Конспект уроку "Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання чисел у межах 20"

Про матеріал

Пропоную відправитися разом з маленькими учнями у казку "Рукавичка". А казка ця незвична, вона математична. Разом із героями казки «Рукавичка» учні мають закріпити свої уміння розв'язувати приклади на додавання і віднімання в межах 20, розв'язувати задачі вивчених видів, повторити назви геометричних фігур.

Перегляд файлу

УРОК-КАЗКА

З МАТЕМАТИКИ У 1 КЛАСІ

 

 

Тема уроку:

                      Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання чисел у 

                      межах 20.

Мета уроку:

  • вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на основі таблиць додавання і віднімання чисел у межах 20;
  • вдосконалювати навички усної лічби;
  • продовжити роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі вивченого виду;
  • розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, бажання вчитись.
  • Виховувати доброту, почуття взаємодопомоги.

Тип уроку: урок закріплення та повторення вивченого матеріалу

Обладнання: силуетні малюнки героїв казки «Рукавичка», таблиця-кросворд, картки для індивідуальної роботи, картка з цифрами для каліграфічної хвилинки, математичні віяла на кожного учня, лічильні палички (для роботи в парі), картка – зразок із зображенням фігури.

 

Хід уроку:

І. Організаційний момент

Дзвоник дзвонить, не стихає,

Школярів усіх скликає:

-Гей, до класу поспішайте,

На місця свої сідайте!

Починається урок!

На уроці не куняй-

Математику вивчай!

  • Зараз, діти, у нас урок математики. Але сьогодні він незвичайний, а казковий.
  • Хотіли би потрапити у казку?
  • Щоб потрапити до неї, треба спершу підготуватися.

 

ІІ. Актуалізація знань учнів.

  1. Гра «Мовчанка». Робота з математичними віялами (фронтальна робота)
  • Покажіть найбільше одноцифрове число.
  • Покажіть найменше двоцифрове число.
  • Яке число містить 1 десяток і 4 одиниці?
  • Покажіть наступне число до числа 17.
  • Покажіть попереднє число до числа 12.
  • Чому дорівнює сума чисел 3 і 6?
  • Знайдіть різницю чисел 15 і 5.
  1. Хвилинка каліграфії  з навантаженням.

Вчитель показує картку з цифрами 4  15  2  6. Учні протягом 10 секунд розглядають і запам’ятовують цифри, після чого каліграфічно напам’ять записують у зошит.

  1. Самоперевірка.
  2. Запис цих чисел у порядку зростання.
  3. Знаходження «зайвого» числа. Пояснення вибору.

3.Вправа «З’єднай та впізнай». Повторення усної нумерації чисел 1-20.

У кожного учня на парті лежить аркуш паперу, на якому зображені пронумеровані крапки (від1 до 20).

Завдання: послідовно, від 1 до 20 зєднати  лінією між собою крапки.  (Повинно вийти зображення рукавички)

 

 

 

ІІІ Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Ви впізнали річ, яка зявилася на аркуші?
  • Послухайте загадку і відгадайте, в якій казці можна зустріти цю річ.

Що за хатка на узліссі?

Вся ворушиться, дрижить.

Де не взявсь – кабан біжить.

Тут і вовк іде, й ведмідь.

Кожен в хатці хоче жить.

Так вже тісно їм усім –

Ось-ось-ось порветься дім.

Що за дім такий лежить.

І ворушиться, й дрижить?  («Рукавичка»)

- Отже я пропоную відправитися у цю казку. А казка ця незвична, вона математична. Разом із героями казки «Рукавичка» ми повинні закріпити ваші уміння розв’язувати приклади на додавання і віднімання в межах 20, розв’язувати задачі вивчених видів, повторити назви геометричних фігур.

 

ІV Закріплення вивченого матеріалу.

                          Автор:

Якось Дід старий по дрова в ліс ходив,

Та й у лісі рукавичку загубив.

Бігла лісочком тим Мишка маленька.

Бачить: лежить рукавичка старенька.

А вже настала холодна зима,

А в мишки ні хатки, ні нірки нема.

 

                           Миша:

Вже прийшли зимові дні –

Треба щось робити.

Хатка буде тут мені,

В ній я буду жити.

 

                            Автор:

Стала Мишка в рукавичці поживати,

Приклади складати та  розв’язувати.

1. Складання й розв’язування прикладів. (Диференціація)

1-ша група - фронтальна робота.

2-га група – самостійна робота.

 

Завдання для 1-ої групи: із чисел скласти приклад і поєднати його з відповіддю.

 

 

 

 

 

 

Завдання для 2-ої групи: вправа «Шифрувальник». Обчислити приклади та за кодом розшифрувати слово.

  1. 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

с   д  а   у  і  м  б  н  и  е     х    р   ш   з    ф    к    я    л    в    ж

18-8-4

2+4+3

10+5-2

15-0+1

10-10+3

 

 Перевірка 2-ої групи. Повинно вийти слово «мишка»

 

                             Автор:

Ось і живе так Мишка - шкряботушка.

Коли скаче Жабка – скрекотушка.

 

                             Жабка:       Хтось там є? Чи нікого нема?

                             Мишка:     Я- Мишка-шкряботушка. А ти хто?

                             Жабка:

А я- Жабка – скрекотушка.

Пусти мене в хатку –

Будемо разом жити,

Разом працювати.

Та удвох дружити.

 

                              Мишка:

Заходь, хата не тісна.

 

                              Автор:

Жабка з Мишкою поживають

Про здоровя своє дбають.

Треба й нам не забувати

Трішки всім відпочивати.

  1. Фізхвилинка.

 

                                    Автор:    Живуть спокійно в рукавичці

І день, і другий, мов сестриці.

Стрибає по снігу

Якось Зайчик довговухий.

   Замерз. Побачив хатку та й постукав.

 

                                     Зайчик:

В рукавиці хтось є чи нема?

 

                                      Звірята:

  • Я-Мишка-шкряботушка.
  • Я Жабка-скрекотушка.
  • А ти хто?

                                  Зайчик:

Та я ж Зайчик – побігайчик.

Пустіть мене в хатку,

Будем разом жити,

Разом танцювати,

Та утрьох дружити.

 

Автор:

В рукавичці всі живуть

Та весну дружно ждуть.

Але щоб не сумувати

Можна з ними й задачу розв’язати.

3. Розв’язування задач. (Диференціація)

1-а група – колективне складання та розв’язання задачі за малюнком.

2-а група – самостійне розв’язування текстової задачі за підручником (с.118 №5).

Робота над задачею з І-ою групою:

  • Розгляньте малюнок. Про кого будемо  складати задачу? (Про зайчиків та жабок)
  • Що позначає ця дужка?
  • Поставте  запитання. (На скільки більше було зайчиків, ніж жабенят?)
  • Розкажіть всю задачу.
  • Про кого йде мова у задачі?
  • Які ключові слова оберемо для короткого запису? (Запис ключових слів на дошці учнем )
  • Чи відомо нам, скільки було зайчиків? (Так, відомо. Зайчиків було 12)
  • Чи відомо нам, скільки було жабенят? (Так, відомо. Жабенят було 10)
  • Повторіть запитання задачі.
  • Чи можемо  відповісти на запитання задачі? (Так, можемо, бо нам відомо скільки зайчиків і скільки жабенят)
  • Якою дією відповімо на запитання задачі? (Дією віднімання, тому що: щоб порівняти, треба віднімати від більшого числа менше).
  • Розв’язуємо задачу. (12-10=2)
  • Відповімо на запитання задачі.

 

Перевірка розв’язання задачі ІІ-ою групою учнів:

  • Про що розповідається в задачі?
  • Про що треба було дізнатися?
  • Які ключові слова обрали для короткого запису задачі?
  • Чи змогли відразу відповісти на запитання задачі?
  • Якою арифметичною дією відповіли на запитання задачі? Доведіть.
  • Який розвязок записали?
  • Яку відповідь записали?

 

                           Автор:

Дружно так живуть – усі працюють.

Хоч зима надворі – не горюють.

Раптом Вовк з Лисичкою біжать.

Замерзли. Від холоду дрижать.

 

                           Вовк:

Яка тепла рукавичка тут лежить,

Тож зимою в рукавичці можна жить.

 

                           Лисиця:

                                            Хтось там є? Чи нікого нема?

                          Звірята:

  • Я - Мишка-шкряботушка.
  • Я- Жабка – скрекотушка.
  • Я – Зайчик  - побігайчик.
  • А ви хто?

                                Вовк та Лисиця:

Та я ж Вовчок, сірий бочок.

А я –руда Лисичка

Пустіть нас до себе,

Лякатися не треба,

Будемо в мирі разом жити,

Працювати і дружити.

 

                               Автор:

Дружно так живуть, усі працюють,

Хоч мороз надворі – не горюють.

Вранці пироги печуть,

З ними чай духмяний п ють.

А ввечері всі п’ять

Кросворди сіли розглядать.

 

  1. Робота над геометричним матеріалом.
    1.        Розгадування кросворду.
  1. Пряма лінія, в якій позначено початок і кінець. (Відрізок)
  2. Лінія, яка не має ні початку, ні кінця. (Пряма)
  3. Геометрична фігура, у якої всі сторони рівні. (Квадрат)
  4. Три у мене сторони,

     Міцно з’єднані вони.

     А між ними три кути.

     Хто я? Чи вгадаєш ти? (Трикутник)

  1. Одиниця вимірювання довжини, яка дорівнює 10см. (Дециметр)

 

 

  1.        Завдання з логічним навантаженням. (Робота в парі)

Завдання: з паличок скласти фігуру за зразком. Додайте дві палички так, щоб вийшло 6 квадратів.

 

V   Підсумок уроку

                           Автор:

Працюють усі звірятка без утоми весь день,

А потім співають веселих пісень.

А тут до лісу знову дід прийшов.

І рукавицю він свою знайшов.

 

                          Звірята:

Тепло нам було зимою в рукавиці.

Кожен скаже вам: «Спасибі», як годиться.

 

                          Дід:

І я радий, що без діла не лежала,

І всіх вас рукавиця зігрівала.

 

Ось і казочці кінець.

А хто слухав  і працював – молодець.

 

  • Чого навчалися на уроці?
  • Яке завдання найбільше вас зацікавило?
  • Яке завдання було найскладнішим? Як ви вважаєте чому?
  • Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?

 

Всі ви діти – молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
22 липня 2018
Переглядів
1343
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку