Конспект уроку Тема: Визначаємо роль займенників

Про матеріал
Метою даного конспекту є продовжити знайомити учнів із займенником; удосконалювати навички правопису займенників; розвивати вміння впізнавати в реченнях займенники, визначати їх особу, число, відмінки; розвивати вміння використовувати займенники у мовленні; виховувати працелюбність, бажання допомогти один одному, прагнення співпраці з іншими учнями, вміння висловлювати власну думку, поважати думки інших.
Перегляд файлу

Тема: Визначаємо роль займенників

Мета: продовжити знайомити учнів із займенником; удосконалювати навички правопису займенників; розвивати вміння впізнавати в реченнях займенники, визначати їх особу, число, відмінки;

розвивати вміння використовувати займенники у мовленні;

виховувати працелюбність, бажання допомогти один одному, прагнення співпраці з іншими учнями, вміння висловлювати власну думку, поважати думки інших.

Обладнання: девіз уроку, запис на дошці речень, картки із завданням

 Тип уроку. Урок формування практичних умінь і навичок

Хід уроку
I.Організаційний момент.

Привітання з учнями
Встали,діти, поверніться,
Один одному всміхніться.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
II. Повторення вивченого матеріалу
ІІІ. Актуалізація опорних знань

«Експрес – опитування» Які частини мови ми вивчили?

1. Яка частина мови означає назву предмета?

2. Яка частина мови виражає ознаку предмета?

3. Яка частина мови означає число, кількість, порядок при лічбі?

4. Яка частина мови вказує на предмет, ознаку, кількість, але не називає її?

5. Назвіть особові займенники

«Спіймали займенник»

Якщо називається іменники, прикметник, числівник - мовчите, займенник - плескаєте в долоні

Школа, три, ми, зелений, він, здоровий, п’ять, вас, п’ятірка, потрійний, шість, ви, хто, десятий, багатий, двійка, сміливий.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Хвилинка каліграфії

Уу Уу Уу ву бу ду ув

У труді ми всі примножим наших предків славу.

Розбудуємо дбайливо ми свою державу.

(Ю. Збанацький)

- Підкреслити займенники. Визначити особу і число.

- Встановити зв'язок слів у другому реченн

Практична робота

Виписати займенники Вказати особу та число.

Узимку прилетіла синичка до вікна. Вона замерзла й шукала затишку. Діти відчинили кватирку. Пташка влетіла в хату. Діти нагодували її. Вони – друзі птахів.

VI. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми вивчатимем матеріал про особи займенників.
2. Розповідь вчителя про поділ займенників на особи.
- Є три особи займенників. До першої особи відносяться займенники я-ми, до другої - ти-ви, до третьої - він, вона, воно, вони.
- Назвіть серед них займенники, які вживаються в однині, в множині.
(Запис займенників в зошити, заучування напам’ять)
3. Робота за підручником
а)Прочитайте правило на ст.14
б)Робота над таблицею ст.15
- Назвіть займенники 1 ос., 2ос., 3ос,
-На що вони вказують?(На особу або осіб)
VІІ.Закріплення вивченого матеріалу
1.Виконання вправи 7 ст.15( спочатку- усно, а потім- письмово)
2. Виконання вправи 8 ст .15
3.Вибірковий диктант: виписати займенники 1ряд-1особи, 2ряд-2особи, 3ряд- 3особи.

Я зацвітаю; мене впіймає; ти летиш; він працює; йому весело; ви спілкуєтеся; вони зроблять.

Скласти з одним займенником речення.
4.Робота з деформованим текстом
- Зі слів рядка скласти речення і записати його.

Підкреслити займенник, визначити особу і число.

Любить ,природу,Вона, малювати.

(Вона любить малювати природу.)

Школу, рідну, любимо Ми.

(Ми любимо рідну школу.)

- Прочитати речення, визначити їх граматичну основу, вказати займенники, особу,число.
- Встановити (усно) зв'язок слів у реченні
Підсумок, оцінювання відповідей.
5.Запис речень (учні пишуть на дошці)
-Найдорожче для кожної людини-Батьківщина. Вона єдина і кожний плекає її, шанує той куточок, де він народився і живе.
-Надписати частини мови над словами, проаналізувати займенники.
6.Загадка-жарт

Займенник – це дуже цікава частина мови. Жарти-загадки зможе той розгадати, хто добре знає особові займенники, бо відгадки складатимуться лише із займенників.

1. Які два займенники псують дороги? (ями)

2. Що треба зробити з руками, щоб вони стали чистими? (ви-ми-ти)

3. Додавши до займенника І особи одну букву, перетворіть його на антонім до слова «війна». (Мир)

4. Я – спереду, я – в кінці, а посередині назва породи коня (маленького). Разом буде назва країни. (Я – поні –я)

5. Хто швидше назве займенники з двома буквами «е» ? (Мене, тебе, себе)

6. До якого займенника слід додати одну букву, щоб він перетворився на велике заглиблення з крутими схилами на поверхні Землі? (Яр)

7. Хто швидше здогадається, у яких займенниках є буквосполучення ьо, йо? (у нього, у ньому, його, йому)

8. Яке жіноче ім’я складається з тридцяти займенників? (Зоя)

9. У якому іменнику сім займенників І особи однини (Сім’я)

 

VIІІ. Підсумок уроку

1. Самооцінка своєї роботи на уроці.

2. Оцінка роботи друзів

Підсумок. Ось ми і закінчили урок з теми «Займенники І особи». Позначте на полях зошита свій настрій в кінці уроку. Чи змінився він? Чому?

  1. Рефлексія.
  • Чи сподобався урок?
  • Чим саме?
  • Що з’ясували для себе?
  • Чого раніше не знали?
  • Що б хотіли ще узнати?
  • Чи допомагала вам ваша дружба?
  • Висновок: «Якщо дружить увесь клас – успіх буде повсякчас».


-

 

docx
Додано
19 березня
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку