Конспект уроку. Урок-практикум. Цикл while.

Про матеріал
Мета:застосувати знання, вміння й навички до написання алгоритмів, закріпити знання з понять цикл «while», нескінчений цикл, розгалудження. Розвивальна мета: розвивати в учнів пам’ять, увагу, алгоритмічне мислення, координаційну моторику. Виховна мета: виховувати в учнів витримку, моторність, наполегливість, самостійність, уважність; формувати науковий світогляд, виховувати культуру запису алгоритмів та програм
Перегляд файлу

Конспект уроку

8 клас 

Тему уроку:  Урок-практикум. Цикл while.

Навчальна мета: застосувати знання, вміння й навички до написання алгоритмів, закріпити знання з понять цикл «while», нескінчений цикл, розгалудження. 

Розвивальна мета: розвивати в учнів пам’ять, увагу, алгоритмічне мислення, координаційну моторику. 

Виховна мета: виховувати в учнів витримку, моторність, наполегливість, самостійність, уважність; формувати науковий світогляд, виховувати культуру запису алгоритмів та програм.

Тип уроку: застосування знань умінь і навичок 

Обладнання:комп’ютер, презентація

Хід уроку:

І. Організаційний етап ( 3 хв)

Привітання. Перевірка відсутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. (5хв)

1.     Дайте означення  циклу while?

2.     Нескінчений цикл – це..

3.     Розгалудження – це..

4.     Ключове слово Break - це… 

5.     З англійської мови слово «while» переводиться …

6.     Що таке вкладені цикли ?

7.     В чому відмінність команд циклу? 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація. (2 хв.)

На минулому уроці ми почали вивчати цикл while, а сьогодні ми поглибимо свої знання цієї теми.  Отже, сьогодні на уроці буде цікаво, сподіваюсь ви буду активними та наш урок пройде ефективно!

IV. Пояснення нового матеріалу ( 15 хв)

Задача 1. Перетворення

Ввести натуральне число n.  Змінювати його наступним чином: якщо число парне, то розділимо його на 2, якщо непарне, то додамо 1. Повторювати діє поки не досягнемо значення числа n = 1. Вивести кількість перетворень  числа n до отримання 1.

image

 

Задача 2.  Дано ціле число не менше 2. Виведіть його найменший натуральний дільник, відмінний від 1.

image

Задача 3. Вичисліть факторіал

image

 

V. Закріплення матеріалу (10 хв.) 

Попрацюємо в групах: 

Розгадайте ребус: 

1   група: 

image  (розгалудження)

  

 

 

(змінна)

 

 

 

 

 

 

(передумова)

 

 

 

 

2   група:

image(істинна)

 

 

 

 

image(хиба)

 

 

 

  (послідовність команд)

image

VІ. Підведення підсумків. (5 хв.) Метод «Мікрофон»

1.   Які команди розгалуження ви знаєте? ( повне, неповне, команда вибору) 

2.   Які логічні операції використовують в усіх мовах програмування? 

3.   Що таке алгоритмічна структура повторення? 

4.   Що таке розгалуження? 

5.   Що таке алгоритмічна структура повторення? 

6.   Як реалізувати алгоритм повторення?

VІІ. Повідомлення Д/з. (5 хв.)

1. Повторити  § 17,18.

pdf
Додано
23 травня 2022
Переглядів
783
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку