Конспект уроку української мови за підручником І. Большакова та І. Хворостяний для учнів 4 класу НУШ
Тема: Правопис числівників
Мета: вчити учнів правильно писати числівники; знаходити числівники у тексті; записувати кількісні та порядкові числівники словами; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Обладнання: підручник “Українська мова та читання”, картки- роздруківки.
Хід уроку
І. Вступна частина
Поплескайте руками, потупайте ногами, до сонця потягніться і друзям усміхніться. Якщо вам веселенько – “Привіт!” скажіть тихенько. Як стало веселіше – “Привіт!” скажіть гучніше. Якщо ж тепер ще веселіше – “Привіт!” скажіть іще гучніше!
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Повідомлення теми уроку.
Не за морями-океанами, не за горами і лісами, а в королівстві Граматики жив король – Числівник. Він любив рахувати все підряд. Зустрів він злу чарівницю Помилку. Хотів порахувати: «Я знаю скільки букв у вашому імені – їх сім». Розсердилася Помилка за те, що він правильно порахував букви в її імені і зачарувала Числівника:
Ти добре жив, все рахував,
Тепер забудеш все, що знав,
А порятунок твій – урок,
Де б кожен знав все назубок.
Блукає Числівник по світу і не знає, що йому робити. Спробуємо йому допомогти – виконаємо на уроці все правильно і подолаємо чари Помилки.
3. Хвилинка каліграфії.
Двадцять восьме лютого
Класна робота
В в Вв вв ва ви ве ву во ві віс вісім восьми вісьмома
4. Дайте відповіді на питання.
5. Вправа «Мозковий штурм»
- Які слова належать до числівників?
- Як називаються числівники перший, сотий, двадцятий?
- Як називаються числівники п’ять, три, сто?
- Які бувають числівники за будовою?
6. Фізкультхвилинка.
ІІ. Основна частина
Редагую.
2. с. 43, вправа 2. Тема і головна думка. Час і місце подій. Проблема. Характеристика персонажів. Читаємо в особах. Переказуємо.
3. Щоденні 5. Пишу для себе.
4. Картка для самостійної роботи
Запиши числівники в таблицю.
|
Кількість Скільки? |
Порядок під час лічби Котрий? Котра? Котре? Котрі? |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
П’ять, двадцять третій, сто чотири, шістдесят, третя, сорок шостий, чотирнадцяте, вісімсот, восьмі, дев’ятнадцята, тисяча три, сім.
ІІІ. Заключна частина
1. Домашнє завдання: с. 46 підручника, вправа 3.
2. Підсумок. Метод «Коло вільних думок»
– Чи був цікавий для вас урок?
– Чому?
– Навіщо потрібні знання про числівник?
– Де використовують числівники?
3. Рефлексія. Вправа “Три М”
- Назвіть три моменти уроку, що були для вас найцікавішими.