Тема: Створення, редагування та форматування таблиць в текстовому документі.
Мета:
Тип уроку: комбінований
Обладнання:
Програмне забезпечення: ОС Windows, текстовий процесор Microsoft Word.
Структура уроку
№ п/п |
Етап уроку |
Час, |
Методи, прийоми, форми навчання |
І. |
Підготовчий етап. |
5 |
Інтерактивний прийом «Імпульс потиску», перевірка готовності учнів до уроку, вправа «Світлофор», Вправа «Хрестики – нулики» |
ІІ. |
Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. |
3 |
Вправа «Мозковий штурм», бесіда з учнями |
ІІІ. |
Вивчення нового матеріалу. |
10-12 |
Робота з підручником, розповідь з елементами демонстрації. |
ІV.
|
Формування вмінь і навичок. Робота за комп’ютером. |
20-25 |
Робота за комп’ютером: практична робота з використанням орієнтовної системи дій. |
V.
|
Зорова гімнастика. |
1 |
|
VI. |
Узагальнення і систематизація знань. |
5 |
Вправа «Розірвана шпаргалка», Робота в парах. |
VIІ. |
Повідомлення домашнього завдання |
0,5 |
|
VІІІ. |
Підбиття підсумків. |
2 |
Вправа «Незакінчене речення» |
Хід уроку
І. Підготовчий етап. (4 хв.)
1. Привітання. Психологічне налаштування. Перевірка готовності до уроку.
Інтерактивний прийом «Імпульс потиску»
Учні стають в коло і повторюють слова: «Своїм потиском руки я передаю імпульс гарного настрою.» Учні по черзі передають імпульси по колу.
2. Повторення правил поведінки та техніки безпеки в комп’ютерному класі.
Дітям роздаються червоні та зелені картки. Якщо твердження правильне, то учні піднімають зелену картку, а якщо не правильне, то червону.
Запитання:
3. Перевірка домашнього завдання.
(завдання в зошиті і §6)
Вправа «Хрестики – нулики»
Два учні виходять до дошки. По черзі кожен учень вибирає комірку, яка позначена певною цифрою (від 1 до 9). Під кожною цифрою зашифроване запитання. Якщо учень на нього відповів, то в цій комірці він має право поставити позначку Х або О. Якщо учень не знає відповіді або відповів не правильно, то право поставити позначку переходить до іншого учня. Виграє той, хто перший заповнив вертикаль, горизонталь чи діагональ. (інші учні класу слідкують за правильністю відповідей учнів)
Запитання:
1. Назви найпоширеніші формати файлів текстових документів. (.txt, .doc, .pdf)
2. Що таке розширення файла? (вказівка операційній системі, якою програмою опрацьовувати файл)
3. Які списки можна створити у текстовому процесорі Word? (марковані, нумеровані)
4. Як розмістити текст у кілька колонок? (Вкладка Розмітка сторінки→Колонки)
5. Як називають виправлення помилок та внесення інших змін до тексту? (редагування тексту)
6. Для додавання до текстового документу картинки треба відкрити вкладку… (Вставка)
7. Які дії дає можливість виконувати текстовий процесор Microsoft Word? (вводити текст з клавіатури, редагувати та форматувати текст, додавати до текстового документа графічні зображення)
8. Які параметри вирівнювання абзаців можливі у середовищі текстового процесора? (за лівим краєм, за правим краєм, по центру, по ширині)
9. Яку клавішу слід натиснути для введення тексту з нового рядка? (Enter)
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. (3 хв)
Вправа «Мозковий штурм»
Учням пропонують текст та завдання для вирішення (усно), як цей текст можна перетворити на компактний та зручний на вигляд.
(Температура повітря в понеділок зранку буде +2 °С, вдень буде +6 °С, а вночі 0 °С. У вівторок повітря зранку прогріється до 1 °С, вдень +5 °С, а вночі -1 °С.)
|
Ранок |
День |
Ніч |
Понеділок |
+2 |
+6 |
0 |
Вівторок |
+1 |
+5 |
-1 |
Бесіда з класом
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником.
- Відкрийте підручники на с. 41-42. Дізнайтеся, які є способи створення таблиць? (Учні демонструють способи створення таблиць за допомогою лазерної мишки)
2. Розповідь з елементами демонстрації.
ІV. Формування вмінь і навичок. Робота за комп’ютером. (20-25хв)
с. 44 вправа 7.
Додаткове завдання
Завдання 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Завдання 2
Овочі, плоди, ягоди |
Вода |
Вуглеводи |
Білки |
Калорійність |
Кислотність |
Картопля |
78 |
21 |
2 |
91 |
5,5 |
Капуста |
90 |
5 |
2 |
29 |
6,1 |
Редис |
91 |
5 |
3 |
30 |
5,8 |
Буряк |
86 |
10 |
1,5 |
48 |
5,2 |
Морква |
88 |
9 |
1 |
41 |
5,1 |
4. Результат виконання продемонструвати вчителю.
5. Збережіть текстовий документ у своїй папці.
V. Зорова гімнастика (1 хв)
VІ. Узагальнення і систематизація знань.
Вправа «Розірвана шпаргалка»
Робота в парах.
Заповнена таблиця розрізається на частини, учням пропонується зібрати її у єдине ціле.
Способи переміщення по таблиці за допомогою клавіш
Комбінація клавіш |
Переміщення |
→ або ← |
На один символ праворуч або ліворуч |
↑ або ↓ |
На один символ вгору або вниз |
Tab |
Наступна клітинка |
Shift + Tab |
Попередня клітинка |
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
Опрацювати §7, с. 43 – дати відповіді на запитання.
VІІІ. Підсумок уроку
Вправа «Незакінчене речення»
1. Таблиця складається з … (клітинок, стовпців і рядків)
2. Додати таблицю можна на вкладці… (Вставка)
3. Таблицю можна створити … способами. (3)
4. Змінити розміри стовпця або рядка таблиця можна …
5. Об’єднати кілька клітинок таблиці можна …