завширшки 100 м виростили картоплю. Яку площу поля засіяну картоплею? 

 
Дизайнери

Задача 1. Доріжку завдовжки 60 м і завширшки 2 м мають викласти квадратними плитками. Скільки для цього потрібно плиток? Площа кожної плитки 1 метр квадратний.


 

Задача 2. Бригада робітників може  пофарбувати стіни 1 м2 за 2 хв. Скільки часу  знадобиться бригаді, щоб пофарбувати стіни розмірами  6 м на 7 м?

 


 

Розрахункове бюро

 

 

 

У. Етап контрольно- оцінювальний

Звіт груп про роботу.

 

УІ. Заключний етап

 

Оголошення домашнього завдання

 

Рефлексія

 

  •          Чого нового навчилися на уроці?
  •          Чи необхідні знання з теми в житті?
  •          Чи покращився настрій тих учнів, хто був на початку сумним?
  •          Хто заморився на уроці?
  •          Кому було важко?
doc
Додано
26 січня
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку