Урок математики у 5 класі
Тема: Додавання та віднімання десяткових дробів.
Мета:
навчальна: домогтися засвоєння правил додавання та віднімання десяткових дробів; показати виконання властивостей додавання для десяткових дробів; сформувати вміння виконувати завдання, у яких передбачено додавання і віднімання десяткових дробів;
розвивальна: формувати вміння працювати за алгоритмом;
виховна: виховувати свідоме ставлення до навчання.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Варіант 1 |
Варіант 2 |
|
|
А) 953+12138; Б) 10128+2 |
А)154+25678; Б)11159+1 |
|
|
|
|
|
|
А) 90,15 і 2,5 Б) 35,980 і 0,2 |
А) 70,35 і 3,6 Б) 7,160 і 0,9 |
ІІІ. Мотивація навчального процесу.
Метод: спонукальний
Ви вмієте додавати й віднімати натуральні числа та дроби з однаковими знаменниками. А тепер давайте поміркуємо над такою задачею: в одному сувої тканини було 16,25 м, а в другому — 18,35 м. Скільки метрів у двох сувоях? Що треба зробити? Чи можна скористатися правилом додавання дробів із однаковими знаменниками? Треба виражати величини у метрах і сантиметрах? Сьогодні ви дізнаєтесь, як правильно додавати й віднімати десяткові дроби, не перетворюючи їх на звичайні.
IV. Вивчення нового матеріалу.
План вивчення теми
Наприклад:
Наприклад:
Діти, які властивості додавання ми вже з вами знаємо і застосовували їх до натуральних чисел та до звичайних дробів?
Так, це сполучна і переставна властивості. Ці дві властивості можна застосовувати і для десяткових дробів. Адже ці властивості дозволяють швидко додавати дроби.
Давайте запишемо їх у вигляді формул.
а + в = в + а
Яка це властивість?
Наприклад:
2,5 + 6,5 = 6,5 + 2,5
(а + в) + с = а + (в + с)
Щоб до суми першого і другого доданка додати третій доданок, можна до першого доданка додати суму другого і третього доданків.
Наприклад:
(3,7 + 2,6) + 7,4 = 3,7 + (2,6 + 7,4)
V. Засвоєння нових знань і вмінь.
Робота за підручником (§ 37 Підручник О.С.Істер)
Усно: № 1234, № 1236
Письмово:
№ |
Завдання |
Відповіді |
1235 |
Обчислити:
|
|
1237 |
Знайти різницю:
|
|
1239 |
На одній машині було 2,7 т піску, а на іншій – 3,2 т. Скільки піску було на двох машинах? |
2,7+3,2=5,9 (т) Відповідь: 5,9 т піску |
1241 |
|
|
Додаткове завдання
Заповнити таблицю.
X |
0,3 |
5,7 |
1,07 |
3,84 |
2,591 |
8,162 |
0,175+x |
|
|
|
|
|
|
9 – x |
|
|
|
|
|
|
x – 0,005 |
|
|
|
|
|
|
VI. Підбиття підсумків уроку.
Обведіть кружечком букву, яка, на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 1 |
Варіант 2 |
||||||||||||||||||||||||
43,48 – 2,1
|
21,35 + 3,4.
|
VIІ. Домашнє завдання.
§37, № 1238, 1240, 1242