Конспект уроку у 2 класі
Узагальнення знань за темою «Речення»
Мета: Формування предметних компетентностей: закріпити знання учнів, набуті під час вивчення теми «Речення»; розвивати мислення, мовлення, увагу; розвивати прийоми аналізу і синтезу, вдосконалювати вміння використовувати різні види речень в усному і писемному мовленні і застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях; збагачувати словниковий запас, виховувати інтерес до рідної мови.
Формування ключових компетентностей:
Уміння вчитися: формувати здатність переключатися з одного виду роботи на інший.
Загальнокультурної: сприяти дотриманню норм культурної поведінки.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Придумай речення»
Учні одне за одним називають по слову, щоб утворилося речення. Учитель називає слово «Ми», перший учень – «садили », третій – «квіти» , четвертий – «на», п’ятий – «подвір’ї» ,
– Запишіть складене речення.
– Усно встановіть зв'язок слів.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми будемо закріплювати знання, набуті під час подорожі країною Речення.
IV. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Варіант 1
ТатокупивМатвійкуконструктор.
Варіант 2
Марійказмамоюпобуваливзоопарку.
2. Робота в парах. Рольова гра «Розмова по телефону»
Вправа 237 (с 93)
– Прочитайте виразно текст.
Дітям роздаються іграшкові телефони, вони запитують один одного про вивчену тему «Речення». Наприклад , донька- мати; двоє друзів; ви телефонуєте другові, а трубку піднімає мати. Відпрацьовуючи мовний етикет, спочатку діалог ведуть сильніші учні, а потім інші.
Вправа 238 (с.93) Вибіркове списування
– Спишіть питальні речення.
3. Коментоване письмо
– Поясніть, які розділові знаки ви поставили в кінці речень. Ми живемо в Україні
Чи є краще місце на Землі... Любіть нашу прекрасну Батьківщину…
4. Робота з деформованим текстом. «Спілкуймося красно»
Зі слів кожного рядка складіть репліки, щоб вийшов діалог, розіграйте його в парах.
Фізкультхвилинка
Із-за парт ми піднялись,
Всі добряче потяглись,
Гарно спинки всі прогнули
І про втому всі забули.
Пальці всі в замок закрили
Й стисли їх мерщій щосили.
А тепер присіли – раз!
Фізкультпауза у нас.
Піднялись і пострибали,
Мов листочки, покружляли.
Сіли рівно – і до праці.
Хай не стомлюються пальці.
6. Творча робота
– За змістом розповідного речення побудуйте питальне речення.
Хлопчики. Діти бігали коло річки.
Дівчатка. Уранці Галинка поспішала до школи.
– Перебудуйте спонукальні речення на розповідні.
Хлопчики. Діти, бережіть книги!
Дівчатка. Оленко, поливай квіти!
V. Підсумок уроку
– Що ми знаємо про речення?
Учитель
Мова – Берегиня нашого роду і народу. Плекаймо кожне слово рідної мови, виполюємо бур’яни у власному мовленні, делікатно підправляймо мовлення інших. Не даймо вмерти рідному слову, не забуваймо його за жодних обставин.
Коли ти плекаєш слово,
Струною воно бринить,
Калиново, барвінково
І мова запломенить.
Коли мовиш, як належить –
Слово чисте, як роса…
І від тебе теж залежить
Мови рідної краса!