Конспект уроку з української мови для 3-го класу на тему: "Перенос слів із префіксами. Написання оголошення".

Про матеріал

вчити учнів дотримувати правил переносу слів із префіксами; перевірити вміння правильно писати речення під диктування; розвивати культуру писемного мовлення; виховувати охайність.

Перегляд файлу

      УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ           3 клас

      ПЕРЕНОС СЛІВ ІЗ ПРЕФІКСАМИ. НАПИСАННЯ ОГОЛОШЕННЯ.

      Мета: вчити учнів дотримувати правил переносу слів із префіксами; перевірити вміння правильно писати речення під диктування; розвивати культуру писемного мовлення; виховувати охайність.

Хід уроку

 І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 84, впр. 200)

— Прочитайте п'ять слів з апострофом, який пишуть у словах після пре­фіксів, із    словника.

2. Каліграфічна хвилинка

ЦцЦцЦеоцицці

цукерка цукор криниця

Кінець діло хвалить. .

3. Словникова робота

Гра «Склади слова-назви днів тижня»

Одеопнілк  иптняяц  роіввток

(Понеділок, п'ятниця, вівторок)

     4. Словниковий диктант

Розмова, безпека, розгадка, розкопка, безвусий, беззубий, розсада, безсильний, роз'їзд, розсмішити.

  • Позначте префікси у словах. Яке слово «зайве»? Поясніть чому?
  • Пригадайте правило вживання апострофа. Наведіть приклади.
  • Скільки звуків позначають букви я, ю, є, ї, що стоять перед апострофом?

     III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 Сьогодні на уроці ми будемо вчитися правильно переносити слова з

апострофом, який стоїть у слові після префікса.

      IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Робота за підручником (с. 85, впр. 202)

  • Прочитайте слова, уставляючи, де треба, апостроф.
  • Спишіть слова. Поділіть їх для переносу.
  • Запам'ятайте! Слова з апострофом після префікса переносяться, як і інші слова, по складах. Апостроф залишається з попереднім складом: під'їхав, без'-язи-кий, об'єм ний.

           2.Фізкультхвилинка

      Раз! Два! Час вставати –

      Будемо відпочивати.

      Три! Чотири! Присідайте,

      Швидко втому проганяйте.

      Пять! Шість! Засміялись,

      Кілька раз понахилялись.

      Сім! Вісім! Час настав

      Повернутися до справ.

      V.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
           1. Робота над текстом (с. 86, впр. 203)

  • Прочитайте текст. Розгляньте малюнок. Про кого розповідається у тексті? Перекажіть його.
  • Спишіть текст. Прочитайте слова з апострофом. Поділіть їх на склади для переносу.
  • Поясніть написання префіксів у підкреслених словах.

      2. Вибіркове списування (с. 86, влр. 204)

  • Прочитайте текст.
  • До якого виду мовлення він належить?
  • Спишіть слова з апострофом після префікса, поділіть їх на склади для      пе  реносу.
  • Зробіть звуко-буквений аналіз підкресленого слова.

     3. Гра «Протилежності»

 Доберіть слова з протилежним значенням за допомогою префіксів. По­значте  префікси.

Від'їжджати — ... з'їхатися — ...

з'єднати —... приїхати — ...

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

  • Що вивчали на уроці?
  • Що для вас було новим?
  • Як переносяться слова з апострофом після префіксів? Наведіть при­клади.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 86, впр. 205.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Григорьева Наталья
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 грудня 2017
Переглядів
11915
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку