Конспект уроку з української мови для 2 класу на тему "Мовна тема №2 " Речення"" допоможе вчителю у підготовці до контрольної роботи.
Тема: Мовна тема №2 «Речення»
Мета: Перевірити рівень знань, умінь і навичок учнів з теми «Речення»; розвивати логічне мислення, пам'ять, орфографічні навички; самостійність у роботі; виховувати наполегливість, терпеливість.
Обладнання : Індивідуальні картки для учнів
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІІІ. Робота над темою
Зразок контрольної роботи
І варіант
а)текст ; б)слова; в)закінчена думка;
2. Яке дане речення за метою висловлювання?
Взимку їжачок спить у лісі під хмизом.
а)питальне; б)спонукальне; в)розповідне;
3. Склади речення зі слів. Підкресли головні слова.
ковдрою, укрив, сніг, землю, пухнастою.
4.В кінці кожного речення постав потрібний знак.
Як гарно в лісі А скільки тут грибів Он майнула білка Куди вона зникла Де її дупло А ось летить павук Куди він летить
5. Встанови зв’язок слів у реченні.
Сонячне проміння торкнулося землі.
Проміння (що зробило ?) _______________ ;
Проміння (яке?) _____________________ ;
Торкнулося (чого?) _____________________ .
6.Склади речення за схемою:
Який ?---------Хто?----------Що зробив?
ІІ варіант
1. Що таке речення?
а)букви ; б)закінчена думка; в)слова;
2. Яке дане речення за метою висловлювання?
Хто любить читати казки ?
а)питальне; б)спонукальне; в)розповідне;
3. Склади речення зі слів. Підкресли головні слова.
прозора, вкрила, річку, крига.
4.В кінці кожного речення постав потрібний знак.
Сидить соловей у густій зелені серед дерев Добре йому у рідному лісі А ось і пісню почав витьохкувати Про що співає соловейко Вслухайся у чарівні переливи
5. Встанови зв’язок слів у реченні.
Сніг блищить ясним кришталем.
Сніг (що робить ?) _______________ ;
блищить (чим?) _____________________ ;
кришталем (яким?) _____________________ .
6.Склади речення за схемою:
Який ?---------Що?----------Що робить?
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Треба вправи починать.
Раз, два, три, чотири –
Руки в боки, два підскоки.
Раз, два, три –
Нові вправи почали:
Нахил вправо, нахил вліво,
Вгору, вниз подивись.
До роботи знов берись.
IV. Підсумок уроку