Конспект уроку"Сталий розвиток"

Про матеріал
Зміст уроку спрямований на формування та розуміння учнями теми "Сталий розвиток",а використання презентації дасть можливість краще засвоїти тему
Перегляд файлу

              Розробка уроку з Громадянської освіти 10 клас

                                 Тема «Сталий розвиток»

Мета: формувати розуміння учнями поняття «сталий    розвиток ,

             доступно і переконливо висловлювати власну думку щодо

            концепції  сталого розвитку,усвідомлення учнями необхідності

            збереження  глобальної рівноваги й причетності кожного до

            проблем навколишнього середовища та життя суспільства,

            формування у дітей ставлення  до проблем сталого розвитку

            як особистісно важливих,пов’ язаних з власною системою

            цінностей,а також бажання діяти у цьому напрямку

Тип уроку: комбінований

                                                 Хід уроку

l Організаційний момент

Сьогодні ми поговоримо про те,що весь світ, зокрема Україна обговорює останні 20 років.Те,що стосується всіх-тих,хто сидить зараз у цьому класі і просто живе поруч.

ll Актуалізація опорних знань

Міні-опитування за попередньою темою:

1)Економіка- це….?

2)Які чинники необхідні для виробництва благ?

3)Які види економічних благ ви знаєте?

4)Які суб’єкти економічних відносин ви можете назвати?

5)Класифікація потреб людини……?

6)Які ресурси необхідні для благ?

lll Мотивація навчальної діяльності

а)вчитель оголошує тему та мету уроку»Сталий розвиток»

Проблемне завдання –визначити шлях досягнення сталого розвитку

(доцільним буде використання презентації )

 

Вправа1 .Цілі сталого розвитку(запропонуйте  учням подивитися на зображення із презентації-Слайд 2 та назвати глобальні проблеми у світі)

-Як давно існують ці проблеми?

-Чи знає хтось,що таке Цілі сталого розвитку? –Слайд 3

-Перегляд анімаційного ролика про цілі сталого розвитку)

-Цілі сталого розвитку –Слайди 4-6

-Кожна країна адаптує Цілі сталого розвитку для себе з огляду на наявні ресурси та найгостріші проблеми.Для одних країн головною проблемою є бідність,для інших-брак питної води й забруднення навколишнього середовища.Але усі країни працюють над забезпеченням сталого розвитку.

-Чи знаєте,що таке «сталий розвиток»?

-Вправа1.1Асоціації до поняття «сталий розвиток»

-Запропонуйте учням намалювати  ілюстрацію до поняття.

-Вправа2.ООН

-Запитання до учнів:

«Хто чув раніше про ООН?»

Учні записуютьу зошити,як розшифровується абревіатура ООН(перегляд Слайду 9)

«Цілі сталого розвитку 2030»- Слайд 10

-Вправа 3.Розподіл цілей за групами

-Запишіть три групи цілей(покласти край бідності,побороти нерівність і забезпечити справедливість;захистити планету)

Робота учнів у групах

-Пропоную голосування .Я називатиму  номер цілі ,а ви показуватимете ,до якої  групи вона належить.

Якщо група «Покласти край бідності»-підніміть одну руку;

Якщо група «Побороти нерівність і забезпечити справедливість»-підніміть дві руки;

Якщо група «Захисти планету»-підведіться.(Слайди 11-15)

Далі називаєте Цілі по черзі.

Вправа 4.ЮНІСЕФ

-Запитання до учнів:

-Чи знаєте ви,як називається організація,що є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей ?(Слайди 16-23)

Вправа 5.Права дітей

(Перегляд мультфільму про права дитини)

Далі запропонуйте обрати одну річ ,яку повинна мати кожна дитина у світі та описати її  як право(наприклад, «право на…..»)Запишіть права на дошці.

Вправа 6.Конвенція про права дитини

Ухвалена 20 листопада 1989 року.Цей день щорічно відзначається як Всесвітній день дитини.

Ознайомлення з Конвенцією(Слайди 24-25)

Вправа 6.1 Конвенція та Глобальні цілі.Шукаємо відмінності

Попросіть учнів подумати,як пов’язані Глобальні цілі та Конвенція ООН про права дитини(Слайд 26)

Вправа 7. «Я хочу змінити світ»

Запропонуйте учням провести експеримент :підведіться  та скажіть: «Я хочу змінити світ!Але я лише дитина,що я можу зробити?»(Учні поступово кожен підводяться та повторюють цю фразу,спочатку один учень,потім два і так далі…..)

(Слайд 27)

lV Систематизація знань

Рефлексія (Метод «Коло думок»)

Ставши у коло І передаючи один одному глобус,висловте  своє ставлення  до теми уроку,враження  від уроку,починаючи словами «Якби планета була в моїх руках,то я б……»

V Підсумки уроку

Підведення підсумків,оцінювання  учнів.

Vl Домашнє завдання:опрацювати тему 2,розділу 6,написати есе до одного з епіграфів теми.

 

 

                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

docx
Додано
15 березня 2023
Переглядів
857
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку