Урок: математика
Клас 2
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Вправи і задачі на додавання і віднімання в межах 100.
Мета: опрацювати таблицю множення числа 2; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на застосування таблиці множення числа 2; закріплювати вміння виконувати додавання і віднімання в межах 100; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати працелюбність, почуття взаємопідтримки і допомоги.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: мультимедійна презентація, геометричний матеріал, іграшка-м’яч,
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Контроль та корекція знань та вмінь учнів.
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
(Учні знаходять розв’язок усно і піднімають картку з відповідним результатом)
* В одній банці 2 л олії. Скільки олії в 4 банках олії?
* П’ятьом учням роздали по 5 яблука. Скільки яблук роздали?
* Скільки вух у трьох зайців?
* Скільки хвостів у трьох зайців?
* Скільки разом вух і хвостів у трьох зайців?
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
2. Самостійна робота.
І варіант ІІ варіант
2+2+2+2_2х4 2+2_2х2
2х6_14 2х4_10
19_2х8 19_2х9
Взаємоперевірка.
3. Фізкультхвилинка (Кількість сторін геометричних фігур вказує на відповідну кількість дій фізкультхвилинки).
Скільки разів у долоні плеснемо -
Скільки разів ногою тупнемо -
Ми присядемо скільки разів -
І піднімемось у той час -
Підстрибнемо рівно стільки -
Ну й рахунок, гра та й тільки -
4. Розвиток математичних знань
5. Робота в групах. Гра «З’єднай». (Учні працюють у групах, з’єднуючи числовий вираз з відповідним результатом).
І група
2х3 12
2х5 6
2х7 10
2х6 8
2х8 16
2х4 14
ІІ група
2х6 8
2х8 12
2х4 6
2х3 14
2х5 16
2х7 10
2х3= 2х6= 2х4=
2х8= 2х5= 2х9=
V. Рефлексія
Я знаю…
Я вмію…
Я хочу знати і навчитись…