Конспект уроку "Свійські тварини"

Про матеріал
Конспект уроку "Свійські тварини" для 2 класу з предмету "Я досліджую світ". На цьому році дітям пропонується переглянути відео та презентацію, а також ознайомитись з цікавим матеріалом у вигляді гри, вікторини, усного журналу
Перегляд файлу

Тема: Свійські тварини

 

Мета: поглибити знання учнів про свійських тварин, учити визначати користь, яку приносять свійські тварини людині, формувати уміння розпізнавати тварин за істотними зовнішніми ознаками, способом харчування; розвивати спостережливість через встановлення взаємозв’язків між дикими і домашніми тваринами, логічне мислення через завдання на вилучення зайвого; виховувати пізнавальний інтерес до тварин, дбайливе ставлення до них.

 

Обладнання: відеоролік, презентація

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент  (Слайд 2)

Починаємо урок.

Працюватимемо  старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім дружнім класі

Діти – просто МОЛОДЦІ.

  • Для того, щоб відправитись в подорож за новими знаннями, треба дізнатися яка погода за вікном.

 

ІІ. Синоптична хвилинка  (Слайд 3)
- Розкажіть, яка сьогодні погода.

-Яке сьогодні число?

- Яка пора року?

- Який стан неба (сонячно, похмуро)?

- Чи були опади? Які?

 

ІІІ. Підготовка до сприйняття нового матеріалу

1. Слово вчителя

    До нас завітали чарівні істоти.

    Сьогодні несуть нам багато роботи.

    З собою взяли вікторину і гру.

    Як звати і хто це – ніяк не збагну.

    Щоб їх розпізнати і знати як звати,

    Потрібно загадки скоріш розгадати.

 

2. Загадки  (Слайд 4)

           Стоїть в стайні, 
           Вівса просить.
           І на собі 
           Хлопців носить. (кінь)
                       У річці купається,
                       У сорочку вдягається,
                       У повітрі літає,
                       Завжди суха буває.  (качка, гуска)

          Має дуже прудкі ніжки,
          Наставляє грізно ріжки

          На великого собаку.
          Той сховався з переляку.
          А дасте ви їй травиці,
          Кухлик чистої водиці
          Молочком вас пригостить.
          Хто вона? Ану скажіть! (коза)


Слайд 5

- Як цих істот можна назвати одним словом? (Тварини)

Кінь та вівця – …. (звірі)

Качка –  …. (птах)

- А яких представників тваринного світу ви ще знаєте? (риби і комахи)
- На які дві групи можна поділити всіх тварин? (Дикі і свійські)


ІV. Повідомлення теми і мети урок

Слайд 6

- Сьогодні на уроці будемо говорити про свійських тварин.

- З’ясуємо, для чого людина тримає свійських тварин?

- Як вони з’явилися поряд з людиною і хто їхні предки?

- А чи є серед свійських тварин риби і комахи?

 

V. Вивчення нового матеріалу

1. Перегляд відеороліка  (Слайд 7)

         А щоб краще розібратись

         І про все, як слід, дізнатись,

         Ти скоріш YouTube включай,

         Все на світі пізнавай.

  https://youtu.be/eDZnKnRRLLE (з 4 хв 37 с)

 

2. Презентація «Свійські тварини»

Слайд 8 - А тепер з’ясуємо, як свійські тварини потрапили до людей.
 Ще з давніх часів людина виловлювала в природі диких тварин і приручала їх. Тварини звикли до людей і починали давати потомство в неволі.

 

Слайд 9 Першою твариною, яку приручила людина, був вовк.

 

Слайд 10 Від вовків  людина вивела сотні порід собак.

 

Слайд 11 Свійський кіт походить від дикого буланого кота, який і тепер живе в Африці.
 

Слайд 12 Одним з предків сучасних порід великої рогатої худоби був дикий бик тур. Раніше на биках (волах) перевозили вантажі, а чумаки – сіль. Молоко – це головне, що дає корова. Людина вивела спеціальні молочні породи корів.

Слайд 13 Свійська свиня походить від дикого кабана. Свиня швидко росте. Її м’ясо смачне і поживне. Шкіра свині є сировиною для виробництва взуття. У медицині при великих опіках пересаджують шкіру свині людям

 

Слайд 14 Предок домашнього коня – тарпан. Кінь може перевозити великий вантаж. Ці тварини мають дивовижну пам’ять. Східні народи використовують м’ясо і молоко.


Слайд 15 Вівці походять від муфлонів. Їх розводять у степах, на гірських пасовищах. Вівці дають людині вовну, хутро, молоко, м'ясо.


Слайд 16 Кури були виведені ще чотири з половиною тисячі років тому в Індії. Їх утримують заради м’яса та яєць.


Слайд 17 Усі породи свійських качок походять від качки – крижня. А гуси – від сірої дикої гуски. Качок і гусей розводять заради м’яса, пуха, пір’я.


Слайд 18 Кролі походять від диких зайців. Їх тримають заради хутра, пуха  і смачного м’яса.


Слайд 19 Свійські тварини живуть у господарствах або вдома і приносять користь людям.

 

Слайд 20 Свійські тварини не можуть жити без допомоги людини.


VI. Бесіда (Слайд 21)

- Чим відрізняються дикі і свійські тварини за способом життя?

- Що робить людина для свійських тварин?

  • Свійських тварин годують, захищають, лікують.
  • Їх розводять, турбуються про потомство.
  • Будують для них житло.
  • Використовують для своїх потреб.

 

VIII. Фізкультхвилинка (Слайд 22)

         Пес кудлатий рано з будки,        

         Обтрусившись, виліз хутко.

         Радий, все оббіг подвір’я,

         Скубнув курочку за пір’я,

         А індика – хап за хвіст!

         Став індик на повен зріст:

         - Ти мене не зачіпай.

         - Я король тут, пам’ятай! (Іванна Блажевич)

 

                 У травиці-муравиці

                 Прилягла спочити киця.

                 Буду тихо я ходити,

                 Кицю щоб не розбудити.

                 Насварюсь на півня: “Цить!

                 У травиці киця спить”.

 

IX. Гра «Загубилося малятко» (Слайди 23, 24)

         Загубилося малятко.

         Як же маму відшукати?

         Хто нам може підказати?

         - Назвати маму малят.

          (Лоша, козеня, ягня)

          (Індича, гусеня, каченя)

         

Х. Вікторина «Домашні тварини» (Цеглинки Лего) (Слайди 25-31)

     (Можна кольорові олівці)

     - Хто тут зайвий?

 

ХІ. Закріплення вивченого (Слайд 32)

      - Для чого людина тримає свійських тварин?

      - Як вони з’явилися поряд з людиною?

      - Як пов’язані між собою дикі та домашні тварини?

 

Х. Усний журнал «А ти знав, що …?» (Слайди 33-41)

 

ХІ. Рефлексія (Слайд 42)

- А чи дізналися ви щось цікаве на уроці?

- Підніміть цеглинку (олівець).

      Зелена цеглинка – на уроці дуже сподобалось.

      Жовта – на уроці сподобалось.

      Червона – не сподобалось.

 

Слайд 43

        Працювали всі старанно

        І почуйте у кінці,

        Що у нашім дружнім класі

        Діти просто МОЛОДЦІ !!!

 

Слайд 44

  • Закінчити урок хотілось би словами Антуана де Сент-Екзюпері «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

 

docx
Додано
4 березня 2023
Переглядів
502
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку