Конспект уроку "Третя ознака рівності трикутників" НУШ

Про матеріал
Конспект уроку геометрії 7 клас НУШ "Третя ознака рівності трикутників" за підручником О. Істер
Перегляд файлу

Урок геометрії у 7 класі (НУШ)  23.01.2025

Автор: вчитель математики Анна Литвиненко

Тема уроку: Третя ознака рівності трикутників (ГР3)

Мета уроку: формувати математичну компетентність:

  • розуміння учнями змісту третьої ознаки рівності трикутників та ідеї її доведення;
  • вміння самостійно добирати необхідні знання і способи для виконання навчально-пізнавальних завдань, використовувати інформацію з різних джерел для генерування власних ідей;
  • здійснювати перевірку та самоперевірку;
  •  формувати первинні вміння самостійно застосовувати третю ознаку рівності трикутників для розв’язування задач; розвивати слухове зосередження мовлення, творче мислення. 

Очікувані результати: учні повинні вміти формулювати ознаки рівності трикутників, співвідношення між сторонами і кутами трикутника; обґрунтовувати рівність трикутників; розуміє доведення ознаки; застосовує вивчені означення і властивості до розв’язування задач практичного змісту.

Обладнання та начність: презентація, підручник, інтерактивні вправи; дидактичний матеріал.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

I. Організаційний етап

▪ Привітання

▪ Перевірка готовності учнів  до уроку

II. Перевірка домашнього завдання

III. Актуалізація опорних знань

«Бліц опитування»

1. Який трикутник називається рівнобедреним? (У якого дві сторони рівні)

2. Як називається сторона рівнобедреного трикутника, яка відмінна від двох інших? (Основа)

3. Які кути при основі у рівнобедреному трикутнику? (рівні)

4. Ознака рівнобедреного трикутника? (Якщо рівні два кути)

5. Чим є бісектриса рівнобедреного трикутника, проведена до основи? (Медіаною та висотою)

6. Кут при основі рівнобедреного трикутника дорівнює 60. Який це трикутник? (Рівносторонній)

7. Перша ознака рівності трикутників? (За двома сторонами та кутом між ними)

8. Друга ознака рівності трикутників? (За стороною та прилеглими кутами)

Виконання інтерактивних вправ на повторення.

 

 

IV. Мотивація навчальної діяльності.

На рисунку АВ=CD, BC=AD. Доведіть рівність трикутників ABD i CDB.

Ми бачимо, що довести рівність цих трикутників за ознаками які ми знаємо не можемо. Тому ми вивчимо сьогодні з вами третю ознаку рівності трикутників, яка допоможе нам розв’язати цю задачу.

 

V. Пояснення нового матеріалу.

Теорема (третя ознака рівності трикутників): Якщо три сторони одного трикутника відповідно дорівнюють трьом сторонам другого трикутника, то такі трикутники рівні.

Доведення:

Нехай у трикутників АВС і А1В1С1 АВ = А1В1, АС = А1С1 і ВС = В1С1 (мал.2). Доведемо, що ∆АВС = ∆А1В1С1.

      Прикладемо трикутник А1В1С1  до трикутника АВС так, щоб вершина А1 сумістилася з А, В1 – з В, а С1 і С виявилися по різні боки від прямої АВ. Тоді ∆ А1В1С1 займе положення ∆АВС2. Провівши відрізок СС2, одержимо рівнобедрені трикутники САС2 і СВС2, бо АС = АС2 і ВС = ВС2. У цих трикутників кути при основах рівні: АСС2 = АС2С,  ВСС2 = ВС2С. Отже, рівні також кути АСВ і АС2В. Тому за двома сторонами і кутом між ними ∆АВС = ∆АВС2.                                                 

За побудовою ∆АВС2 = ∆А1В1С1. Таким чином, ∆АВС = ∆А1В1С1, що і треба було довести.

 

 

 

 

 

 

VI. Первинне закріплення знань

▪ Робота учнів біля дошки і в зошитах.

Підручник №399 (усно), №402, №404.

Дидактичні матеріали

Індивідуальна робота за картками

 

 

VII. Підбиття підсумків уроку

1. Сформулюйте третю ознаку рівності трикутників.

2. Обґрунтуйте за допомогою третьої ознаки рівності трикутників, що:

 

                                       26-4 Рисунок

 

VIII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Опрацювати §16, вивчити теорему. Виконати №403, 405 та тренажерні вправи за посиланням

https://novatika.org/uk/7-klas-geometriya/onlajn-trenazher-oznaki-rivnosti-trikutnikiv/

Для учнів з ООП: §16, намагатися вивчити ознаку. Виконати тренажерні вправи за посиланням і №403.

ІХ. Рефлексія

Вправа “Ресторан”

Уявіть, що сьогоднішній день ви провели в ресторані і тепер директор ресторану просить вас відповісти на кілька запитань за змістом уроку.

Я з’їв би ще цього...

Найбільше мені сподобалося...

Я майже переварив...

Я переїв...

Будь ласка, додайте...

 

    

docx
Пов’язані теми
Геометрія, 7 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
26 березня
Переглядів
251
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку